Connect with us

В Україні

Перезавантаження Вищої ради правосуддя вимагають громадські організації

Опубліковано

Громадські організації наполягають на проведенні судової реформи та закликають почати з перезавантаження Вищої ради правосуддя, яка є основною перешкодою на шляху до очищення та оновлення судів.

Попередні намагання реформувати органи суддівського врядування не дали результату. У жовтні минулого року Парламент підтримав законопроект про повне перезавантаження Вищої кваліфкомісії суддів (ВККС) та очищення Вищої ради правосуддя (ВРП) від негідних членів. Однак, на жаль, імплементацію закону заблокувала сама Вища рада правосуддя.

Наразі Вища рада правосуддя є органом, який підтримує кругову поруку та є джерелом несправедливості в судовій системі. Замість того, щоб карати недоброчесних суддів, ВРП покриває їх недостойні вчинки та сприяє їх кар’єрному просуванню, тоді як чесні та незалежні судді постійно зазнають утисків з боку ВРП. Чимало питань у громадськості і до доброчесності самих членів ВРП.

Тому зміни в судовій системі відбудуться лише після того, як крісла членів ВРП займуть чесні фахівці, які мають репутацію в суспільстві. Лише оновлена Вища рада правосуддя зможе навести лад у судовій системі, звільнивши нечесних суддів та ініціювавши призначення доброчесних правників на їхні посади.

За повідомленням громадських організацій, аби врешті виконати свої передвиборчі обіцянки та гарантувати українцям справедливий суд, Президент має якнайшвидше подати до Верховної Ради законопроект про:

  • припинення повноважень негідних членів Вищої ради правосуддя за результатами перевірки, проведеної за участі громадськості та міжнародних експертів;
  • залучення міжнародних експертів і представників громадськості до процедури добору нових членів ВРП;
  • запуск конкурсу до ВККС, який буде проводити незалежна комісія з міжнародними експертами у її складі.

Громадські організації закликали Президента не зволікати та не повторювати попередніх помилок, адже без перезавантаження Вищої ради правосуддя інші ініціативи з реформи судової влади приречені на провал.

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.