Connect with us

Lexinform™ - платформа важливої правової інформації.

Для правників усіх спеціалізацій - свіжі новини про найважливіші нормативні акти і законопроекти з погляду їх значущості, показові та прецедентні рішення судів, коментарі до цих рішень, юридичний аналіз правових позицій, зокрема – рішень Верховного Суду.

Правові новини охоплюють події в Україні, а також світові юридичні новини, які справляють вплив на нашу правову дійсність, в тому числі – на розвиток вітчизняного законодавства та правової системи в цілому.

Репортажі та фахові звіти про найцікавіші заходи в царині права дадуть можливість не лишити поза увагою жодної значної події, а календар прийдешніх науково-практичних конференцій, форумів, круглих столів, експертних нарад та інших зібрань, присвячених нагальним юридичним проблемам, - допоможе не пропустити майбутніх заходів.

Тут постійно накопичуються варіанти розв’язання складних правових питань, неординарні юридичні висновки, аналітичні матеріали з практики правозастосування, досудового розв’язання спорів, зокрема арбітражу і медіації.

Автори - досвідчені адвокати, знані фахівці з різних галузей права пропонують власне тлумачення норм права та випробувані практичні прийоми, переможні правові аргументи для судового спору.

В Україні

По 250 грн за годину з кожного адвоката, а разом – чверть мільярда на рік

Опубліковано

on

Леонід Лазебний, журналіст, головний редактор інформаційно-правової платформи ActiveLex

Національна асоціація адвокатів України повідомляє про запровадження нового підходу до підвищення кваліфікації адвоката.

Нова редакція Порядку підвищення кваліфікації, яку було затверджено 14 лютого 2019 року, почала діяти з 1 липня 2019 р.

Відтепер адвокати, які займаються професійною діяльністю перші 3 роки, повинні отримувати 16 балів на рік, де 1 бал – 1 година заходу з підвищення кваліфікації. Всі інші адвокати мають «набирати» 10 балів на рік.

При цьому, у загальному обсязі накопичених балів за звітний період має бути не менше 2 годин підвищення кваліфікації з правил адвокатської етики, та мінімум 50% загального числа балів адвокат має отримати під час відвідування заходів так званих операторів підвищення кваліфікації.

У випадку втрати працездатності більше як на 3 місяці чи з інших поважних причин адвокат може бути звільнений від обов’язку підвищення кваліфікації.

Передбачає нова редакція Порядку і право «самопідвищення» кваліфікації – публікація наукових статей адвоката у фахових виданнях.

НААУ зазначає, що анонси всіх сертифікованих заходів з підвищення кваліфікації адвокатів тепер розміщуються на одному ресурсі під назвою Центр акредитації Вищої школи адвокатури.

Адвокати складатимуть тести усе життя 

Реєстрація на захід з підвищення кваліфікації проводитиметься у кілька кроків:

  • реєстрація за посиланням http://cpd.hsa.org.ua/events (станом на момент цієї публікації там лише прохання вибачити за тимчасові незручності – див. скріншот нагорі);
  • на вході до місця проведення заходу треба пред’являти QR-код, що буде надісланий на е-пошту зареєстрованому учаснику заходу;
  • після прослуховування матеріалу на заході необхідно буде пройти тестування за посиланням, що буде вказано поруч з QR-кодом.

Бали підвищення кваліфікації будуть нараховані лише у випадку успішного складання тесту.

Отже, кожен адвокат України за рік муситиме сплатити додатково близько 2500 грн за підвищення кваліфікації, адже саме стільки беруть за 10 годин надавачі таких послуг, приміром  Правові практикуми беруть 3250 грн за умови особистої присутності, і 2250 – за он-лайн участь (див. їхню рекламу).

