Connect with us

В Україні

Виплати переселенцям продовжили, але з 1 березня допомогу отримуватимуть не всі

Опубліковано

Як відомо, уряд продовжив до 1 березня виплати для внутрішньо переміщених осіб, після чого отримувати допомогу будуть лише певні категорії переселенців. Про це розповіла міністр соціальної політики Оксана Жолнович в ефірі телемарафону.

«Ми спільно з урядом вирішили ще на місяць продовжити абсолютно всім до 1 березня існуючі умови виплат. Тобто нічого не змінюється, автоматично нові критерії переносяться з 1 лютого на 1 березня. По цьому ми вже досягли домовленостей всередині уряду й знайшли відповідний ресурс, бо це не малі кошти: один місяць продовження таких допомог тягне на понад 6 млрд грн», – сказала міністр.

Читайте також: Виплату допомоги на проживання переселенцям продовжено на один місяць

За її словами, при цьому з 1 березня виплати автоматично будуть продовжені пенсіонерам з категорії ВПО, в яких пенсія менше за 9 444 грн, тобто пенсіонерам з високим рівнем доходу допомога продовжуватися не буде. Автоматично продовжується й допомога для людей з інвалідністю першої та другої груп, а також для дітей-сиріт. «Разом із тим ми дещо по-іншому підходимо до допомоги іншим родинам. Тут важливо звернутися (за призначенням виплат) зробити це можуть ті родини, в яких є діти і, наприклад, один із батьків здійснює догляд за дітьми до 14 років, бо школи чи садочки онлайн. Зрозуміло, що це наші території, де можливі бойові дії», – зазначила О. Жолнович. За словами міністра, також продовжено виплати для тих родин, які працевлаштувалися в минулому році, але мають невеликі доходи – менше 9 400 грн на кожного члена родини. Крім цього, будуть продовжені виплати й людям, які проживають на умовно безпечних територіях, але їхні діти до 6 років не ходять у садочки через нестачу місць. «Тобто ми дуже гнучко підходимо до кожної категорії, враховуємо всі обставини. Разом із тим наголошуємо, що всі, хто може працювати, мусять і повинні працювати», – резюмувала міністр.

Читайте також: Додаткова грошова допомога від ООН особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю

Нагадаємо, що раніше у Мінцсоцполітики повідомляли, що з 1 лютого пропонується продовжити виплати для ВПО пенсійного віку та тих ВПО, які не мають можливості працевлаштуватись через об’єктивні обставини. А в листопаді 2023-го віце-прем’єр-міністр, міністр із питань реінтеграції тимчасово окупованих території України Ірина Верещук заявляла, що близько 40% внутрішньо переміщених осіб, які отримують фінансову допомогу від держави, живуть лише на ці кошти.

Підготував Ілля Мороз,
спеціально для ЮВУ

Джерело: Юридичний вісник України

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.