Connect with us

В Україні

Суддю Подільського суду м. Києва відсторонили від здійснення правосуддя

6 серпня 2019 р. рішенням Вищої ради правосуддя відсторонено суддю Подільського районного суду м. Києва Войтенко Тетяну Віталіївну від здійснення професійних обов’язків.

Досудовим розслідуванням було встановлено, що суддею, у змові з заступником керівника апарату Подільського райсуду, одержано неправомірну вигоду у розмірі 258 698,29 грн за прийняття судових рішень на користь позивача у цивільній справі іншою суддею.

Заступник Генпрокурора наполягав, що перебування Войтенко Т. В. на займаній посаді може уможливити її вплив на свідків у кримінальному провадженні, в тому числі працівників суду, з метою зміни наданих ними раніше показань, відмови від їх надання в суді, або ж надання вигідних для неї показань, а також протиправне перешкоджання встановленню обставин кримінального правопорушення під час судового провадження.

Слідство щодо Войтенко Т. В.  розпочато 27.04.2018, відтоді, як їй було оголошено підозру у вчиненні кримінального правопорушення. Раніше рішеннями ВРП її вже відстороняли від здійснення суддівських функцій, загалом з 29.05.2018 до 20.08.2018.

ВРП втретє задовольнила клопотання прокуратури та тимчасово відсторонила суддю Подільського районного суду м. Києва Войтенко Т. В. від здійснення правосуддя у зв’язку з притягненням до кримінальної відповідальності до набрання законної сили вироком суду або закриття кримінального провадження.

В Україні

Коли запрацює нова митниця?

Нова митниця в Україні буде створена до кінця вересня.

Про це заявив голова Державної митної служби Максим Нефьодов. «У новій митниці я поки єдиний співробітник. Сама нова митниця буде створена десь до кінця вересня», — сказав він.

За словами М. Нефьодова, для майбутніх працівників нової митниці буде розроблений спеціальний курс адаптації, свого роду «курс молодого бійця», щоб підготувати їх до цієї роботи.

Нагадаємо, в грудні 2018-го уряд вирішив розділити Державну фіскальну службу на два відомства. Це — одна з вимог Міжнародного валютного фонду в рамках діючої програми stand-by.

Джерело: Юридичний вісник України

Читати далі

В Україні

Безкоштовних ліків побільшало на 78

Міністерство охорони здоров’я України повідомляє, що з 16 серпня 2019 р. діє нова редакція Реєстру лікарських засобів, які підлягають реімбурсації.

Зокрема, безкоштовних ліків за програмою «Доступні ліки» побільшало ще на 254 препаратів. Цілком безоплатних додалося 78, а інші 176 – з невеликою доплатою.

Як отримати доступні ліки можна дізнатись тут.

Також у МОЗ відреагували на факти продажу препаратів шахраями та нагадали, що ліки можна перевірити на їх законність та убезпечити себе від покупки неякісних препаратів.

Зокрема дозволено продаж ліків, які пройшли спеціальну перевірку та мають державну реєстрацію. Відповідно, перевірити наявність реєстрації препарату можна у Державному реєстрі лікарських засобів України.

Окрім того, перевірку можна здійснювати за допомогою мобільного додатку «Ліки Контроль», про який Міністерство вже інформувало.

Не варто купувати препарати на сумнівних сайтах, тим більше якщо ліків немає у реєстрі, з рук людей на вулиці або через поштову доставку, слід критично ставитися до різних акційних / спеціальних пропозицій, – радять у МОЗ.

Читати далі

В Україні

У школах вивчатимуть правила користування е-грошима

Міністерство освіти і науки України повідомляє, що з 1 вересня учні 10 та 11 класів Нової української школи вивчатимуть фінансову грамотність за новими підручниками.

Зокрема учні отримають посібник та робочий зошит «Фінансова грамотність. Фінанси. Що? Чому? Як?». Матеріали враховують зміни за останні 5 років у фінансовій галузі.

Посібник включатиме блоки щодо вивчення основних прав споживачів фінансових послуг, правил роботи з платіжними картками, криптовалютою, електронними коштами, тощо.

Як зазначають у МОН, навчальні матеріали будуть корисними для вивчення й батьками учнів.

Навчальний посібник та зошит можна завантажити тут

Читати далі

В тренді