Connect with us

В Україні

Прибуток від заморожених активів рф піде на відновлення України

Опубліковано

Рада ЄС ухвалила рішення, що відкриває шлях до використання прибутку від заморожених російських активів на користь України.

«На даний момент в юрисдикціях партнерів по G7, ЄС та Австралії заморожено 260 млрд євро активів центрального банку росії, причому більше двох третин з них – в ЄС. Прийняте Радою ЄС рішення роз’яснює, зокрема правовий статус доходів, які отримують центральні депозитарії від користування російськими активами», – прокоментували у Міністерстві юстиції України.

Читайте також: Додаткова грошова допомога від ООН особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю

Зокрема Рада ухвалила, що депозитарії, які володіють активами центробанку росії на суму понад 1 млн євро, повинні окремо враховувати залишки коштів, що накопичилися в результаті обмежувальних заходів ЄС, а також мають зберігати відповідні доходи окремо. Крім того, депозитаріям заборонено розпоряджатися отриманим чистим прибутком. З урахуванням ризиків і витрат, пов’язаних із зберіганням активів та резервів центрального банку росії, кожен центральний депозитарій цінних паперів може звернутися до свого наглядового органу з проханням санкціонувати випуск частини цього чистого прибутку з урахуванням дотримання статутного капіталу та ризиків.

Рішення дає можливість Раді встановити фінансовий внесок до бюджету ЄС, зібраний за рахунок прибутку від користування активами рф. Кошти хочуть спрямувати на підтримку України, відновлення та реконструкцію.

Читайте також збірник Воєнний стан. Всі нормативні матеріали, алгоритми дій, роз’яснення, корисні ресурси

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.