Connect with us

В Україні

Посади Генпрокурора та Директора НАБУ стали розмінною монетою в політичних іграх

Низка громадських організації виступила із заявою з приводу політично вмотивованих рішень щодо Офісу генпрокурора та Антикорупційного бюро.

Зокрема, представники громадянського суспільства наполягають, що посади Генпрокурора та Директора НАБУ стали розмінною монетою в політичних іграх. Так, протягом останніх тижнів під тиском опинилися одночасно Офіс Генерального прокурора України та Національне антикорупційне бюро.

Щодо Директора НАБУ Артема Ситника депутати зареєстрували незаконну постанову про його звільнення. Ключові експерти, Міністерство юстиції та Національне агентство з питань запобігання корупції підтверджують, що постанова не відповідає визначеним законом вимогам, – йдеться у заяві.

Подібні кроки є посяганням на незалежність Бюро, адже НАБУ було створено як правоохоронний орган для розслідування топ-корупційних злочинів і для забезпечення незалежності цієї інституції законодавець передбачив низку гарантій, зокрема особливу процедуру та виключний перелік підстав для звільнення директора НАБУ. Приміром, призначення групи незалежних аудиторів, за результатами роботи яких і мало б ухвалюватися рішення про ефективність роботи бюро і можливе звільнення директора.

Під загрозою звільнення опинився і Генпрокурор Руслан Рябошапка. Народні депутати відновили збір підписів під постановою про висловлення йому недовіри.

Громадські організації наполягають, що це перший Генпрокурор, який розпочав масштабну «чистку» в системі прокуратури фактично в процесі реформи. Спроба його звільнення свідчить про бажання негайно припинити будь-які зміни в системі. Зокрема зупинити переатестацію прокурорів усіх рівнів.

Водночас, недоторканими залишаються очільник Міністерства внутрішніх справ та органи Національної поліції. Попри очевидні та численні злочини поліцейських, влада з незрозумілих причин продовжує зберігати на посаді Арсена Авакова. Так само досі без уваги залишилася обіцяна реформа Служби безпеки України.

Громадські організації переконані, що це банальна спроба узурпувати владу над органами правопорядку та прокуратурою. Подібні ініціативи є недопустимими та підривають довіру до українського парламенту й президента як з боку суспільства, так і на міжнародній арені, адже створення НАБУ та гарантування його незалежності, як і реформа прокуратури, були ключовою вимогою наших міжнародних партнерів.

Детальніше ознайомитись з повним текстом заяви можна за цим посиланням.

В Україні

З 26 жовтня «червоний» рівень – у 100 адміністративних одиницях

На засіданні Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій 23 жовтня було оновлено рівні епідемічної небезпеки поширення COVID-19.

Крім того, з урахуванням наданих регіональними комісіями ТЕБ та НС пропозицій на територіях, де встановлено «червоний» рівень епідемічної небезпеки поширення COVID-19, встановлено обмеження з переліку, визначеного постановою Кабінету Міністрів № 641 «Про встановлення карантину та запровадження посилених протиепідемічних заходів на території із значним поширенням гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2».

Новий розподіл набуде чинності з 00:00 години 26 жовтня 2020 р.

Зокрема, до:

  • червоної зони потрапили м. Коростень, м. Бердичів, м. Івано-Франківськ, м. Бориспіль, м. Лисичанськ, м. Миколаїв, м. Полтава, м. Рівне, м. Суми, м. Тернопіль, м. Харків, м. Кам’янець-Подільський, м. Канів, м. Чернівці, м. Чернігів;
  • помаранчевої зони – м. Київ, м. Вінниця, м. Луцьк, м. Дніпро, м. Житомир, м. Ужгород, м. Запоріжжя, м. Львів, м. Одеса, м. Херсон, м. Черкаси;
  • жовтої зони – м. Бровари, м. Буча, м. Кропивницький.

Ознайомитись з епідемічними рівнями в інших населених пунктах та регіонах можна за посиланням.

Читати далі

В Україні

Виробників енергії з біопалива пропонують звільнити від податку на СО2

Держенергоефективності спільно з Міненерго та Біоенергетичною асоціацією розробили законопроект, який передбачає звільнення підприємств, що виробляють енергію з біопалива, від сплати податку за викиди СО2.

Як наголосив Голова правління Біоенергетичної асоціації, на сьогодні підприємства, які генерують енергію та спалюють біопаливо, є платниками податку за СО2. Але це не відповідає світовій практиці, оскільки біопаливо вважається СО2-нейтральним паливом, адже при його спалюванні утворюється стільки двоокису вуглецю, скільки було поглинуто рослинами під час росту.

Водночас для коректного адміністрування зазначеної норми необхідним є реєстр установок, що працюють на біопаливі. Ведення такого реєстру запропоновано здійснювати Держенергоефективності.

Читати далі

В Україні

Коли потрібно повідомляти НАЗК про суттєві зміни в майновому стані?

Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) пояснило які суб’єкти декларування мають інформувати про свої доходи, видатки або придбане майно, якщо вони перевищують 50 прожиткових мінімумів.

Під час розрахунку використовується прожитковий мінімум для працездатних осіб станом на 1 січня поточного року. Цього року він складає 2102 грн.

Отже, повідомлення про суттєві зміни в майновому стані має бути подано при одноразовому доході, видатку або придбанні майна на суму від 105 100 грн.

Одноразовий дохід – той, який нарахований та виплачений одним джерелом доходу та має визначену дату отримання. Повідомлення подається в разі одноразового доходу/видатку, що перевищує 50 прожиткових мінімумів.

Наприклад, суб’єкт декларування продає машину за 300 000 грн. Якщо оплата здійснюється:

– єдиним платежем, тоді це вважається одноразовим доходом і суб’єкт декларування має проінформувати про це НАЗК;

– двома частинами протягом двох місяців по 150 000 грн, то про кожен такий дохід треба повідомляти НАЗК.

Аналогічний підхід слід застосовувати і для видатку (витрати).

Важливо, що у випадку з доходом мова йде про суму до вирахування податків (нараховану), а не фактично отриману.

Якщо ж не відома вартість відповідного майна, наприклад, коли декларант отримав у спадок нерухоме майно, грошова оцінка якого не проводилася, то не потрібно повідомляти НАЗК про суттєву зміну в майновому стані.

Подання повідомлення про суттєві зміни в майновому стані не звільняє від обов’язку зазначити відповідну інформацію в декларації.

Дізнатися, хто має повідомляти НАЗК про суттєві зміни в майновому стані, можна за посиланням.

Читати далі

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Facebook

TWITTER

Календар юриста

В тренді

Telegram