Connect with us

В Україні

Страхування інвестицій від воєнних та політичних ризиків

Опубліковано

Експортно-кредитне агентство України починає приймати заявки на страхування інвестицій від воєнних та політичних ризиків, що було передбачено Законом 3497-IX «Про внесення змін до Закону України «Про фінансові механізми стимулювання експортної діяльності» щодо страхування інвестицій в Україні від воєнних ризиків», який набув чинності 1 січня 2024 року. Про це повідомляє прес-служба Мінекономіки.

Читайте також: Гарантії – є. Фонд вам у поміч!

«Початок страхування воєнних та політичних ризиків – вкрай важлива подія для ринку й не менш важлива для політики «Зроблено в Україні». Розвинена інфраструктура страхування від воєнних ризиків може бути додатковим стимулом для інвесторів виходити на український ринок, будувати тут свої заводи і фабрики, які орієнтовані на експорт», – зазначила перший віце-прем’єр-міністр України – міністр економіки Юлія Свириденко в колонці для Forbes.

Як було зазначено, раніше страхування від воєнних ризиків було доступне лише від міжнародних організацій – MIGA страхувало іноземні компанії, які готові були інвестувати в Україну, американська DFC та польська агенція KUKE надавали гарантії іноземним та українським компаніям. «І тепер ЕКА приєднується до організацій, готових страхувати інвестиції в Україну і в Україні. Завдяки цьому вітчизняні компанії отримують додаткові гарантії фінансової безпеки, а економіка – посилення ділової активності. Страхування сприятиме створенню об’єктів та інфраструктури, необхідних для розвитку переробної промисловості та експорту товарів, зроблених в Україні», – уточнила Ю. Свириденко.

Читайте також: Охоронні договори можна укладати на щойно виявлені об’єкти культурної спадщини

Експортно-кредитне агентство пропонуватиме два страхових продукти: страхування прямих інвестицій для інвесторів та страхування інвестиційних кредитів для банків. Згідно із законом до воєнних ризиків, від яких може страхувати ЕКА, належать:

‒ воєнний конфлікт, включаючи війну або збройний конфлікт, збройна агресія, бойові дії, масові заворушення;

‒ насильницька зміна чи повалення конституційного ладу або захоплення державної влади;

‒ терористичні акти та/або диверсії, в тому числі спричинені воєнними конфліктами, війною, збройними конфліктами, бойовими діями, масовими заворушеннями або насильницькою зміною чи поваленням конституційного ладу, захопленням державної влади;

‒ окупація та анексія.

Джерело: Юридичний вісник України

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.