Connect with us

В Україні

Посади Генпрокурора та Директора НАБУ стали розмінною монетою в політичних іграх

Низка громадських організації виступила із заявою з приводу політично вмотивованих рішень щодо Офісу генпрокурора та Антикорупційного бюро.

Зокрема, представники громадянського суспільства наполягають, що посади Генпрокурора та Директора НАБУ стали розмінною монетою в політичних іграх. Так, протягом останніх тижнів під тиском опинилися одночасно Офіс Генерального прокурора України та Національне антикорупційне бюро.

Щодо Директора НАБУ Артема Ситника депутати зареєстрували незаконну постанову про його звільнення. Ключові експерти, Міністерство юстиції та Національне агентство з питань запобігання корупції підтверджують, що постанова не відповідає визначеним законом вимогам, – йдеться у заяві.

Подібні кроки є посяганням на незалежність Бюро, адже НАБУ було створено як правоохоронний орган для розслідування топ-корупційних злочинів і для забезпечення незалежності цієї інституції законодавець передбачив низку гарантій, зокрема особливу процедуру та виключний перелік підстав для звільнення директора НАБУ. Приміром, призначення групи незалежних аудиторів, за результатами роботи яких і мало б ухвалюватися рішення про ефективність роботи бюро і можливе звільнення директора.

Під загрозою звільнення опинився і Генпрокурор Руслан Рябошапка. Народні депутати відновили збір підписів під постановою про висловлення йому недовіри.

Громадські організації наполягають, що це перший Генпрокурор, який розпочав масштабну «чистку» в системі прокуратури фактично в процесі реформи. Спроба його звільнення свідчить про бажання негайно припинити будь-які зміни в системі. Зокрема зупинити переатестацію прокурорів усіх рівнів.

Водночас, недоторканими залишаються очільник Міністерства внутрішніх справ та органи Національної поліції. Попри очевидні та численні злочини поліцейських, влада з незрозумілих причин продовжує зберігати на посаді Арсена Авакова. Так само досі без уваги залишилася обіцяна реформа Служби безпеки України.

Громадські організації переконані, що це банальна спроба узурпувати владу над органами правопорядку та прокуратурою. Подібні ініціативи є недопустимими та підривають довіру до українського парламенту й президента як з боку суспільства, так і на міжнародній арені, адже створення НАБУ та гарантування його незалежності, як і реформа прокуратури, були ключовою вимогою наших міжнародних партнерів.

Детальніше ознайомитись з повним текстом заяви можна за цим посиланням.

В Україні

Наглядати за небанківськими фінансовими установами буде новий комітет

У Національному банку України створено Комітет з питань нагляду та регулювання діяльності небанківських фінансових послуг – спеціальний колегіальний орган, якому Правління Національного банку делегувало окремі повноваження зі здійснення нагляду та регулювання діяльності небанківських фінансових установ.

Донині в Національному банку працював Комітет з питань нагляду та регулювання діяльності банків, нагляду (оверсайту) платіжних систем. З огляду на суттєві відмінності між банківськими та небанківськими складовими фінансового ринку регулятор розділив наглядові функції. Відтепер основні наглядові повноваження щодо небанківських фінансових установ буде реалізовувати новостворений Комітет з питань нагляду та регулювання діяльності небанківських фінансових послуг.

Основними завданнями Комітету є:

 • вирішення питань нагляду та регулювання;
 • забезпечення реєстрації та ліцензування учасників ринку;
 • застосування заходів впливу та штрафних санкцій до фінансових установ за порушення;
 • забезпечення захисту прав споживачів небанківських фінансових послуг;
 • координація роботи підрозділів з нагляду;
 • визначення тенденцій розвитку ринків та надання відповідних пропозицій Правлінню;
 • сприяння вдосконаленню законодавчої бази для здійснення нагляду та регулювання;
 • забезпечення стабільності ринків.

Комітет має право приймати рішення щодо:

 • ліцензування та реєстрації фінансових установ та інших учасників небанківського фінансового ринку;
 • погодження або відмови в набутті істотної участі в фінансових установах, ідентифікації та визнання небанківських фінансових груп;
 • застосування заходів впливу за порушення у сфері захисту прав споживачів та порушення законодавства з питань фінансового моніторингу, інші порушення;
 • інші наглядові питання.

Читати далі

В Україні

За недостовірні дані про місця зберігання цигарок ДФС пропонує позбавляти ліцензій

Державна фіскальна служба України надіслала лист до Міністерства фінансів з пропозицією внесення змін до ст. 15 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пального» від 19 грудня 1995 р. № 481/95-ВР, доповнивши її додатковою підставою для анулювання ліцензії у разі отримання від ДФС інформації, що свідчить про надання недостовірних даних стосовно місць зберігання тютюнових виробів, відомості про місцезнаходження яких внесені до Єдиного державного реєстру місць зберігання.

Зараз деякі виробники та дистриб’ютори тютюнових виробів шляхом маніпулювання звітністю, здійснюють документальне оформлення безтоварних операцій на адресу «транзитних» підприємств, які отримують ліцензії на оптову торгівлю тютюновими виробами. Однак, по факту, вони не мають належних основних засобів та декларують недостовірні відомості щодо місць зберігання тютюнових виробів.

В подальшому, в ході досудових розслідувань у кримінальних провадженнях, податковою міліцією встановлюються факти відсутності тютюнових виробів і підприємств за місцями їх зберігання, відомості про які містяться в Єдиному державному реєстрі місць зберігання.

«В ході відпрацювання нетипового «нарощування» об’ємів цигарок виїжджаємо за адресами місць їх зберігання, зазначених у Єдиному державному реєстрі. Що ж ми бачимо? Як приклад: підприємство, в залишках якого обліковується тютюнових виробів на суму понад 1 млрд гривень, зберігає їх у напіврозібраному «сараї» замість великого складу, який повинен відповідати вимогам, визначеним Положенням КМУ від 31 березня 1999 р. № 500», – зауважив в. о. Голови Державної фіскальної служби України Сергій Солодченко.

Читати далі

В Україні

Слідкувати за покращенням безпеки дорожнього руху можна онлайн

На сервісі відкритих даних транспортної галузі з’явився новий розділ, який містить актуальну інформацію щодо покращення безпеки дорожнього руху у різних областях України.

«Щоб кожен міг слідкувати за покращенням безпеки дорожнього руху у своєму регіоні, ми запустили окремий розділ на сервісі відкритих даних транспортної галузі. І будемо надалі працювати над максимальною прозорістю і відкриттям даних в галузі», – повідомив Міністр інфраструктури України Владислав Криклій.

У новому розділі «Покращення безпеки дорожнього руху» міститься інтерактивна мапа України з позначенням всіх об’єктів інфраструктури, які запроваджені для підвищення безпеки дорожнього руху. Це будівництво сучасних та безпечних пішохідних переходів і кільцевих розв’язок, встановлення автономного освітлення для покращення видимості у вечірній час, облаштування острівців безпеки, світлофорів, автоматичних комплексів габаритно-вагового контролю «Зважування у русі», закупівля аварійно-рятувальних машин ДСНС для виїзду на місце ДТП тощо.

Крім цього, є дані про виконавців та статус цих об’єктів.

Читати далі

В тренді

Telegram