Connect with us

В Україні

Першочерговий доступ працівникам судів до вакцин від COVID-19 пропонує забезпечити ДСА

Дата публікації:

Державна судова адміністрація України звернулася до Міністерства охорони здоров’я з проханням внести зміни до переліку цільових груп для вакцинації від коронавірусної хвороби COVID-19.

ДСА України наголосила, що ст. 64 Конституції України встановлено, що права і свободи людини та громадянина не можуть бути обмежені, крім випадків, передбачених Конституцією України. У Конституції наголошується, що право на справедливий суд не може бути обмежене в умовах воєнного та надзвичайного стану.

Таким чином, конституційні права громадян на судовий захист не можуть бути обмежені, а мають реалізовуватися з урахуванням умов існуючого карантину.

Існує високий ризик загроз для здоров’я суддів, працівників апаратів судів, співробітників Служби судової охорони в таких умовах, а також відповідно і для відвідувачів судів, органів та установ системи правосуддя.

Сьогодні співробітниками Служби судової охорони постійно проводиться температурний скринінг та відповідна перевірка ознак захворюваності, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2.

У зв’язку з цим, ДСА України запропонувала внести відповідні зміни до Дорожньої карти з впровадження вакцини від гострої респіраторної хвороби COVID-19 та включити працівників судів, співробітників Служби судової охорони до пріоритетних груп, яким буде забезпечено першочерговий доступ до вакцин.

В Україні

Окружний адміністративний суд м. Києва ліквідують

Опубліковано

on

Президент Володимир Зеленський вніс до Верховної Ради як невідкладний проект Закону України «Про ліквідацію Окружного адміністративного суду міста Києва».

«Сьогодні я вношу до парламенту законопроект про ліквідацію Окружного адміністративного суду міста Києва. Суду, який так і не зміг повернути довіру до себе, але впорався з поверненням скандалів і дивних рішень, далеких від розуміння справедливості. Досить сейфів, набитих мільйонами готівки, у пов’язаних із керівництвом суду осіб або очікування чергових записів скандальних розмов з кабінетів суддів, які думають, що переважують усе в нашій країні. Суд, одним рішенням якого може бути поставлений хрест на будь-якому досягненні держави, будь-якій реформі, буде ліквідований. Сприймайте це як сигнал до будь-якого суду, який зрадив повазі до закону», – прокоментував В. Зеленський.

Читати далі

В Україні

НБУ створив окрему сторінку про перевірки джерел коштів власників банків

Опубліковано

on

На веб-сайті Національного банку запрацювала тематична сторінка про підходи регулятора до перевірки джерел походження коштів власників та інвесторів банків та критерії оцінки їхнього фінансового стану.

Наведена інформація є ознайомчою та може бути використана заявниками при підготовці документів для підтвердження джерел походження коштів.

Сторінка складається з чотирьох блоків питань:

– чому Національний банк перевіряє джерела походження коштів власників та інвесторів банків?

– які загальні вимоги до джерел походження коштів?

– як Національний банк оцінює джерела походження коштів?

– навіщо і які додаткові документи можуть бути запитані?

Також наводяться найпоширеніші практичні кейси (не)підтверджених джерел походження коштів.

Читати далі

В Україні

Нову редакцію посібника з європейського права у сфері захисту персональних даних перекладено українською

Опубліковано

on

Офіс Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини інформує, що посібник з європейського права у сфері захисту персональних даних (оновлене видання 2018 р.) перекладено українською мовою.

Посібник доступний за посиланням.

Читати далі


Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Facebook

TWITTER

Календар юриста

В тренді

© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2021
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.

Telegram