Connect with us

В Україні

Евакуацію з кінотеатрів пришвидшать

Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України повідомляє, що з 1 листопада 2019 р. наберуть чинності нові ДБН.

Зокрема 30 липня 2019 р. в інфо-бюлетні № 7/2019 Міністерством опубліковані нові будівельні норми щодо здійснення безпечної евакуації людей із кінотеатрів, інших закладів, де є глядацькі зали в складі ТРЦ.

Зміни спричинені тим, що шляхи евакуації, необхідний час для неї розраховують зазвичай як з окремих приміщень, оскільки раніше кінотеатри не розміщувались у торгівельних центрах.

За новими правилами, необхідний час евакуації залежатиме від ступеня вогнестійкості споруди.

Зокрема наразі з будівель І та ІІ ступеня вогнестійкості вона має здійснюватися протягом 6 хвилин, з будівель ІІІ-ІV ступенів — 4 хвилин, V ступеню — 3 хвилин.

Тому, під час проектування комплексів, вказаний загальний час на евакуацію людей повинен включати і необхідний час для виходу людей не лише з кінотеатрів, а й відповідно з ТРЦ. Разом з іншими відвідуваними, кіноглядачі за 3-6 хвилин повинні також опинитися на вулиці.

В Україні

Коли запрацює нова митниця?

Нова митниця в Україні буде створена до кінця вересня.

Про це заявив голова Державної митної служби Максим Нефьодов. «У новій митниці я поки єдиний співробітник. Сама нова митниця буде створена десь до кінця вересня», — сказав він.

За словами М. Нефьодова, для майбутніх працівників нової митниці буде розроблений спеціальний курс адаптації, свого роду «курс молодого бійця», щоб підготувати їх до цієї роботи.

Нагадаємо, в грудні 2018-го уряд вирішив розділити Державну фіскальну службу на два відомства. Це — одна з вимог Міжнародного валютного фонду в рамках діючої програми stand-by.

Джерело: Юридичний вісник України

Читати далі

В Україні

Безкоштовних ліків побільшало на 78

Міністерство охорони здоров’я України повідомляє, що з 16 серпня 2019 р. діє нова редакція Реєстру лікарських засобів, які підлягають реімбурсації.

Зокрема, безкоштовних ліків за програмою «Доступні ліки» побільшало ще на 254 препаратів. Цілком безоплатних додалося 78, а інші 176 – з невеликою доплатою.

Як отримати доступні ліки можна дізнатись тут.

Також у МОЗ відреагували на факти продажу препаратів шахраями та нагадали, що ліки можна перевірити на їх законність та убезпечити себе від покупки неякісних препаратів.

Зокрема дозволено продаж ліків, які пройшли спеціальну перевірку та мають державну реєстрацію. Відповідно, перевірити наявність реєстрації препарату можна у Державному реєстрі лікарських засобів України.

Окрім того, перевірку можна здійснювати за допомогою мобільного додатку «Ліки Контроль», про який Міністерство вже інформувало.

Не варто купувати препарати на сумнівних сайтах, тим більше якщо ліків немає у реєстрі, з рук людей на вулиці або через поштову доставку, слід критично ставитися до різних акційних / спеціальних пропозицій, – радять у МОЗ.

Читати далі

В Україні

У школах вивчатимуть правила користування е-грошима

Міністерство освіти і науки України повідомляє, що з 1 вересня учні 10 та 11 класів Нової української школи вивчатимуть фінансову грамотність за новими підручниками.

Зокрема учні отримають посібник та робочий зошит «Фінансова грамотність. Фінанси. Що? Чому? Як?». Матеріали враховують зміни за останні 5 років у фінансовій галузі.

Посібник включатиме блоки щодо вивчення основних прав споживачів фінансових послуг, правил роботи з платіжними картками, криптовалютою, електронними коштами, тощо.

Як зазначають у МОН, навчальні матеріали будуть корисними для вивчення й батьками учнів.

Навчальний посібник та зошит можна завантажити тут

Читати далі

В тренді