Connect with us

В Україні

Як після купівлі житла вперше повернути 1% його вартості?

Дата публікації:

Лілія ПЛІВАК,
адвокат

Ви придбали житло вперше, заплатили збір на обов’язкове державне пенсійне страхування в Пенсійний фонд. Та чи знаєте ви, що від сплати збору звільняються громадяни, які придбавають житло вперше?

Підставою такого повернення є норма Закону України «Про збір на обов’язкове державне пенсійне страхування» № 400/97-ВР від 26.06.1997 року. Основні умови для повернення: ви повинні мати громадянство України; це ваша перша покупка нерухомості; повернення 1% відбувається лише за умови придбання нерухомості в житловому фонді; від дати покупки (укладення договору купівлі-продажу квартири) повинно минути не більше 3-х років.

Шляхів для повернення 1% від вартості житла при купівлі його вперше два: позасудовий та судовий. Перший варіант передбачає звернення із письмовою заявою в Головне управління Пенсійного фонду України відповідної області з обґрунтуванням обставин, підстав та з проханням повернути збір у відповідному розмірі та зазначити банківські реквізити для такого повернення коштів. За результатами розгляду такої заяви Пенсійний фонд може прийняти позитивне рішення та повернути безпідставно сплачений збір або ж відмовити в поверненні. Однак, як свідчить практика, Пенсійний фонд не квапиться повертати кошти та відписує на такі заяви, що немає можливості перевірити чи дійсно ви придбали житло вперше, що є обов’язковою умовою повернення, тому, власне, відмовляє у поверненні 1% вартості житла.

Відтак, якщо ви отримали рішення про відмову в поверненні збору, його можливо повернути лише в судовому порядку. Це означає, що потрібно звернутися з позовною заявою до адміністративного суду. Відмова ПФУ є обов’язковою при зверненні з позовом до суду, оскільки в протилежному випадку такі позовні вимоги є передчасними та не задовольняються судом. Однак, якщо ви все зробили правильно, за наслідками розгляду справи суд ухвалює рішення, яким вам повертають 1% вартості житла. Також хочу наголосити, що за рішенням суду громадянину повернуть не лише 1% від вартості житла, а й судовий збір та витрати на правничу допомогу. Тож у результаті послуга виходить безкоштовною

Джерело: Юридичний вісник України

В Україні

Утримання мережі закладів дошкільної освіти перекладають на місцеве самоврядування

Опубліковано

on

Верховна Рада прийняла у першому читанні проект Закону «Про внесення змін до Закону України «Про дошкільну освіту» щодо забезпечення територіальної доступності дошкільної освіти» № 4604.

Асоціація міст України, не заперечуючи проти його ідеї – закріпити гарантоване право кожної дитини здобувати дошкільну освіту в закладі дошкільної освіти, що є найбільш доступний та наближений до місця її проживання, запропонувала відправити його на доопрацювання.

АМУ звертає увагу, що проект покладає на органи місцевого самоврядування обов’язок створення та утримання мережі закладів дошкільної освіти, що є ширшим від визначеної ст. 25 Закону України «Про освіту» компетенції щодо створення закладів освіти, обов’язку утримання та розвитку матеріально-технічної бази заснованого ним закладу освіти.

За відсутності державної субвенції або іншого фінансування дошкільної освіти ухвалений законопроект не буде мати позитивного впливу на забезпечення соціальних гарантій дітям та створення умов для першочергового зарахування до закладів освіти осіб, що проживають в територіальних межах обслуговування відповідним закладом дошкільної освіти.

Головне науково-експертне управління Апарату Верховної Ради України також зауважило, що деякі положення проекту не відповідають принципу правової визначеності. Зокрема у проекті передбачається «у разі якщо після вжиття вичерпних заходів кількість дітей, які мають право на першочергове зарахування, перевищує спроможність закладу дошкільної освіти, орган, у сфері управління якого перебуває заклад дошкільної освіти, невідкладно має запропонувати на вибір батьків таких дітей перелік закладів дошкільної освіти, максимально доступних і наближених до місця їх проживання, а також сприяти зарахуванню дітей до обраних їх батьками закладів дошкільної освіти».

Наведене положення, є недостатньо зрозумілим, яким саме чином орган, у сфері управління якого перебуває заклад дошкільної освіти, має сприяти зарахуванню дітей до обраних їх батьками закладів дошкільної освіти.

Читати далі

В Україні

Ухвалено перелік підручників для 4-го класу, які друкуватимуть бюджетним коштом в 2021 р.

Опубліковано

on

Колегія Міністерства освіти і науки ухвалила перелік підручників для 4-го класу, які можуть друкуватися за кошти державного бюджету в 2021 році за підсумками ІІ етапу конкурсного відбору підручників (крім електронних) для здобувачів повної загальної середньої освіти і педагогічних працівників у 2020-2021 роках.

Колегія МОН вирішила:

– 38 назв підручників для 4-го класу закладів загальної середньої освіти включити до переліку підручників, які можуть друкуватися за кошти державного бюджету;

– 23 назви підручників для 4-го класу закладів загальної середньої освіти включити до переліку підручників, які можуть друкуватися за кошти державного бюджету, за умови подання видавництвом до Інституту модернізації змісту освіти гарантійного листа про фінансування (за рахунок власних обігових коштів або інших коштів, не заборонених законодавством) різниці між запропонованою видавництвом вартістю такого підручника і середньою вартістю підручника, що зазначена в паспорті бюджетної програми на відповідний рік;

– 5 назв підручників для 4-го класу закладів загальної середньої освіти включити до переліку підручників, які адаптуватимуться рельєфно-крапковим та збільшеним шрифтом для закладів освіти, в яких навчаються діти з порушеннями зору, і можуть друкуватися за кошти державного бюджету;

– 3 назви підручників для 4-го класу закладів загальної середньої освіти включити до переліку підручників, які перекладатимуть мовами національних меншин (польська, молдовська, російська, румунська, угорська) для закладів освіти, у складі яких є класи (групи) з навчанням мовами національних меншин, і можуть друкуватися за кошти державного бюджету.

Читати далі

В Україні

Для боротьби з нелегальним ринком нафтопродуктів створять робочі групи

Опубліковано

on

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль доручив створити робочі групи на рівні кожної області із боротьби з нелегальним ринком нафтопродуктів, а також провести перевірки автозаправних станцій.

В кожній області будуть створені комісії, куди увійдуть представники ДСНС, Держпраці, Держпродспоживслужби, а також Держекоінспекції, чиїм завданням буде перевірка дотримання природоохоронного законодавства, зокрема якості нафтопродуктів з погляду екології.

Читати далі

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Facebook

TWITTER

Календар юриста

В тренді

© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2020
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.

Telegram