Банки мають приймати нотаріально посвідчені довіреності - НПУ - LexInform: Правові та юридичні новини, юридична практика, коментарі
Connect with us

В Україні

Банки мають приймати нотаріально посвідчені довіреності – НПУ

Дата публікації:

Нотаріальна палата України звернулася до Національного банку з приводу неправомірної відмови банківських установ визнавати нотаріально посвідчені довіреності на отримання електронних платіжних засобів (банківських карт) в рамках правовідносин представництва.

До НПУ надходять численні звернення від нотаріусів з інформацією про те, що банки відмовляють представникам власників рахунків у реалізації повноважень за нотаріально посвідченою довіреністю щодо отримання електронних платіжних засобів (банківських карток) та пін-кодів, а також у здійсненні транзакції за допомогою таких засобів.

Відповідальні посадові особи банківських установ таку позицію пояснюють тим, що існує заборона використання банками довіреностей на представництво і власник рахунку має з’явитись особисто.

Читайте також: Включена до довіреності нікчемна умова щодо її безвідкличності не є підставою для визнання недійсною довіреності в цілому

Найважливіші юридичні новини. Підписуйтесь на LexInform в Telegram

Така вимога працівників банківських установ є безпідставною і не ґрунтується на нормах закону, оскільки ст. 209 Цивільного кодексу України передбачено, що будь-який правочин (довіреність відноситься до  одностороннього правочину) з її участю може бути нотаріально посвідчений за бажанням фізичної або юридичної особи.

Водночас, перелік сфер суспільних відносин, у яких для довірителя може бути участь представника законом не обмежується.

Також відмова банківських установ визнавати нотаріально посвідчені довіреності для отримання коштів, банківських карт тощо зачіпає інтереси насамперед вразливих верств населення, особливо малозабезпечених осіб, осіб похилого віку та осіб з особливими потребами, які у зв’язку з хворобою або фізичною вадою не мають можливості реалізувати своє право особисто.

Читайте також: Видача довіреності не може бути фраудаторним правочином

Позбавлення людини вибору та можливості скористатися своїм правом звернутися за оформленням довіреності до нотаріуса, чи до уповноваженої особи місцевого самоврядування, чи до посадової особи організації, в якій довіритель працює, навчається, перебуває на стаціонарному лікуванні тощо та «монополія» у цьому питанні з боку банківських установ створює підґрунтя для зловживань та серйозні загрози порушення прав і свобод фізичних та юридичних осіб, гарантованих Конституцією України.

Читайте також: Не потрібне засвідчення нотаріусом чи керівником юридичної особи копій довіреності, коли до адміністративного суду звертається представник такої особи

Окрім того, відповідно до п. 1 розд. VI постанови НБУ від 5 листопада 2014 р. № 705 «Про здійснення операцій з використанням електронних платіжних засобів» представник користувача має право отримати електронний платіжний засіб за довіреністю, що видана користувачем та посвідчена в установленому законодавством порядку.

Нагадаємо, ордер є самостійним документом, що підтверджує повноваження адвоката.

В Україні

Невакцинованих освітян та держслужбовців відсторонятимуть від роботи з 8 листопада

Опубліковано

on

Кабінет Міністрів вніс зміни до постанови № 1236, відповідно до яких керівникам державних органів (державної служби), керівникам підприємств, установ та організацій доручено:

1) забезпечити контроль за проведенням обов’язкових профілактичних щеплень проти СOVID-19 працівниками та державними службовцями, обов’язковість профілактичних щеплень яких передбачена переліком професій, виробництв та організацій, працівники яких підлягають обов’язковим профілактичним щепленням, затвердженим наказом Міністерства охорони здоров’я від 4 жовтня 2021 р. № 2153;

Читайте також: Перелік організацій, представники яких підлягають обов’язковій вакцинації проти COVID-19

