Connect with us

В Україні

Планується посилити покарання за незаконний видобуток бурштину аж до позбавлення волі на 3 роки

На сайті Верховної Ради України з’явився законопроект, в якому містяться норми збільшення відповідальності за таке правопорушення як незаконний видобуток бурштину. Ініціатори проекту пояснюють, що зробити це необхідно, оскільки ситуація щодо захисту надр України залишає бажати кращого. У свою чергу кримінальна відповідальність за незаконний видобуток бурштину буде сприяти проявленню окремої уваги з боку правоохоронних органів до розслідування таких кримінальних справ. Законопроект надійшов до Верховної Ради для розгляду під номером №2059.

В даний час Україна є одним з найбагатших джерел дорогоцінних каменів – бурштину. Бурштин являється дорогоцінним камінням органогенного походження, розташовується на невеликих глибинах. Поклади бурштину знаходяться на глибині всього лише 2-7 метрів. В інших країнах показник глибини покладів значно вищий, що збільшує вартість видобутку бурштину ювелірної якості. Більш доступні ціни, за якими на ринку пропонується незаконно видобутий український бурштин, приваблюють зарубіжних клієнтів. Як результат провокується зростання його незаконного видобутку з надр України з подальшим нелегальним транспортуванням в найближче зарубіжжя.

Відомо, що зараз кримінальна відповідальність за незаконне вивезення бурштину через кордон згідно з українським законодавством, не передбачена. Немає кримінальної відповідальності і за інші незаконні операції з цими дорогоцінними каменями: ні за приховування від митного контролю, ні за реалізацію, придбання, зберігання або ж пересилку. Все це створює сприятливі умови для видобутку з подальшим незаконним продажом бурштину ювелірної якості. На думку Уряду, внесення змін до Кримінального кодексу України просто необхідно в частині відповідальності за операції з бурштином. Тільки це допоможе зберегти від вивезення дорогоцінних каменів і розорення надр України.

В рамках законопроекту запропоновано ввести кримінальну відповідальність безпосередньо за вивезення бурштину через митний кордон України або ж поза митним контролем або контрабандним шляхом. Це допоможе різко знизити попит на цю специфічну продукцію і збільшити його вартість на міжнародному ринку. Поряд з цим, пропонується ввести статтю №2401 до Кримінального кодексу України. У статті повинна бути передбачена відповідальність за:

  • Здобич бурштину на території України незаконним шляхом.
  • Проведення таких незаконних операцій як: реалізація, зберігання, придбання, передача, переробка і перевезення незаконно видобутого бурштину.
  • Ті ж операції, які передбачені в попередньому пункті, але вчинені групою осіб за попередньою змовою або ж повторно, або в особливо великих розмірах, а так само за видобуток бурштину на території заповідного фонду.

В Україні

Строк подання пропозицій до персонального складу ВККС може бути продовжено

Вища рада правосуддя внесла зміни до «Положення про проведення конкурсу на зайняття посади члена Вищої кваліфікаційної комісії суддів України».

Так, відповідно до ухвалених змін, п. 3.7 Положення доповнено новим абзацом, яким визначено, що:

у разі якщо суб’єктами формування складу конкурсної комісії не надіслані пропозиції щодо персонального складу конкурсної комісії у строк, визначений абзацом першим цього пункту (не пізніше ніж 20 днів із дня оприлюднення на веб-сайті ВРП оголошення про початок конкурсу), Вища рада правосуддя може ухвалити рішення про продовження строку для надсилання суб’єктами формування складу конкурсної комісії пропозицій щодо персонального складу конкурсної комісії та строку подання кандидатами документів на підтвердження відповідності вимогам законодавства і цього Положення.

Читати далі

В Україні

Доступ до публікацій Springer Nature – безкоштовно

Відкрито доступ до повнотекстових публікацій відомого міжнародного видавництва Springer Nature.

Передплату за кошти держбюджету забезпечує Міністерство освіти і науки через Державну науково-технічну бібліотеку. Університети та наукові установи, які раніше оформили через ДНТБ доступ до баз даних Scopus або/та Web of science, отримають доступ до Springer Nature автоматично.

Ті ж заклади, які не були підключені до Scopus або/та Web of science, мають подати заявку до ДНТБ.

Варто зазначити, що для українських дослідників будуть відкриті повні тексти, адже Springer Nature є одним з найпопулярніших видавців серед наших учених.

«Інтеграція наших науковців у світовий дослідницький простір є одним з пріоритетів роботи МОН на найближчі 5 років. Звісно, важливим елементом такої інтеграції є вільний доступ українських вчених до результатів роботи їхніх закордонних колег. Ще в травні минулого року ми дали можливість всім вишам та науковим установам – незалежно від відомчого підпорядкування – підключитися до міжнародних баз даних Scopus та Web of science. Передплата була забезпечена коштом бюджету, наразі доступ отримали понад 430 закладів. Тепер ми забезпечили доступ до всіх журналів Springer Nature – одного з найбільших світових видавців академічних і науково-популярних книг та журналів», – повідомив гендиректор директорату науки МОН Дмитро Чеберкус.

Подати заявку до ДНТБ можна за посиланням.

Читати далі

В Україні

Понад 20% працюють «неформально»

Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України опублікувало «Огляд ринку праці» за 3 квартал 2019 р.

Згідно з Оглядом в Україні:

Кількість зайнятих – 16,9 млн осіб,

Рівень зайнятості -59,3%

Рівень неформальної зайнятості – 21,1%

Кількість безробітних – 1,3 млн осіб,

Рівень безробіття -7,3%

Реальна заробітна плата, зросла на 9,0 % у порівнянні з аналогічним періодом 2018 р.

З метою виконання Програми діяльності Кабінету Міністрів України на Мінекономіки покладено завдання із досягнення Цілі 7.3 «Українські працівники мають легальну роботу та витрачають менше часу на пошук нової легальної роботи» Мінекономіки прагне ділитися з громадськістю звітами щодо ситуації в економіці країни.

Першим аналітичним документом став новий «Огляд ринку праці» – регулярний моніторинг ситуації на ринку праці, динаміки рівнів зайнятості, безробіття, заробітних плат та визначальних чинників.

Серед головних висновків огляду:

  • на ринку праці України тривають позитивні тенденції щодо зростання зайнятості та скорочення безробіття,
  • продовжується зниження рівня неформальної зайнятості,
  • темпи зростання заробітної плати залишаються високими.

Детальніше ознайомитись з «Оглядом ринку праці» можна за посиланням.

Наступні Огляди можна буде знайти на веб-сайті Мінекономіки, у розділі Діяльність – Макроекономічний аналіз та прогнозування – Аналітика – Інформаційно-аналітичні матеріали.

Читати далі

В тренді

© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.