Connect with us

В Україні

«Скажи правду»

Так називається проект, запущений Міністерством юстиції України. Це платформа для ефективного збирання та оброблення інформації про порушення прав людини російською федерацією.

Читайте також: GAN UTF формує робочу групу для збору інформації щодо воєнних злочинів РФ

Повідомлення про такі порушення приймаються на Єдиному національному порталі зі збору фактів порушень прав людини рф в Україні (далі – Портал) 24/7. «Наша кампанія «Скажи правду» має одну мету — притягнення рф до відповідальності в Європейському суді з прав людини. Для цього нам потрібні докази, а саме – відео, фото та записи про порушення, вчинені загарбниками на нашій землі. Наш обов’язок – покарати агресора на судовому майданчику, доки ЗСУ захищають нас на передовій», – говорить заступниця міністра юстиції України Валерія Коломієць. На нашому порталі кожен, хто постраждав від дій окупантів, може подати заявку та розповісти власну правду, яку почує весь світ. Працює платформа відповідно до міжнародних стандартів, тому постраждалим та свідкам гарантується захист і збереження персональної інформації. Жодне свідчення не залишиться поза увагою.

Для того, аби подати заявку – слід: перейти на сайт https://humanrights.gov.ua; заповнити просту форму з інформацією про злочин, свідків та жертв; додати медіадокази та розказати якомога більше про те, що сталося. Як ми дізналися, станом на кінець травня 2022 на порталі вже було зафіксовано 554 інциденти, з яких: 290 надійшло від громадян, ще 264 – від державних органів та приватних організацій. Наразі близько 80 інцидентів відхилено: тестові інциденти, а також інциденти без надання інформації щодо порушень прав людини, нерелевантні повідомлення.

Подані інциденти наразі опрацьовуються на предмет можливості використання інформації для підготовки міждержавної заяви України проти Росії в Європейському суді з прав людини.

Джерело: Юридичний вісник України

Читати далі

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2022
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.