Connect with us

В Україні

Половина українців відчувають порушення своїх прав і свобод

Опубліковано

Кількість українців, які відчувають порушення своїх прав і свобод та які не відчувають цього, зрівнялася й становить 50%.

Про це на прес-конференції в УНІАН розповів доктор соціологічних наук Олександр Шульга, презентуючи результати соціологічного дослідження Українського інституту майбутнього (UIF) щодо політичних настроїв українців станом на кінець 2021 року. За його словами, половина громадян відчувають порушення їхніх прав та свобод, інша половина респондентів дотримується протилежної думки. Олександр Шульга також зазначив, що після того, як у жовтні вперше за поточний рік кількість тих, хто відчуває порушення їхніх прав, перевищила кількість тих, хто цього не відчуває, в кінці року настрої громадян фактично повернулися до показників, які були на початку року. «Зафіксувалася певна тенденція протягом року — молодь у нас менш схильна відчувати, що їх права порушуються, старше покоління більше це відчуває», — уточнив він, додавши, що на Донбасі частка тих, хто відчуває порушення своїх прав і свобод, є найвищою — 58%, а найменша вона на Заході — 45%.

Читайте також: Забезпечення прав людини в умовах суспільних трансформацій

Водночас дані опитування свідчать, що в разі порушення їхніх прав і свобод громадяни обирають переважно мирні та ненасильницькі методи для їх захисту. «На першому місці збір підписів (26%), на другому — санкціоновані мітинги й акції (20%), а на третьому — електронні петиції (14%)… Водночас є у нас 13%, які готові перекривати дороги», — сказав О. Шульга. За його словами, загалом радикальні акції набирають не більше 5—6% і суттєво відстають від поміркованих заходів. Крім того, кількість громадян, які взагалі не готові захищати свої права, становить 42% і суттєво не змінюється з лютого. Зазначимо, що дане соціологічне дослідження проводилося по всій території України серед 2 тис. 400 респондентів методом face-to-face з 28 листопада по 10 грудня. Вибірка репрезентує доросле населення України (віком 18 років і старше).

Джерело: Юридичний вісник України

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.