Connect with us

В Україні

Щомісячне звітування з ЄСВ і ПДФО підтримують профспілки

Спільний представницький орган репрезентативних всеукраїнських об’єднань профспілок звернувся до парламентського Комітету з питань соціального політики та захисту прав пенсіонерів на підтримку проекту Закону «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо подання єдиної звітності з єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування і податку на доходи фізичних осіб» № 6120.

Читайте також: Звіт з єдиного внеску і податку на доходи фізичних осіб буде щомісячним

«Запровадження з 1 січня 2021 року квартальної (замість місячної) об’єднаної звітності із сплати податку на доходи фізичних осіб та єдиного внеску призвело до порушення прав застрахованих осіб у сфері загальнообов’язкового державного соціального страхування.

Зокрема, у зв’язку з тим, що квартальний звіт подається протягом 40 календарних днів після закінчення звітного кварталу, відомості до реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування про страховий стаж та заробітну плату, необхідні для визначення права на пенсію та інші страхові виплати і їх розміру, надходять протягом 3- 5 місяців з моменту сплати єдиного внеску.

Зазначене негативно позначається на можливості застрахованих осіб своєчасно і в повній мірі реалізувати свої права, зокрема, у сфері пенсійного забезпечення. Так, через відсутність на момент призначення пенсії даних про останні місяці  роботи (діяльності) та заробітної плати, пенсія призначається без урахування зазначених даних, що призводить до штучного зниження розміру пенсій, на який має право особа», – йдеться у звернені.

Також Комітету запропоновано рекомендувати Верховній Раді за результатами розгляду у першому читанні прийняти його за основу та в цілому.

Читати далі

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2022
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.