Транспортні картки без дозволів в разі локдауну в Києві не діятимуть - LexInform: Правові та юридичні новини, юридична практика, коментарі
Connect with us

В Україні

Транспортні картки без дозволів в разі локдауну в Києві не діятимуть

Дата публікації:

Перший заступник Голови КМДА з питань здійснення самоврядних повноважень Олексій Кулеба відповів на найпоширеніші запитання щодо отримання спецперепусток у громадський транспорт на випадок локдауну.

Нагадаємо, заявки на спецперепустки у громадський транспорт Києва вже приймають.

Чи потрібно купувати додаткові картки? Ні. Працюватимуть раніше придбані транспортні картки: старого (Kyiv Smart Card) та нового (Київ Цифровий) – зразка або картка киянина, але активними на час локдауну будуть лише ті, власникам яких надано дозвіл.

Куди подавати заявки керівникам підприємств? Детальний механізм реєстрації та подачі заявок на отримання перепусток для працівників на проїзд у громадському транспорті на випадок суворого карантину описаний за посиланням.

Найважливіші юридичні новини. Підписуйтесь на LexInform в Telegram

Як зрозуміти, що працівник отримав дозвіл на проїзд? При оформленні заявки на отримання дозволів керівник подає списки працівників із вказанням номерів їхніх транспортних карток. У разі позитивного рішення керівник отримає відповідний лист, а транспортна картка працівника під час локдауну автоматично активується.

Працівник зможе скористатись громадським транспортом як зазвичай, сплативши за проїзд карткою. Усі інші транспортні картки (без дозволів) у період суворих обмежень діяти не будуть.

Що робити, якщо потрібно їхати, а ви не є працівником підприємства критичної сфери? Станом на сьогодні тестується електронна система для подачі заявок саме для керівників підприємств та ФОПів, які забезпечують життєдіяльність міста (для підприємств як комунальної, так і приватної власності).

Після тестування і виправлення всіх недоліків нової для міста е-системи у планах є розробка механізму для отримання разових дозволів для фізичних осіб за критичною потребою.

Що робити, якщо ви не можете зареєструватись у системі? Система працює в тестовому режимі. Реєстрація триває активно, і вже сотні столичних підприємств подали заявки. Якщо виникли складнощі з реєстрацією, потрібно написати розробникам на е-адресу: qpass@kyivcity.gov.ua.

До якої дати потрібно подати заявку? Такого терміну не існує. Місто готується до третьої хвилі пандемії, тож заявки збираються заздалегідь, аби мати можливість їх всі розглянути, і в разі необхідності запустити без авралу. Заявки можна подати як зараз, так і під час імовірного суворого карантину.

В Україні

До цифрової трансформації територіальних громад підключився «U-LEAD з Європою»

Опубліковано

on

От

Міністерство цифрової трансформації та «U-LEAD з Європою» підписали Меморандум про взаєморозуміння, згідно з яким сторони:

  • реалізовуватимуть ініціативи з розвитку потенціалу цифрової трансформації на місцевому рівні: проводитимуть спільні дослідження щодо потреб територіальних громад у цифровій трансформації, тренінги для представників територіальних громад на тему цифрової трансформації;
  • розроблятимуть онлайн-курси щодо цифровізації громад на порталі «Дія.Цифрова освіта»;
  • опрацьовуватимуть питання впровадження інформаційних технологій, інструментів та платформ, які забезпечують залучення громадян та сприяють прозорості громадської діяльності на муніципальному рівні.

Читайте також: Підтримка резидентів «Дія Сіті» є державною допомогою тільки в одному випадку

«U-LEAD з Європою» – мультидонорська ініціатива, що фінансується Європейським Союзом та його державами-членами Німеччиною, Польщею, Швецією, Данією, Естонією та Словенією, підтримує реформу децентралізації в Україні

Читайте також: Міжнародні COVID-сертифікати доступні на порталі «Дія»

Найважливіші юридичні новини. Підписуйтесь на LexInform в Telegram
Читати далі

В Україні

Будівельні компанії можуть подати заявки на безстрокові ліцензії через ЄДЕССБ

Опубліковано

on

Заступниця Міністра розвитку громад та територій Наталія Козловська поінформувала, що питання внесення змін у дані щодо безстроковості ліцензій через Єдину державну електронну систему у сфері будівництва врегульовано.

Читайте також: Як узаконити самовільне будівництво?

«Відтепер будівельні компанії можуть звернутись через електронну систему з заявою про внесення відомостей  щодо безстроковості своєї ліцензії. Ця нова функція є важливою для продовження професійної діяльності таких компаній», – пояснила Н. Козловська.

За її словами, йдеться про раніше видані ліцензії, які на момент набрання чинності положень закону щодо безстроковості ліцензій були чинними.

Найважливіші юридичні новини. Підписуйтесь на LexInform в Telegram

З покроковою інструкцією щодо подання заявки можна ознайомитись за посиланням.

Нагадаємо, пріоритет заявок в е-системі будівництва визначатиметься автоматично.

Читати далі

В Україні

Нацбанк подаватиме прогноз показників валютно-курсової політики для складання Бюджетної декларації

Опубліковано

on

От

Верховна Рада прийняла Закон «Про внесення зміни до статті 33 Бюджетного кодексу України щодо уточнення інформації, яка подається Національним банком України для складання Бюджетної декларації» (законопроект № 5853), яким встановлено, що Національний банк України до 1 березня року, що передує плановому, подає Президенту України, Верховній Раді України та Кабінету Міністрів України інформацію про орієнтовний прогноз частини прибутку до розподілу, яка підлягатиме перерахуванню до державного бюджету, на середньостроковий період, а також про орієнтовні прогнозні показники валютно-курсової політики на середньостроковий період (у тому числі обмінний курс гривні у середньому за рік та на кінець року).

Відповідні зміни внесено до ч. 3 ст. 33 Бюджетного кодексу шляхом заміни вказаним вище абзацом абзаців 1 – 4, одним з яких ще передбачалося, що НБУ подає також обмінний курс гривні у середньому за рік та на кінець року.

Нагадаємо, за банками наглядатимуть уповноважені службовці НБУ

Читати далі

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

В тренді

© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2021
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.

Вже йдете? Перш ніж Ви підете ...

Запрошуємо до нашого каналу Telegram

Не варто пропускати жодної актуальної новини ;)
close-link