Connect with us

В Україні

Справа Межигір’я: суд відклав заочний арешт Януковича

Вищий антикорупційний суд відклав розгляд клопотання про заочний арешт екс-президента Віктора Януковича у справі про «Межигір’я» на 4 жовтня.

Читайте також: ВАКС vs місцеві загальні суди: критерії розмежування юрисдикції

Про це поінформувала слідчий суддя ВАКС під час судового засідання 27 серпня, на якому вона задовольнила клопотання захисту про повторний виклик Януковича шляхом публікації повістки в ЗМІ та на сайті Офісу Генерального прокурора. «Відкладаємо судове засідання у зв’язку з необхідністю виклику особи», — сказала суддя.

Нагадаємо, що 25 серпня ВАКС надав дозвіл на здійснення спеціального досудового розслідування (in absentia) стосовно Януковича та його сина. Екс-президент України підозрюється у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 5 ст. 191, ч. 3 ст. 209, ч. 5 ст. 368 КК України. Дії його сина кваліфіковано за ч. 3 ст. 27, ч. 2 ст. 205, ч. 5 ст. 27, ч. 5 ст. 191, ч. 5 ст. 27, ч. 3 ст. 209 Кримінального кодексу України. За версією правоохоронних органів, дії підозрюваних призвели до незаконного привласнення комплексу споруд на території Вишгородського району.

Читайте також: Суд відклав розгляд касації на вирок Януковичу

Уточнимо, що справа про «Межигір’я» стосується оборудки 2007 року, коли Віктор Янукович, який очолював Кабінет Міністрів, передав резиденцію до статутного фонду держкомпанії «Надра України», після чого вона уклала договір міни з фірмою «Медінвесттрейд». Обмін полягав у тому, що держава віддає приватній фірмі «Межигір’я», а натомість отримує дві нежитлові будівлі в Києві за адресою Паркова алея, 3 і Паркова алея, 5-7. Через два місяці — в листопаді 2007 року — компанія «Медінвесттрейд» продала резиденцію «Межигір’я» фірмі «Танталіт». «Межигір’я» було домом для Януковича до його втечі з України.

Джерело: Юридичний вісник України

Читати далі

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2022
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.