Connect with us

В Україні

Про умови допуску на ринок колекторських послуг можна дізнатися онлайн

Опубліковано

На веб-сайті Національного банку запрацювала спеціальна веб-сторінка, яка присвячена майбутній реєстрації колекторських компаній.

На ній зібрана довідкова інформація про умови допуску на ринок колекторських компаній після ухвалення нового закону, який набрав чинності 14 квітня та вступить у дію 14 липня 2021 р. Наведена інформація є ознайомчою та може бути використана компаніями під час підготовки документів на реєстрацію.

Відтак, усі колекторські компанії, щоб мати можливість надавати послуги із врегулювання боргів за споживчими кредитами, повинні зареєструватися у Реєстрі колекторських компаній, який Національний банк запустить упродовж наступних двох місяців. Колекторські компанії матимуть час – з 14 липня до 13 серпня, щоб подати пакет документів на включення до Реєстру.

Водночас фінансовим компаніям, які мають ліцензії на надання деяких фінансових послуг, а саме – на факторингу чи кредитування, потрібно буде подати скорочений перелік документів, а юридичним особам без ліцензій – повний пакет.

Компаніям, які не зареєструються у Реєстрі, після 14 жовтня 2021 р. буде заборонено здійснювати врегулювання простроченої заборгованості за споживчими кредитами на користь інших осіб. Договір кредитодавця із незареєстрованим колектором буде вважатися нікчемним.

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.