Connect with us

В Україні

Рада суддів роз’яснила допустимі межі сумісництва суддів

Опубліковано

Рада суддів України своїм рішенням «Про надання роз’яснень щодо викладацької, наукової чи творчої роботи судді» № 8 за зверненням Дніпропетровського апеляційного господарського суду та судді Рубіжанського міського суду Луганської області.

Згідно з ч. 2 ст. 127 Конституції України, суддя не може належати до політичних партій, профспілок, брати участь у будь-якій політичній діяльності, мати представницький мандат, обіймати будь-які інші оплачувані посади, виконувати іншу оплачувану роботу, крім наукової, викладацької чи творчої.

Стаття 54 Закону України «Про судоустрій та статус суддів» встановлює, що суддя не може поєднувати свою діяльність із підприємницькою, адвокатською діяльністю, обіймати будь-які інші оплачувані посади, виконувати іншу оплачувану роботу (крім викладацької, наукової чи творчої), а також входити до складу керівного органу чи наглядової ради підприємства або організації, що має на меті одержання прибутку.

Відповідно до ст. 25 Закону України «Про запобігання корупції» суддям забороняється займатися іншою оплачуваною (крім викладацької, наукової і творчої діяльності, медичної практики, інструкторської та суддівської практики із спорту) або підприємницькою діяльністю.

На підставі вищезазначеного Рада суддів України визначала, що суддя може вести викладацьку, наукову чи творчу діяльність, якщо це не шкодить інтересам здійснення правосуддя.

Продовжити читання →
Натисніть, щоб прокоментувати

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.