Connect with us

В Україні

Перекладення на місцеві бюджети фінансування місцевих виборів ставить під загрозу їх проведення

Опубліковано

Правління Асоціації міст України ухвалило звернення до Верховної Ради та до Президента України аби не допустити зміни виборчого законодавства на місцевих виборах, що мають відбутися цієї осені – 25 жовтня.

Мова йде про недопущення перекладення фінансової відповідальності щодо організації та проведення місцевих виборів на місцеві бюджети. А також – недопущення зміни моделі проведення виборів у громадах до 90 тисяч осіб замість мажоритарної на пропорційну.

У зверненні, зокрема, йдеться, що відповідно до норм чинної Конституції України чергові вибори до органів місцевого самоврядування мають відбутися 25 жовтня 2020 р. Порядок проведення виборів, їх організація, система виборів унормовані Виборчим кодексом України, який був схвалений Верховною Радою 19 грудня 2019 р. з урахуванням зауважень Президента та набрав чинності 1 січня 2020 р. Виборчий кодекс України, що діє сьогодні, гарантує суб’єктам виборчого права реалізацію їх прав обиратися та бути обраними та визначає концептуальні принципи проведення місцевих виборів.

«У зв’язку із цим підтримуємо звернення Президента України від 6 травня щодо забезпечення конституційного права громадян бути обраними та недопущення концептуальних змін виборчого законодавства у рік проведення виборів, зокрема, і шляхом створення додаткових виборчих бар’єрів», – йдеться у зверненні.

Останнім часом в парламенті відбувається обговорення змін до виборчого законодавства України стосовно місцевих виборів в частині поширення пропорційної системи виборів практично на всі громади. А також щодо фінансування, організації та проведення виборів за рахунок місцевих бюджетів.

«Ми переконані, що обговорення необхідності внесення концептуальних змін до Виборчого кодексу України в частині місцевих виборів, не може відбуватися без участі представників місцевого самоврядування. Вважаємо, що пропозиції поширення пропорційної системи виборів на громади з кількістю виборців менше 90 тисяч осіб є не тільки руйнівними для місцевого самоврядування, а й обмежують конституційне право громадян бути обраним. А також ставлять це право в пряму залежність від членства в партії, що створює партійну монополізацію місцевого самоврядування. Натомість мажоритарна система виборів для депутатів місцевих рад будується на авторитеті та професіоналізмі кандидатів і є зрозумілою для більшості громадян», – зазначив голова Асоціації міст України, мер Києва Віталій Кличко.

В Асоціації переконані, що перекладення на місцеві бюджети державного обов’язку виділення необхідних коштів на організацію місцевих виборів ставить під загрозу можливість їх проведення. Деякі органи місцевого самоврядування не зможуть забезпечити належне проведення виборів, що поставить під сумнів їх загальний результат. Відтак, проблема державного фінансування проведення чергових місцевих виборів є однією з основних та має бути вирішена у найкоротший сторк.

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.