Connect with us

В Україні

Асоціація міст України просить реанімувати архітектурно-будівельні комісії

Опубліковано

Асоціація міст України просить уряд розблокувати роботу місцевих органів державного архітектурно-будівельного контролю та нагляду.

Як зазначив голова Асоціації міст України, мер Києва Віталій Кличко, згідно зі схваленою Урядом постановою «Про оптимізацію органів державного архітектурно-будівельного контролю та нагляду» № 219 від 13 березня 2020 р. призупинені на невизначений термін повноваження органів місцевого самоврядування щодо державного архітектурно-будівельного контролю.

«Процес містобудування є безперервним, а показники ефективності роботи місцевих органів ДАБК свідчать про значну кількість порушень вимог містобудівного законодавства, які не припиняються й далі. І неприпустимо залишити сферу містобудування без контролю, особливо у весняно-літній період, коли процеси будівництва активізуються. Така безконтрольність створює низку ризиків, в першу чергу, для громадян, які позбавляються з боку держави та органів місцевого самоврядування права на належний захист своїх інтересів від недобросовісних забудовників», – зауважив мер Києва.

Асоціація міст України вже привертала увагу уряду і Мінрегіону до цієї проблеми. Проте, досі робота місцевих органів ДАБК залишається паралізованою.

В АМУ нагадали, що наявність повноважень ДАБК в органах місцевого самоврядування стала наслідком децентралізації таких повноважень та удосконалення містобудівного законодавства, що відбулось у 2015 р. Натомість, призупинення діяльності місцевих органів ДАБК несе ризик втрати всіх здобутків децентралізації у сфері містобудування.

«Виходячи із критичності проблеми та хаосу, який виникає у сфері містобудування, закликаємо Вас забезпечити розблокування роботи місцевих органів ДАБК, шляхом термінового відновлення Порядку проведення державного архітектурно-будівельного контролю на місцевому рівні», – йдеться у зверненні АМУ до Уряду.

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.