Connect with us

В Україні

Скайап – суддю звільнили з роботи

Опубліковано

Як повідомляє  Управління інформації та забезпечення комунікаційної діяльності ВРП, О. Л. Литвиненко звільнено з посади судді Баришівського районного суду Київської області за вчинення істотного дисциплінарного проступку після розгляду дисциплінарної справи, розпочатої на підставі дисциплінарних скарг на дії судді під час здійснення правосуддя у справі № 355/771/19 за позовом фізичної особи до ТОВ «Авіакомпанія Скайап» про захист прав споживачів.

Перша Дисциплінарна палата дійшла висновку, що відомості, викладені у скаргах адвоката Д. І. Толкачова та народного депутата України А. Ю. Геращенка, свідчать про наявність у діях судді Литвиненко О. Л. ознак дисциплінарного проступку, передбаченого пп. «а» п. 1 та п. 4 ч. 1 ст. 106 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» (істотне порушення норм процесуального права під час здійснення правосуддя, що призвело до порушення правил щодо юрисдикції; груба недбалість, допущення порушення прав людини і основоположних свобод, втручання в господарську діяльність товариства).

Як зазначено у рішенні Першої Дисциплінарної палати, суддя Литвиненко О. Л. при вирішенні питання про наявність підстав для вжиття заходів забезпечення позову здійснила втручання у діяльність ТОВ «Авіакомпанія Скайап», що заборонено законом.

Зокрема, відповідно до ч. 10 ст. 150 Цивільного процесуального кодексу України не допускається вжиття заходів забезпечення позову, які за змістом є тотожними задоволенню заявлених позовних вимог, якщо при цьому спір не вирішується по суті.

Першою Дисциплінарною палатою встановлено також обставини, які свідчать, що суддя прийняла до провадження позовну заяву та розглянула заяву про забезпечення позову з порушенням правил територіальної юрисдикції.

Окрім того, суддя не врахувала специфіку правовідносин, що виникли між позивачем та відповідачем, та, як наслідок, залишила поза увагою положення спеціального законодавства у цій галузі, а саме Повітряного кодексу України.

Вища рада правосуддя вирішила звільнити Литвиненко Олену Леонідівну з посади судді Баришівського районного суду Київської області на підставі п. 3 ч. 6 ст. 126 Конституції України.

Продовжити читання →
Натисніть, щоб прокоментувати

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.