2) забезпечити відсторонення від роботи (виконання робіт) працівників та державних службовців, обов’язковість профілактичних щеплень проти СOVID-19 яких визначена переліком та які відмовляються або ухиляються від проведення таких обов’язкових профілактичних щеплень проти СOVID-19 відповідно до ст. 46 Кодексу законів про працю України, ч. 2 ст. 12 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб» та ч. 3 ст. 5 Закону України «Про державну службу», крім тих, які мають абсолютні протипоказання до проведення таких профілактичних щеплень проти СOVID-19 та надали медичний висновок про наявність протипоказань до вакцинації проти СOVID-19, виданий закладом охорони здоров’я;

Найважливіші юридичні новини. Підписуйтесь на LexInform в Telegram

Читайте також: Обов’язкові щеплення уведуть і для працівників стратегічних підприємств

3) взяти до відома, що:

  • на час такого відсторонення оплата праці працівників та державних службовців здійснюється з урахуванням ч. 1 ст. 94 Кодексу законів про працю України, ч. 1 ст. 1 Закону України «Про оплату праці» та ч. 3 ст. 5 Закону України «Про державну службу»;
  • відсторонення працівників та державних службовців здійснюється шляхом видання наказу або розпорядження керівника державного органу (державної служби) або підприємства, установи, організації з обов’язковим доведенням його до відома особам, які відсторонюються;
  • строк відсторонення встановлюється до усунення причин, що його зумовили.

Вказані зміни наберуть чинності з 8 листопада 2021 р.

Нагадаємо, профілактичні щеплення молодший медперсонал робитиме без участі лікаря.

Читати далі

В Україні

2,8 млн доларів на обладнання для зберігання вакцин

Опубліковано

on

Міністерство охорони здоров’я розпочало оновлення холодового обладнання для транспортування та тимчасового зберігання вакцин.

«Для задоволення нагальних потреб USAID надає 2,8 мільйона доларів, які будуть спрямовані ЮНІСЕФ на закупівлю прекваліфікованого ВООЗ обладнання пасивного охолодження для безпечного та ефективного транспортування та тимчасового зберігання вакцин на базі закладів первинної медичної допомоги і при їх використанні мобільними бригадами», – повідомили у МОЗ.

Нагадаємо, 150 млн грн виділено медзакладам, які проводять попередню діагностику COVID-19.

Читати далі

В Україні

Другий нападник на прикордонників постане перед судом

Опубліковано

on

От

Спеціалізованою прокуратурою у військовій та оборонній сфері Центрального регіону скеровано до суду обвинувальний акт щодо підполковника Служби безпеки України.

Як вже повідомлялося, 18.07.2021 двоє офіцерів Служби безпеки України – лейтенант та підполковник здійснили напад на прикордонний наряд, який здійснював охорону державного кордону на Сумщині. У результаті злочинних дій двом прикордонникам заподіяно легкі тілесні ушкодження.

Підозрювані заволоділи боєприпасами до службової зброї прикордонників, частиину з яких згодом  підкинули до місцевого відділу Держприкордонслужби. Зброю прикордонників зловмисники залишили на місці вчинення злочину.

Зазначимо, що завдяки професійним діям процесуальних керівників, один із затриманих – лейтенант СБУ беззаперечно визнав свою вину та уклав  угоду про визнання винуватості. 11.10.2021 його засуджено до  5 років позбавлення волі, та звільнено від відбування покарання з випробуванням з іспитовим строком тривалістю 3 роки, позбавлено військового звання «лейтенант» та права обіймати посади в правоохоронних органах України на строк 3 роки.

Найважливіші юридичні новини. Підписуйтесь на LexInform в Telegram

25.10.2021 обвинувальний акт щодо іншого нападника – підполковника СБУ скеровано для розгляду по суті до Краснопільського районного суду Сумської області.

Нагадаємо, що за сукупністю вчинених кримінальних правопорушень відповідно до ч. 2. ст. 28, ч. 3 ст. 262 та ч. 2 ст. 345 КК України, підполковнику СБУ загрожує покарання у виді позбавлення волі на строк до п’ятнадцяти років з конфіскацією майна.

Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

Прес-служба Спеціалізованої прокуратури у військовій та
оборонній сфері Центрального регіону

Читати далі

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

В тренді

© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2021
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.

Вже йдете? Перш ніж Ви підете ...

Запрошуємо до нашого каналу Telegram

Не варто пропускати жодної актуальної новини ;)
close-link