В Україні
Притягнення військовослужбовців до адмінвідповідальності – за рішенням суду навіть під час воєнного стану
Щойно був відкликаний законопроект № 7351, яким пропонувалася нова редакція ч. 2 ст. 22-1 Статуту внутрішньої служби Збройних Сил України, що практично уможливлювала б розстріл дезертирів на місці, і в суспільстві, зокрема серед військовослужбовців, зріс інтерес до теми покарань за різні проступки людей у погонах під час воєнного стану.
Щодо адміністративної відповідальності за правопорушення, передбачені гл. 13-Б КУпАП, як-от відмова від виконання законних вимог командира (начальника) (ст. 172-10), самовільне залишення військової частини або місця служби (ст. 172-11), розпивання алкогольних, слабоалкогольних напоїв або вживання наркотичних засобів, психотропних речовин чи їх аналогів (ст. 172-20) і інших, порядок притягнення до відповідальності не змінюється і за воєнного часу.
Справа не пізніше ніж у 3-денний строк з дати складання протоколу, із супровідним листом, підписаним командиром (начальником) військової частини, надсилається до суду, який має розглянути її впродовж доби (ст. 277 КУпАП).
Хоча варто зазначити, що вчинення передбачених гл. 13-Б КУпАП правопорушень в особливий період є кваліфікуючою ознакою і, відповідно, зумовлює більш суворі покарання.
Докладніше – у щойно складеній процедурі Притягнення до відповідальності за військові адміністративні правопорушення на аналітично-правовій платформі LEX. Її поміщено до тематичного збірника Воєнний стан. Всі нормативні матеріали, алгоритми дій, роз’яснення, корисні ресурси, який постійно оновлюється і станом на 1 червня 2022 р. вже містить майже 500 актуальних документів.