Connect with us

В Україні

Перезавантаження Вищої ради правосуддя вимагають громадські організації

Громадські організації наполягають на проведенні судової реформи та закликають почати з перезавантаження Вищої ради правосуддя, яка є основною перешкодою на шляху до очищення та оновлення судів.

Попередні намагання реформувати органи суддівського врядування не дали результату. У жовтні минулого року Парламент підтримав законопроект про повне перезавантаження Вищої кваліфкомісії суддів (ВККС) та очищення Вищої ради правосуддя (ВРП) від негідних членів. Однак, на жаль, імплементацію закону заблокувала сама Вища рада правосуддя.

Наразі Вища рада правосуддя є органом, який підтримує кругову поруку та є джерелом несправедливості в судовій системі. Замість того, щоб карати недоброчесних суддів, ВРП покриває їх недостойні вчинки та сприяє їх кар’єрному просуванню, тоді як чесні та незалежні судді постійно зазнають утисків з боку ВРП. Чимало питань у громадськості і до доброчесності самих членів ВРП.

Тому зміни в судовій системі відбудуться лише після того, як крісла членів ВРП займуть чесні фахівці, які мають репутацію в суспільстві. Лише оновлена Вища рада правосуддя зможе навести лад у судовій системі, звільнивши нечесних суддів та ініціювавши призначення доброчесних правників на їхні посади.

За повідомленням громадських організацій, аби врешті виконати свої передвиборчі обіцянки та гарантувати українцям справедливий суд, Президент має якнайшвидше подати до Верховної Ради законопроект про:

  • припинення повноважень негідних членів Вищої ради правосуддя за результатами перевірки, проведеної за участі громадськості та міжнародних експертів;
  • залучення міжнародних експертів і представників громадськості до процедури добору нових членів ВРП;
  • запуск конкурсу до ВККС, який буде проводити незалежна комісія з міжнародними експертами у її складі.

Громадські організації закликали Президента не зволікати та не повторювати попередніх помилок, адже без перезавантаження Вищої ради правосуддя інші ініціативи з реформи судової влади приречені на провал.

В Україні

Правники підтримують заборону виробництва хутра

Комітет Асоціації правників України з природних ресурсів, природоохоронного та екологічного права звернувся до членів Комітету Верховної Ради України з питань екологічної політики та природокористування із закликом підтримати проект закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення правового регулювання хутрового виробництва в Україні» № 2360.

Законопроектом забороняється виробництво хутра в Україні з 2025 р.

Експерти Комітету підкреслили, що функціонування численних комплексів для вирощування хутрових тварин становить значну екологічну небезпеку для України. Особливо гостро проблема зачіпає безпеку працівників таких виробництв. Мова також іде й про значне забруднення поверхневих і ґрунтових вод, суттєве зниження показників родючості ґрунтів.

Світовий банк наразі відносить хутрові ферми до ТОП-5 найнебезпечніших виробництв на планеті з позиції забруднення ґрунтів важкими металами, викидів парникових газів, до чого призводить, зокрема, порушення технології зберігання гною та посліду.

Правники наголосили й на тому, що умови утримання диких тварин і методи забою під час виробництва хутра – є негуманними та невиправдано жорстокими. Хутрові ферми не дотримуються законодавства, яким визначено умови утримання тварин.

«На даний час ряд країн світу свідомо відмовилися від прийняття вищенаведених ризиків і навантажень на здоров’я населення та навколишнє середовище, шляхом встановлення заборони на розведення хутрових тварин», – зазначено у зверненні.

Ознайомитись з текстом звернення можна за посиланням.

Читати далі

В Україні

«Поліцейський офіцер громади» буде в кожній ОТГ

Міністр внутрішніх справ повідомив, що до середини 2021 р. поліцейські офіцери громад з’являться на всій території держави.

Поліцейський офіцер громади – це офіцер поліції, який орієнтований на вирішення безпекових проблем саме своєї територіальної громади.

Наразі працює 190 поліцейських громади, які працюють у 10 регіонах держави. Проект «Поліцейський офіцер громади» охоплює 251 територіальну громаду, в якій проживає 2 мільйони осіб та вже отримав схвальну оцінку людей.

«Планується, що цей проект буде реалізовано на всій території держави, у всіх ОТГ, які будуть створені. Але це питання також і фінансування. Зі сторони місцевих громад повинні бути профінансовані приміщення, а зі сторони Нацполіції оснащення, автомобілі, рації та інше. У нас є певний план, як ми будемо це все реалізовувати. Сподіваюсь, що до середини наступного року поліцейський офіцер громади буде в кожному ОТГ», – зазначив Арсен Аваков.

Читати далі

В Україні

У Києві поки не відкриватимуть ресторани, кафе та басейни

Попри рішення КМУ про пом’якшення адаптивного карантину Київ поки не відкриватиме ресторани і кафе та басейни.

«Уряд, як ви знаєте, дозволив більшості міст, де показники в межах визначених, перейти до наступного етапу послаблень. Зокрема, відкрити з 5 червня ресторани і кафе та басейни. У Києві на сьогодні один із трьох показників – щодо кількості хворих на сто тисяч населення – перевищує норму. І сьогодні становить 14,9. Тому ми не можемо ризикувати здоров’ям людей і запроваджувати ще більші послаблення» – зауважив мер Києва Віталій Кличко. – Рішення щодо роботи в столиці ресторанів і басейнів місто ухвалить окремо. – Виходячи із ситуації із захворюваністю в найближчі дні. Тобто, комісія із надзвичайних ситуацій міста розгляне це питання після вихідних, наступного тижня».

Але відкриті майданчики працювати можуть. Процедура оформлення відкритого майданчика закладу громадського харчування – тут.

Читати далі

В тренді

© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2020
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.