Connect with us

В Україні

Податкова взялася за зарплати українців: кому загрожує штраф від 60 до 180 тисяч гривень?

Опубліковано

На кожному третьому підприємстві, які перевірила Державна служба України з питань праці за останні півроку, були виявлені проблеми з трудовим законодавством, найчастіше порушення — неоформлені працівники.

Про це повідомляє платформа для роботи з відкритими даними OpenDataBot. За інформацією платформи, кількість перевірок може суттєво зрости. Цього року органом заплановано вдвічі більше перевірок, ніж було проведено в 2020 році. Тоді інспектори здійснили всього 10 тис. 429 рейдів. У 2021 році планують перевірити 21 тисячу підприємств.

Читайте також: Три підстави для проведення позапланової перевірки закладу загальної середньої освіти

Зазначається також, що кількість виявлених правопорушень щодо працівників цього року збільшилася. Так, у 2020 році порушення фіксували в 28% роботодавців, у 2021-му — в 31%.

Як вказується, якщо людина працює без трудового договору, то для першої та третьої груп спрощеної системи оподаткування виноситься попередження. Для решти суб’єктів штраф становить 10 мінімальних зарплат — 60 тис. грн за кожного працівника. Повторне порушення тягне за собою штраф у розмірі 30 мінімальних зарплат, або 180 тисяч гривень. Це — максимальний штраф за одного неоформленого працівника.

За інформацією заступника Голови Держпраці Ігоря Дегнери, сума нарахованих та фактично сплачених штрафів за результатами перевірок суттєво відрізняється. Так, у 2019 році всього було нараховано 1,618 млрд грн штрафів, сплачено з них 57,6 млн грн. У 2020 році з 314,6 млн грн сплачено 34,1 млн, а з початку 2021 року з 99,4 млн грн сплачено 23,1 млн гривень.

Читайте також: Суб’єктів господарювання сповіщатимуть про перевірки через е-кабінет

Які права мають правоінспектори: прийти на будь-яке підприємство; поговорити з працівниками; відвідати виробничі приміщення; перевірити документи про працевлаштування працівників. І, звісно, зробити певні висновки.

За даними Мінекономіки, під час інспекційної кампанії з виявлення неформальних трудових відносин, яка триває в Україні майже місяць, було виявлено 4 тис. 64 працівники, допущених до роботи без трудових договорів. В якому ж випадку роботодавець не має права уникнути офіційного оформлення працівників: якщо він приймає на роботу людину з певними професійними обов’язками; якщо він визначає графік робіт і тривалість робочого дня найманого працівника; якщо він встановлює заробітну плату працівнику; якщо він платить працівнику за процес праці, а не за кінцевий результат. Оце й усе.

Джерело: Юридичний вісник України

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.