В Україні
Судова реформа: на Банковій поділилися подальшими планами
Представник Президента в Конституційному Суді України Федір Веніславський розповів про подальші плани реалізації судової реформи.
Про це він заявив в інтерв’ю УНН. «Головні законопроекти ми вже прийняли. Я маю на увазі відновлення довіри до Вищої ради правосуддя і перезапуск Вищої кваліфікаційної комісії суддів. Зараз у наших міжнародних партнерів є час для подачі всіх кандидатів до складу конкурсної комісії та Етичної ради. Я думаю, до кінця тижня вони повинні представити, і Рада суддів також визначить своїх кандидатів у ВККСУ (я так розумію, в Кваліфікаційній комісії вони вже визначилися, у ВРП — Етична рада — визначаються). Чекатимемо, що найближчим часом ми побачимо процес безпосередньо запуску роботи конкурсної комісії та Етичної ради», — сказав Ф. Веніславський.
Читайте також: Судова реформа: чи зможе влада довести її до логічного завершення?
Надалі необхідно буде приймати законодавчі акти, які вдосконалюватимуть процесуальне законодавство, унеможливлять зловживання сторонами процесу своїми процесуальними правами. Наступним кроком, я вважаю, повинна бути законодавча регламентація процесу розділу справ у судах для того, щоб виключити розгляд справи роками. Це перш за все стосується не тільки кримінальних, а й господарських та адміністративних справ», — сказав він.
Щодо того, чи відсутність керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури не заважає реалізувати судову реформу, то Федір Веніславський зазначив: «Процес іде. Він зараз трохи загальмований з огляду на певні причини. Але я не думаю, що відсутність керівника САП на сьогоднішній день якимось чином гальмує судову реформу. Це паралельні процеси, які в кінцевому підсумку дадуть спільну синергію», — сказав представник Президента.
Читайте також: Судова реформа: оновити не можна зупинити
Реалізувати намічене повинні у 2022 році, але Веніславський уточнив, що йдеться не про завершення самої реформи, а про її відчутність суспільством. «Я не сказав, що судова реформа буде завершена, я говорив, що судова реформа дасть відчуття, що вона рухається, в 2022 році. Й громадяни обов’язково відчують рух судової реформи в 2022 р. Впевнений, завершена вона буде тоді, коли ми матимемо на 100% неупереджений і справедливий суд, який не викликатиме ні в кого заперечень та зауважень», — зазначив він.
Джерело: Юридичний вісник України