Якщо вірити прогнозам заступника голови Ради адвокатів України Валентина Гвоздія (який, до речі, і сам часто виступає лектором на таких семінарах) про те, що скоро адвокатів в Україні буде понад 100 000, то підвищення кваліфікації стає доволі вигідним бізнесом для функціонерів від адвокатури.

Навіть без урахування підвищених вимог годинозбирання для адвокатів перших 3-х років практики, гарантована сума всеадвокатського внеску на підвищення кваліфікації складатиме 250 000 000 грн.

І це – якщо ціни не піднімуть, адже оплату за сертифікацію «операторів» і інших надавачів кваліфікаційно-підвищувальних послуг монопольно визначає  НААУ/РАУ.

В Україні

До 75 000 доларів на розвиток стартапу

Опубліковано

on

Міністерство фінансів України повідомляє про початок роботи Українського Фонду Стартапів.

Фонд зі статутним капіталом у 390 000 000 грн забезпечуватиме грантове фінансування компаній з інноваційним продуктом на ранній стадії розвитку.

Відбирати проекти до фінансування з тих, що подаватимуть заявки, будуть незалежна комісія та експертна рада, а визначати стратегічні напрямки – наглядова рада.

Розмір гранту на 1 проект може досягати 75 000 доларів США, тобто – до 2 000 000 грн.

Витрати учасників, які зможуть отримати фінансування, включають:

  • створення прототипу;
  • підтвердження концепції;
  • розвиток бізнесу, реєстрацію прав інтелектуальної власності;
  • тестування та пілотування розроблених інноваційних рішень/технологій;
  • підготовку бізнес-планів для подальшого залучення акціонерного та боргового капіталу;
  • витрати на комерціалізацію продукту; тощо.

Планується, що у вересні буде оголошено про старт програм Фонду.

Читати далі

В Україні

Без знання англійської до університету не візьмуть

Опубліковано

on

Міністерство освіти і науки України повідомляє, про затвердження Концепції розвитку англійської мови в університетах.

Передбачається, що випускники бакалаврату здаватимуть обов’язкове ЗНО з іноземної мови.

Щоб поступити до вишу необхідно буде мати рівень В1 чи більше, а під час випуску з вищого освітнього закладу студенти повинні будуть мати рівень В2.

МОН встановлює цілі, за якими до 2023 р. всі студенти повинні оволодіти англійською мовою на рівні В1.

Концепція передбачає походження скринінгового тесту всіма абітурієнтами для визначення рівня володіння іноземною мовою, та у випадку невідповідності – абітурієнти повинні будуть пройти інтенсивний курс вивчення мови.

Для магістрів та докторів філософії обов’язковим мовним рівнем буде В2 відповідно.

Концепція передбачає у короткочасній перспективі поширити іспит з іноземної мови на всі магістерські спеціальності, а у середньостроковій – запровадити оцінювання англійської мови як компонента єдиного державного кваліфікаційного іспиту (ЄДКІ).

Також будуть створені доступні онлайн-курси для самостійного вивчення англійської мови.

Читати далі

В Україні

Типові помилки в заявках на переміщення пального

Опубліковано

on

Державна фіскальна служба України відзначила типові помилки оформлення заявок на переміщення пального.

Зокрема, під час складання заявок на переміщення пального або спирту етилового транспортними засобами, що не є акцизними складами пересувними (форма J/F 1304901), має бути накладений кваліфікований електронний підпис бухгалтера та печатка.

Багато хто накладає лише один КЕП як керівник юридичної особи чи ФОП, що призводить до неприйняття документу.

Окрім того, у колонці 14 має зазначатися ідентифікатор об’єкта оподаткування, який у той самий час відсутній в інформації про об’єкти оподаткування або об’єкти, пов’язані з оподаткуванням, про які до контролюючого органу направлено повідомлення відповідно до п. 63.3 ст. 63 Податкового кодексу України.

Читати далі

В тренді

 

Підпишись на нашу розсилку.

Юридичні новини 1 раз на день у твоїй поштовій скринці.