Connect with us

В Україні

Судді обговорили процесуальні новації

Опубліковано

Кілька днів тому відбулася спільна нарада керівництва, суддів Касаційного цивільного суду (далі — КЦС) та заступників голів, секретарів судових палат апеляційних судів областей й Апеляційного суду міста Києва, під час якої було обговорено проблемні питання застосування цивільного процесуального законодавства, новації та перспективи впровадження кодексу в цілому.

Відкриваючи зібрання голова Касаційного цивільного суду Борис Гулько наголосив на важливості діалогу із суддями апеляційних судів. Як було зазначено, питання, які надійшли від апеляційних та місцевих судів щодо нового ЦПК, якраз і свідчать про те, що його вивчають, застосовують, хоча є й питання, які слід узгодити.

«Ми маємо нові кодекси. Але головне – не самі норми кодексів, а те, як вони застосовуватимуться на практиці, як судді навчаться дотримуватися основних принципів, закладених у них», — переконаний секретар пленуму Верховного Суду Дмитро Луспеник.

Далі учасники зустрічі перейшли до спілкування у форматі «питання-відповідь». При цьому від місцевих та апеляційних судів попередньо їх надійшло близько 600, хоча деякі й повторювалися. Загалом питання, які надійшли від суддів апеляційних судів, було поділено на окремі блоки, зокрема щодо загальних положень, юрисдикції, відводів, учасників справи, судових витрат, наказного, позовного, спрощеного, окремого провадження, апеляційного та касаційного провадження, виконання рішення, МКАС і третейських судів тощо.

На завершення наради голова КЦС Борис Гулько запевнив, що попри труднощі перехідного періоду суди загальної юрисдикції гідно приймуть цей виклик і зроблять усе задля того, аби максимально швидко й ефективно запровадити нові процесуальні норми та зберегти високі стандарти судочинства.

Джерело: Юридичний вісник України

Продовжити читання →
Натисніть, щоб прокоментувати

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.