Connect with us

В Україні

Суд відкрив справу проти НАЗЯВО

Опубліковано

Член НАЗЯВО і юрист Микита Андрєєв (на фото) подав до суду на своє агентство, бо воно зупинило перевірку дисертації міністра Оксена Лісового та голови освітнього комітету ВРУ Сергія Бабака на плагіат.

Суд ухвалив рішення відкрити адміністративну справу за позовом юриста проти Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти 21 серпня. Про це сам Андрєєв повідомив ЗМІ. «Буде суд. 31 травня я вже писав пост про неприйнятність зупинення розгляду «плагіатних» справ міністра освіти і науки та голови профільного комітету ВРУ. Не сумніваюсь, що доля цих справ була би іншою, якби в них були інші прізвища, – зазначив М. Андрєєв. У даному разі члени НАЗЯВО фактично не змогли реалізувати власні повноваження та визначитися щодо наявності чи відсутності проявів академічної недоброчесності в роботах вищезгаданих осіб. Переконаний, що Суд поверне нам таку можливість», – написав він на сторінці у Facebook.

Читайте також: Дитсадки під час воєнного стану: зарахування, переведення, відрахування вихованців

Микита Андрєєв просить визнати бездіяльність Нацагентства щодо перевірки плагіату в роботах Лісового і Бабака протиправною. Він також вимагає зобовʼязати НАЗЯВО негайно розглянути повідомлення щодо можливих фактів академічного плагіату, фабрикації та фальсифікації у наукових роботах Лісового та Бабака.

«Я обіцяв конкретні дії, бо Міністерство освіти і науки України в критичному стані…Все, що я спостерігаю зараз, – це порушення на порушенні; одні розмови про візії та стратегії; відсутність розуміння того, що відбувається навколо і як з цим впоратися..? Щось подібне спостерігав у МОН у 2018 році, коли «ручна» конкурсна комісія обирала членів до НАЗЯВО. Цьому конкурсу пізніше дав оцінку Верховний Суд під час розгляду моєї позовної заяви. Сьогодні в МОН майже ті самі люди, які ще раз доводять, що вони розуміють лише мову судових рішень», – говорить адвокат у своїй позовній заяві.

Нагадаємо, невдовзі після призначення Оксена Лісового міністром освіти, науковці звинуватили його у плагіаті в дисертації з філософії, яку він захистив у 2012 році. Оксен Лісовий та Сергій Бабак подали роботи на перевірку до НАЗЯВО. Притому міністр пообіцяв, що в разі підтвердження недоброчесності він відмовиться від наукового ступеня.

Читайте також: Державна підсумкова атестація для учнів 4-го класу у 2024 р.

А 19 травня уряд затвердив механізм добровільної відмови від наукового ступеня. Лісовий першим відмовився від ступеня кандидата наук, а Бабак – слідом за ним. Згодом у НАЗЯВО призупинили перевірку дисертацій, мовляв, агентство не може перевіряти дисертацію в людини, яка не має наукового ступеня. Однак минулого тижня суд відкрив адміністративне провадження щодо визнання протиправною постанову уряду про добровільну відмову від наукового ступеня. Це означає, що механізм добровільної відмови від наукового ступеня можуть скасувати.

Джерело: Юридичний вісник України

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.