Connect with us

В Україні

У судовій системі бракує суддів

До кінця року дефіцит кадрів у судовій системі може сягнути 3 000 суддів, що становить половину всього суддівського корпусу.

Оскільки Вища кваліфікаційна комісія суддів припинила функціонувати 7 листопада 2019 р., то процеси відбору, відрядження, переведення, кваліфікаційного оцінювання суддів зупинено. Про це повідомляє прес-служба ВРП. «У разі формування нового складу ВККСУ в листопаді поточного року дефіцит кадрів у судах буде становити не менше 3 000 осіб, майже половину всіх суддів України. За цих умов у середньому розгляд справ у судах може тривати два роки», повідомляє прес-служба відомства.

У Вищій раді правосуддя наголошують, що на конкурс у ВККСУ офіційно представлені документи від 189 кандидатів. Але конкурсна комісія сформована лише наполовину. Міжнародні організації, які мали делегувати трьох експертів, досі утримуються від подання своїх кандидатур. Зазначимо, як визначено законом, експертів можуть подати міжнародні організації, з якими Україна співпрацює в сфері протидії корупції на підставі міжнародних договорів. Ідеться про організації, які брали участь у формуванні Громадської ради міжнародних експертів під час конкурсу у Вищий антикорупційний суд. Тоді перелік організацій надавало Міністерство закордонних справ. Також у ВРП нагадали, що термін подання кандидатур від міжнародників продовжено рішенням Вищої ради правосуддя до 10 березня.

Додамо й те, що наразі відповідний закон перебуває на розгляді в Конституційному Суді й конкурсна процедура може бути розблокована після того, як буде прийнято рішення КСУ.

Джерело: Юридичний вісник України

В Україні

Вступники 2020 р. можуть отримати відстрочку від призову до 1 жовтня

У зв’язку з карантином, який було введено в Україні, весняний призов перенесено на травень-липень 2020 р. – розпорядження Уряду від 26.02.2020 р. № 179-р (зі змінами від 15.04.2020). Важливо, що п. 5 розпорядження визначено, що громадяни віком 18-19 років можуть бути призвані на службу лише за власним бажанням, яке підтверджується письмовою заявою.

Щодо випускників коледжів та університетів, то Міністерством освіти і науки спільно з Офісом Президента та Генеральним штабом напрацьовані рішення, що дозволять їм, у разі бажання продовжити навчання за наступним ступенем освіти, отримати відстрочку від весняного призову.

Міністерство освіти і науки надало відповідні роз’яснення Приймальним комісіям закладів фахової передвищої та вищої освіти щодо попередньої реєстрації вступників, які планують продовжити своє навчання, але підлягають призову. Попередня реєстрація дозволить таким вступникам отримати документальне підтвердження своїх намірів і на підставі довідки отримати відстрочку до 1 жовтня 2020 р.

Читати далі

В Україні

В Україні створять реєстр громадян, які безоплатно отримали по 2 гектари землі

У Держгеокадастрі взялися за створення реєстру громадян, які реалізували своє право на отримання земель сільськогосподарського призначення.

«До сьогодні в нашій державі, роздаючи сотні тисяч гектарів землі шляхом безоплатної приватизації, держава не має офіційного єдиного реєстру громадян України, які отримали безоплатно 2 гектари. Наразі триває процес створення такого реєстру», – зауважив Голова Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру Роман Лещенко.

Уже на старті створення цього реєстру виявлені численні порушення такої приватизації, зокрема, реалізація безоплатного права на 2 га землі одними і тими ж людьми кілька разів у різних регіонах. Найближчим часом інформацію про цих осіб буде опубліковано.

Читати далі

В Україні

Збільшився мінімальний гарантований розмір аліментів

За повідомлення прес-служби Мін’юсту, з 1 липня змінився розмір виплат аліментів за рахунок збільшення прожиткового мінімуму.

Для дітей віком до 6 років прожитковий мінімум відтепер становить 1859 грн, а для дітей віком від 6 до 18 років – 2318 грн.

Таким чином, мінімальний гарантований розмір аліментів становитиме для дітей:

  • до 6 років – 929,5 грн;
  • віком від 6 до 18 років – 1159 грн.

Ці показники слід враховувати, якщо із зарплати працівників потрібно утримувати аліменти не у твердій грошовій сумі, а в прив’язці до прожиткового мінімуму на дитину відповідного віку.

Зміна сум відрахувань відбувається автоматично, без звернень до органів державної виконавчої служби.

Читати далі

В тренді