В Україні
Реєстрація на пробне ЗНО-2021 розпочнеться 5 січня

Український центр оцінювання якості освіти повідомляє, що реєстрація для участі в пробному ЗНО-2021 розпочнеться 5 січня і триватиме до 19 січня включно. Кожен охочий зможе зареєструватися для участі в пробному ЗНО на сайті відповідного регіонального центру оцінювання якості освіти.
Вартість проведення пробного ЗНО різнитиметься за регіонами й коливатиметься в межах від 195 грн до 255 грн.
Вартість стала дещо вищою, порівняно з попереднім роком, що зумовлено зменшенням очікуваної кількості тестувань та підвищенням оплати праці працівників.
Так, через складну ситуацію з поширенням COVID-19 у 2021 р. кожний учасник/кожна учасниця зможе вибрати лише один предмет для проходження пробного ЗНО, а отже, кількість тестувань значно зменшиться, унаслідок чого одиниця послуги стане суттєво дорожчою.
Український і регіональні центри оцінювання якості освіти розуміють негативні наслідки підвищення вартості пробного ЗНО для здобувачів освіти. З огляду на це УЦОЯО намагається компенсувати ці наслідки додатковими можливостями для учасників. Уже ухвалено рішення про те, що кожний учасник/кожна учасниця пробного ЗНО зможе завантажити тестові зошити з усіх навчальних предметів із переліку предметів ЗНО-2021 і пройти тестування вдома, після чого внести свої відповіді у форми на спеціальний сервіс для визначення результатів.
Крім того, УЦОЯО та ГС «Освіторія» підготують офіційні відеокоментарі до завдань пробного ЗНО-2021 – експерти докладно проаналізують кожне завдання й порадять, як отримати найвищий бал на ЗНО.
В Україні
Нові програми держпідтримки аграріїв з бюджетом у 500 млн

Комітет Верховної Ради України з питань аграрної та земельної політики підтримав напрями державної підтримки сільгоспвиробників у 2021 р.
«Для забезпечення стабільності та передбачуваності державної підтримки ми зберегли основні програми – це підтримка розвитку галузей тваринництва, садівництва, фермерства, здешевлення кредитів та купівлі сільгосптехніки. Водночас, ми врахували сучасні реалії і побажання виробників, запропонувавши нові програми, які створюватимуть позитивний ефект для економіки України. За нашими розрахунками нові програми, такі як підтримка зрошення, матимуть попит серед аграріїв у зв’язку з близьким відкриттям ринку землі», – зауважив Міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Ігор Петрашко.
П’ять основних напрямів підтримки з загальним бюджетом в 4 млрд грн:
– часткова компенсація вартості с/г техніки вітчизняного виробництва;
– фінансова підтримка заходів в агропромисловому комплексі шляхом здешевлення кредитів;
– фінансова підтримка розвитку, садівництва, виноградарства та хмелярства;
– фінансова підтримка розвитку фермерських господарств;
– державна підтримка розвитку тваринництва та переробки сільськогосподарської продукції.
Крім основних програм підтримки, передбачається низка нових з бюджетом у 500 млн грн:
– державна підтримка страхування сільськогосподарської продукції;
– компенсація втрат посівів на Одещині;
– державна підтримка зрошення;
– підтримка органічного виробництва;
– державна підтримка розвитку картоплярства;
– нішеві культури.
Якщо попит на нові програми буде зростати, на наступний рік фінансування може суттєво збільшитись.
В Україні
Консультативні висновки ВРП публікуватимуть і на сайті Парламенту

Як повідомляє Вища рада правосуддя, відтепер консультативні висновки ВРП будуть розміщувати серед інших документів, які супроводжують законопроекти на сайті Верховної Ради.
Відповідно до чинного законодавства України одним з основних повноважень ВРП є надання обов’язкових до розгляду консультативних висновків щодо законопроектів з питань утворення, реорганізації чи ліквідації судів, судоустрою і статусу суддів.
ВРП звертає увагу, що оприлюднення консультативних висновків забезпечить можливість врахування позицій суддівської спільноти під час ухвалення законів про судоустрій і статус суддів та сприятиме діалогу між трьома гілками влади.
В Україні
Україна не співпрацюватиме з країнами СНД у сфері стільникового зв’язку

Кабінет Міністрів схвалив проект Закону «Про вихід з Угоди щодо співробітництва у розвитку та використанні систем стільникового рухомого зв’язку».
Зазначається, що на сьогодні Україна не здійснює активної співпраці з питань стільникового зв’язку з країнами СНД.
Взаємодія з міжнародним співтовариством у питаннях стільникового зв’язку і телекомунікацій здійснюється в рамках інших міжнародних організацій, зокрема з Міжнародним союзом електрозв’язку.
-
Судова практика7 днів тому
Заподіяння педагогічним працівником шкоди психічному здоров’ю учня внаслідок булінгу є підставою для звільнення такого працівника
-
В Україні3 дні тому
Положення про ліцей винесено на повторне обговорення
-
В Україні2 дні тому
Ухвалено перелік підручників для 4-го класу, які друкуватимуть бюджетним коштом в 2021 р.
-
Судова практика7 днів тому
При вирішенні питання про визнання особи такою, що втратила право користування житлом, слід враховувати баланс інтересів сторін
-
Законодавство7 днів тому
Визначено особливості звітування з ЄСВ для різних груп платників
-
В Україні2 дні тому
Утримання мережі закладів дошкільної освіти перекладають на місцеве самоврядування