Перехід до накопичувальних пенсій: що пропонує уряд? - LexInform: Правові та юридичні новини, юридична практика, коментарі
Connect with us

В Україні

Перехід до накопичувальних пенсій: що пропонує уряд?

Дата публікації:

Нинішню систему пенсійного забезпечення в Україні потрібно невідкладно міняти, аби забезпечити бодай мінімальні виплати українцям, які виходитимуть на заслужений відпочинок у майбутньому.

Читайте також: Накопичувальні пенсії в запитаннях та відповідях

Таку думку під час засідання круглого столу «Пенсійна реформа в Україні: бути чи не бути», організованого Growford Institute та Інститутом Горшеніна, висловив міністр фінансів Сергій Марченко. Основною причиною того, що держава змушена дедалі більше дотувати Пенсійний фонд, урядовець назвав невтішний демографічний тренд — скорочення народжуваності та збільшення частки людей поважного віку в структурі населення. «Це не є чимось унікальним, притаманним лише Україні. Це — світовий тренд старіння населення: дітей народжується менше, а літні люди живуть довше. Це означає, що вони отримують соціальні виплати упродовж більшого періоду. Відповідно, треба шукати додатковий фінансовий ресурс. А зробити це можна через сплату єдиного соціального внеску», — пояснив Марченко.

Він навів такі дані: на сьогодні в Україні майже 11 млн пенсіонерів, а осіб, які сплачують соцвнески, — лише 9,7 млн. За словами міністра, йдеться про загрозливу тенденцію, й ситуація, вочевидь, тільки погіршуватиметься. «Тому й потрібна серйозна суспільна дискусія щодо того, як розв’язувати дану проблему», — переконаний Марченко. За його словами, першими кроками в цьому напрямку буде ухвалення напрацьованого Мінсоцполітики та профільним комітетом парламенту за участі Мінфіну пакету законодавчих актів, що передбачають запровадження обов’язкової накопичувальної системи.

Найважливіші юридичні новини. Підписуйтесь на LexInform в Telegram

Читайте також: Накопичувальна пенсійна система таки буде

«Мова про те, що кожен українець матиме змогу відкрити накопичувальні пенсійні рахунки. Передбачається, що на першому етапі активнішу роль відіграватиме держава, аби сформувати довіру до нової системи. А вже на більш пізніх етапах (можливо, 2026—2027 роки) учасники зможуть самостійно обирати пенсійні фонди і вкладати кошти як інвестиції в своє майбутнє», — сказав очільник Мінфіну, додавши, що паралельно держава боротиметься з тіньовою зайнятістю, адже за даними Державної податкової служби із 29 млн українців віком від 15 до 70 років лише 14 млн отримують бодай якісь офіційні доходи. «Віднявши приблизно 3 млн заробітчан і 2 млн безробітних, ставимо запитання: де «зникли» ще 10 млн наших економічно активних співвітчизників, які не фігурують у жодних податкових базах, тобто не сплачують жодних податків?» — зазначив Сергій Марченко. На його думку, «якби вивести з тіні більшу частину доходів, можливо, і не було б таких перекосів із фінансуванням Пенсійного фонду, та не була б такою мізерною саме українська пенсія».

***

Як повідомлялося раніше, Прем’єр-міністр Денис Шмигаль запевнив, що щорічно 1 березня проводитиметься індексація виплат для всіх категорій пенсіонерів. Для цього Верховна Рада підтримала урядовий законопроект, який виправив недоліки пенсійної реформи 2017 року, коли військові, науковці та деякі інші категорії громадян були виключені з механізму індексації. Також прем’єр нагадав, що завдяки комплексним програмам підтримки пенсіонерів за півтора року середній розмір пенсії в Україні зріс майже на 25%.

Джерело: Юридичний вісник України

В Україні

1 000 грн за вакцинацію можна буде витратити і на купівлю книжок

Опубліковано

on

От

Програму підтримки бізнесу, який постраждав від карантинних обмежень, розширено – громадяни зможуть витратити кошти, отримані за вакцинацію, на придбання книжок.

Читайте також: Посилено карантинні обмеження для невакцинованих з 6 грудня

«Урядова команда працює для того, щоб людям було зручно скористатися 1000 грн за участь в кампанії вакцинації, а бізнес отримав необхідну підтримку. Ми провели зустрічі з представниками сфери культури, Інституту книги, Асоціації книговидавців та книгорозповсюджувачів, інших інституцій, та за результатами вирішили, що витратити 1000 грн на придбання книг можна буде від початку програми «єПідтримка», – прокоментувала Перша віце-прем’єр-міністр України – Міністр економіки України Юлія Свириденко.

Нагадаємо, вакциновані громадяни отримають по 1 000 гривень

Найважливіші юридичні новини. Підписуйтесь на LexInform в Telegram
Читати далі

В Україні

Вагітних жінок звільнятимуть від роботи на час медобстежень

Опубліковано

on

От

Кабінет Міністрів схвалив проект Закону щодо удосконалення правового регулювання та заборони дискримінації працюючих жінок під час вагітності, пологів та вигодовування дитини, яким передбачається:

– заборонити на рівні законодавства дискримінацію в трудових відносинах за ознакою вагітності;

– скасувати низку обмежень для праці жінок, що забезпечить їм повноцінну реалізацію права на працю;

Читайте також: Зміна трудової функції, характеру роботи та функціональних обов’язків працівника є переведенням, а не переміщенням

Найважливіші юридичні новини. Підписуйтесь на LexInform в Telegram

– надати гарантії жінкам на період проходження рекомендованих лікарем медичних обстежень, що проводяться у зв’язку з вагітністю (зокрема вагітну звільнятимуть від роботи на час рекомендованих лікарем медобстежень, що проводять у зв’язку із вагітністю. На цей період за нею зберігатиметься середній заробіток);

– удосконалити процедуру надання відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами з метою недопущення зменшення післяпологової частини цієї відпустки.

Нагадаємо, зазначення в актах підприємства додаткових підстав для відсторонення працівника від роботи не є підставою для їх застосування.

Читати далі

В Україні

Розширено перелік сільгосптехніки, вартість якої компенсує держава

Опубліковано

on

От

Міністерство економіки розширило Перелік вітчизняної сільгосптехніки, 25% вартості якої відшкодовує держава.

«До оновленого переліку включено 209 підприємств, номенклатура їх продукції збільшилася на 235 одиниць с/г техніки – до 17 041 найменувань. Зокрема доповнено Перелік посівними комплексами, агрегатами та аплікаторами для внесення рідких мінеральних добрив, зерноочищувальними сепараторами, технологічним обладнання для комбікормових заводів та елеваторних комплексів, обладнанням для хімічного захисту рослин, зрошувальним, іригаційним та насосним обладнанням, зерносушарками та теплогенераторами, ваговим обладнанням для зважування сільгосппродукції, напівпричепами, ґрунтообробною технікою, обладнанням для утримання ВРХ та свиней тощо», – прокоментувала Перший віце-прем’єр-міністр України – Міністр економіки України Юлія Свириденко.

Нагадаємо, новий перелік сільгосптехніки, вартість якої частково компенсує держава

Читати далі

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

В тренді

© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2021
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.

Вже йдете? Перш ніж Ви підете ...

Запрошуємо до нашого каналу Telegram

Не варто пропускати жодної актуальної новини ;)
close-link