Connect with us

В Україні

Посади Генпрокурора та Директора НАБУ стали розмінною монетою в політичних іграх

Дата публікації:

Низка громадських організації виступила із заявою з приводу політично вмотивованих рішень щодо Офісу генпрокурора та Антикорупційного бюро.

Зокрема, представники громадянського суспільства наполягають, що посади Генпрокурора та Директора НАБУ стали розмінною монетою в політичних іграх. Так, протягом останніх тижнів під тиском опинилися одночасно Офіс Генерального прокурора України та Національне антикорупційне бюро.

Щодо Директора НАБУ Артема Ситника депутати зареєстрували незаконну постанову про його звільнення. Ключові експерти, Міністерство юстиції та Національне агентство з питань запобігання корупції підтверджують, що постанова не відповідає визначеним законом вимогам, – йдеться у заяві.

Подібні кроки є посяганням на незалежність Бюро, адже НАБУ було створено як правоохоронний орган для розслідування топ-корупційних злочинів і для забезпечення незалежності цієї інституції законодавець передбачив низку гарантій, зокрема особливу процедуру та виключний перелік підстав для звільнення директора НАБУ. Приміром, призначення групи незалежних аудиторів, за результатами роботи яких і мало б ухвалюватися рішення про ефективність роботи бюро і можливе звільнення директора.

Під загрозою звільнення опинився і Генпрокурор Руслан Рябошапка. Народні депутати відновили збір підписів під постановою про висловлення йому недовіри.

Громадські організації наполягають, що це перший Генпрокурор, який розпочав масштабну «чистку» в системі прокуратури фактично в процесі реформи. Спроба його звільнення свідчить про бажання негайно припинити будь-які зміни в системі. Зокрема зупинити переатестацію прокурорів усіх рівнів.

Водночас, недоторканими залишаються очільник Міністерства внутрішніх справ та органи Національної поліції. Попри очевидні та численні злочини поліцейських, влада з незрозумілих причин продовжує зберігати на посаді Арсена Авакова. Так само досі без уваги залишилася обіцяна реформа Служби безпеки України.

Громадські організації переконані, що це банальна спроба узурпувати владу над органами правопорядку та прокуратурою. Подібні ініціативи є недопустимими та підривають довіру до українського парламенту й президента як з боку суспільства, так і на міжнародній арені, адже створення НАБУ та гарантування його незалежності, як і реформа прокуратури, були ключовою вимогою наших міжнародних партнерів.

Детальніше ознайомитись з повним текстом заяви можна за цим посиланням.

В Україні

Дітям не продаватимуть лікарські засоби

Опубліковано

on

У Верховній Раді України зареєстровано проект Закону «Про внесення змін до статті 21 Закону України «Про лікарські засоби» щодо заборони продажу лікарських засобів дітям» № 5122.

Доповненням до ст. 21 Закону «Про лікарські засоби» пропонується встановити, що реалізація (відпуск) лікарських засобів громадянам, які не досягли 14-річного віку, забороняється.

В разі виникнення сумніву щодо віку покупця реалізація (відпуск) лікарських засобів здійснюється за умови пред’явлення документа, що засвідчує його вік.

Читати далі

В Україні

Ліцензії у сфері зовнішньоекономічної діяльності переведуть в е-форму

Опубліковано

on

Кабінет Міністрів схвалив проект Закону щодо лібералізації законодавства у сфері зовнішньоекономічної діяльності та удосконалення інституту нетарифного регулювання.

«До сьогодні у сфері ліцензування, на жаль, продовжували діяти деякі застарілі процедури. Ініціатива Уряду спрямована на максимальне спрощення процесу ліцензування, економію часу та покращення умов ведення бізнесу. Зокрема, йдеться про зменшення кількості документів, отримання ліцензії в електронній формі, відміну звітів», – зауважив заступник Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Олександр Романішин.

Проектом передбачається:

– скоротити кількість документів, які подаються на отримання ліцензій на імпорт/експорт товарів та спеціальних ліцензій. Також передбачено можливість подання та отримання ліцензій в електронній формі;

– актуалізувати окремі терміни та процедурні норми ліцензування;

– скасувати застарілі звіти та фінансові санкції за ненадання таких звітів.

Читати далі

В Україні

На 50% підвищать посадові оклади медпрацівників закладів освіти

Опубліковано

on

На сайті Федерації професійних спілок України оприлюднено проект постанови КМУ «Про підвищення посадових окладів медичних працівників закладів освіти», яким передбачається підвищити на 50% посадові оклади медичним працівникам закладів освіти державної та комунальної форми власності, які перебувають у сфері управління Міністерства освіти і науки України, визначених за тарифними розрядами Єдиної тарифної сітки, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2002 р. № 1298.

«Низький рівень оплати праці медпрацівників у закладах освіти призводить до їх масового звільнення і, як наслідок, заклади освіти втрачають можливість забезпечувати дотримання державних гарантій здобувачам освіти щодо медичного обслуговування учнів, студентів, слухачів особливо у такий складний період, як розповсюдження коронавірусної інфекції», – йдеться в пояснювальній записці до проекту постанови.

Читати далі

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Facebook

TWITTER

Календар юриста

В тренді

© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2020
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.

Telegram