Connect with us

В Україні

Президент вніс до ВР законопроект «Про національну безпеку України»

Опубліковано

На розгляд Комітету Верховної Ради України з питань національної безпеки і оборони направлено проект Закону України «Про національну безпеку України» від 28 лютого 2018 р. № 8068, внесений до Верховної Ради Президентом Петром Порошенком.

Проект визначає систему забезпечення нацбезпеки та повноваження всіх її суб’єктів, передовсім Президента, міністерств оборони та внутрішніх справ, збройних сил, генштабу, СБУ тощо, а також передбачає розмежування посад  начальника Генштабу та головнокомандувача ЗСУ.

Стратегію розвитку оборонно-промислового комплексу України планується здійснювати з використанням механізмів державно-приватного партнерства  та із залученням міжнародної консультативної, фінансової й матеріально-технічної допомоги.

Водночас такі пріоритети, як гарантування прав і свобод людини і громадянина, забезпечення розвитку і функціонування української мови та захист мов нацменшин, розвиток духовності, моральних засад, інтелектуального потенціалу, в законопроекті поступаються місцем пріоритетам суверенітету і територіальної цілісності, європейської та євроатлантичної інтеграції та розвитку економіки й громадянського суспільства.

З 1 січня 2019 р. Міністр оборони України і його заступники призначатимуться з-поміж цивільних осіб.

Проектом передбачено скасувати закони: «Про основи національної безпеки України», «Про демократичний цивільний контроль над Воєнною організацією і правоохоронними органами держави» та «Про організацію оборонного планування».

Продовжити читання →
Натисніть, щоб прокоментувати

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.