Connect with us

В Україні

Розпочався другий етап атестації прокурорів ГПУ

Шостого листопада розпочався другий етап атестації прокурорів Генеральної прокуратури України.

До складання іспиту допущено 795 прокурорів ГПУ, які успішно пройшли тестування на знання та вміння в застосуванні закону і відповідність здійснювати повноваження прокурора.

Тестування на загальні здібності та навички складається з двох блоків: абстрактно-логічного та вербального, кожен з яких включає 30 питань. За допомогою адаптивного механізму система обирає кожне наступне питання з урахуванням індексу складності попереднього. Таким чином, при наданні правильної відповіді на запитання, наступне буде запропоноване із підвищеним рівнем складності. Це забезпечує більш точне вимірювання здібностей кожного респондента.

Прокурори, які наберуть потрібну кількість балів (прохідний бал — 93), будуть допущені до третього етапу атестації, який проходитиме у формі співбесіди.

Джерело: Юридичний вісник України

В Україні

Стати належним користувачем ТЗ можна онлайн

В Електронному кабінеті водія з’явилася послуга «Керування належним користувачем».

Належний користувач – це особа, яка на законних підставах користується транспортним засобом, що їй не належить.

Стати належним користувачем може лише особа, яка є власником національного посвідчення водія або посвідчення водія іноземної держави, що відповідає вимогам Конвенції про дорожній рух 1968 р. У випадках, якщо підставою для належного користування є оформлення на особу тимчасового реєстраційного талона або призначення працівника належним користувачем безпосередньо керівником юридичної особи, послуга надається лише у територіальних сервісних центрах МВС і за умови присутності власника ТЗ та особи, яка планує стати належним користувачем.

Послуга «Керування належним користувачем» доступна для фізичних та юридичних осіб і є безкоштовною. Для призначення належного користувача необхідно:

  • авторизуватися в Електронному кабінеті водія та обрати послугу «Керування належним користувачем»;
  • ввести VIN-код автомобіля, для якого особа хоче стати належним користувачем. Система видасть деперсоніфіковану інформацію про автомобіль (не про його власника);
  • обрати підставу для належного користування – домовленість із власником; довіреність на право користування ТЗ; договір оренди, найму чи позички; договір фінансового або оперативного лізингу;
  • ввести e-mail і телефон власника авто;
  • перевірити свої дані та за необхідності прикріпити скан-копії довіреності чи договору, що є підставою для належного користування;
  • підписати створену заявку за допомогою кваліфікованого електронного підпису.

Після цього власник отримає листа з посиланням на онлайн-заяву. Для успішного завершення процедури власник має перейти за посиланням і дати згоду на призначення. Далі особа, яка замовила послугу належного користувача, може побачити статус підтвердження заявки у е-Кабінеті водія. Якщо підставою для призначення є лише домовленість, власник автомобіля має підписати заяву за допомогою КЕПу.

На один транспортний засіб може бути призначено не більше одного належного користувача. Видалення призначеного належного користувача можливе власником ТЗ – за поданою заявою або автоматично, у разі закінчення терміну, на який був призначений належний користувач.

Читати далі

В Україні

Чим займатиметься НБУ у 2020 році?

Національний банк України оприлюднив «Програму дій на 2020 рік», яка є річною дорожньою картою.

Програма дій визначає пріоритетні кроки в напрямі досягнення кожної з семи стратегічних цілей НБУ – забезпечення низької інфляції, стабільної, прозорої та ефективної банківської системи, відновлення кредитування, ефективного регулювання фінансового сектора, вільного руху капіталу, фінансової інклюзії, а також розбудова сучасного, відкритого, незалежного та ефективного центрального банку, реалізація програми підвищення фінансової грамотності.

«Виконання Програми дій на 2020 рік створить умови для забезпечення сприятливого середовища для всіх учасників фінансової екосистеми. Це особливо важливо з огляду на те, що 2020 рік – останній рік дії чинної Стратегії центробанку, тому паралельно з її виконанням регулятор працюватиме над створенням нової Стратегії НБУ з горизонтом планування до 2025 року», – йдеться у Програмі.

Ознайомитися з Програмою дій Національного банку України на 2020 рік можна за цим посиланням.

Читати далі

В Україні

Опубліковано перший огляд практики Європейського суду у 2020 році

Верховний Суд опублікував перший у цьому році огляд практики Європейського суду з прав людини.

За повідомленням прес-служби ВС, перший огляд практики ЄСПЛ містить, зокрема, опис справ проти України:

  • FILOZOFENKO v. UKRAINE, констатовано порушення ст. 1 до Першого протоколу до Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод (право на мирне володіння майном) у зв’язку з відмовою органів державної влади виплатити заявниці підвищену пенсію, визначену законом;
  • SIYANKO v. UKRAINE, констатовано порушення п. 1 та підпункту «с» п. 3 ст. 6 Конвенції (право на справедливий суд) у зв’язку з відібранням у заявника представниками правоохоронних органів зізнавальних свідчень за відсутності захисника;
  • NOVIKOV v. UKRAINE, констатовано порушення пунктів 1, 3 ст. 5 Конвенції (право на свободу та особисту недоторканність) у зв’язку з тим, що досудове тримання заявника під вартою було незаконним та необґрунтованим;
  • US v. UKRAINE. ЄСПЛ встановив порушення п. 1 ст. 5 Конвенції у зв’язку з тим, що формалізація статусу заявника як підозрюваного у злочині затягувалася без розумних пояснень з боку органів державної влади.

Заслуговує на увагу також рішення ЄСПЛ у справі ASIMIONESE v. THE REPUBLIC OF MOLDOVA, відповідно до обставин якої заявник був засуджений за вчинення кримінального правопорушення без повторного допиту свідків судом апеляційної інстанції (після того, як його виправдав суд першої інстанції). На думку ЄСПЛ, це суперечить гарантіям справедливого суду у розумінні п. 1 ст. 6 Конвенції.

Детальніше ознайомитися з оглядом практики ЄСПЛ 2020/1 можна за цим посиланням.

Читати далі

В тренді

© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.