В Україні
Стартувала «податкова амністія»

В. о. Голови Державної податкової служби України Євген Олейніков повідомив про початок одноразового (спеціального) добровільного декларування.
Він зазначив, що декларування є абсолютно добровільим. Більше того, декларант не повинен підтверджувати джерела своїх доходів.
Одноразова (спеціальна) добровільна декларація подаватиметься декларантом до Державної податкової служби України через приватну частину Електронного кабінету. Така можливість настала сьогодні, 1 вересня, о 09:00 ранку.
Див. процедуру Застосування одноразового (спеціального) добровільного декларування активів фізичних осіб
Платник податків, який бажає здійснити добровільне декларування, зможе заповнити декларацію, підписати її та надіслати до ДПС. Після цього декларація підлягає камеральній перевірці протягом 20 днів.
У ході перевірки ДПС з’ясовує, чи дійсно існують задекларовані активи. Це стосується, зокрема, грошей у банках. Перевіряє, чи гроші знаходяться на рахунку, який був відкритий у рамках кампанії одноразового декларування, та правильність застосування ставок. Якщо буде встановлено невідповідність даних, платника буде поінформовано про це та запропоновано виправити помилки.
Читайте також: «Податкова амністія»: в декларації не зазначається інформація про джерела коштів
Якщо у платників виникатимуть додаткові питання, ДПС прийматиме їх у центрах обслуговування, інформуватиме через Контакт-центр, надаватиме індивідуальні податкові консультації.
В Україні
Як розробити програму фахової передвищої освіти?

Державна служба якості освіти України опублікувала Методичні рекомендації «Розроблення освітньо-професійної програми та навчального плану підготовки здобувачів фахової передвищої освіти».
Так, заклад фахової передвищої освіти розробляє освітньо‐професійні програми в межах ліцензованої спеціальності на основі стандартів і затверджує їх відповідно до власного положення про організацію освітнього процесу.
Читайте також: Навчальний рік у школах розпочнеться 1 вересня, в університетах – 15 серпня
Освітньо‐професійна програма повинна містити:
1) вимоги до осіб, які можуть розпочати навчання за програмою;
2) зміст підготовки здобувачів фахової передвищої освіти, сформульований у термінах результатів навчання;
3) обсяг кредитів ЄКТС, необхідний для здобуття ступеня фахової передвищої освіти;
4) перелік освітніх компонентів і логічну послідовність їх виконання;
5) вимоги професійних стандартів (за наявності);
6) форми атестації здобувачів фахової передвищої освіти;
7) вимоги до системи внутрішнього забезпечення якості фахової передвищої освіти;
8) перелік компетентностей випускника.
Цілі, сформульовані в освітньо‐професійній програмі, мають відповідати місії, стратегії закладу освіти, потребам заінтересованих сторін і тенденціям розвитку ринку праці.
В Україні
«Межигір’я» перетворять на державний парк-пам’ятку

Кабінет Міністрів своїм розпорядженням погодив клопотання Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів про створення парку-пам’ятки садово-паркового мистецтва загальнодержавного значення на території Урядової резиденції «Межигір’я».
Читайте також: Знищене довкілля
«Міндовкілля, за ініціативи Прем’єр-міністра, розпочинає офіційний процес перетворення Урядової резиденції «Межигір’я» у державний парк-пам’ятку. Сподіваюся, що вже найближчим часом улюблене місце українських та іноземних туристів на Київщині стане природоохоронною територією, приміром, як «Феофанія», «Маріїнський парк» чи «Голосіївський ліс», – зауважив Міністр захисту довкілля та природних ресурсів Руслан Стрілець.
Щоб «Межигір’я» офіційно набуло статусу парку-пам’ятки державного значення, Міндовкілля має завершити всі юридичні процедури та підготувати відповідний проект Указу Президента.
В Україні
1 млрд євро на першочергові видатки під час воєнного стану від Німеччини

Міністр фінансів України Сергій Марченко та Федеральний Міністр фінансів Німеччини Крістіан Лінднер підписали Угоду між Урядами України та Німеччини про надання Україні 1 млрд євро грантового фінансування.
Читайте також: Україна отримала статус кандидата в члени ЄС
«Кошти будуть спрямовані до держбюджету України для фінансування першочергових соціальних та гуманітарних видатків під час воєнного стану», – зауважив С. Марченко.
-
Думка експерта6 днів тому
Соціальна допомога та виплати в умовах воєнного стану
-
В Україні4 дні тому
Обмеження кількості учнів в одному класі знято для дистанційної форми навчання
-
В Україні11 години тому
Навчальний рік у школах розпочнеться 1 вересня, в університетах – 15 серпня
-
Думка експерта5 днів тому
Мобілізація як підстава для зупинення судового провадження
-
Думка експерта7 днів тому
Війна і боротьба з корупцією. Робота антикорупційних органів під час воєнного стану
-
В Україні5 днів тому
Документи про освіту можна отримати в дипломатичних установах України