Connect with us

В Україні

У судових спорах банків з НБУ рахунок на користь останнього

Опубліковано

Київський апеляційний адміністративний суд 13 березня  2017 р. залишив без задоволення апеляційну скаргу одного з міноритарних акціонерів (володіє 8,6% акцій)  ПАТ «Банк Народний капітал» на постанову Окружного адміністративного суду м. Києва від 13 грудня 2017 р.

Акціонер вимагав визнати протиправним та скасувати рішення НБУ про віднесення банку до категорії неплатоспроможних та рішення Фонду гарантування вкладів фізичних осіб про запровадження в ньому тимчасової адміністрації.

Окружний адміністративний суд м. Києва згаданим вище рішенням встановив:

  • НБУ мав підстави для віднесення ПАТ «Банк Народний капітал» до категорії неплатоспроможних;
  • приймаючи рішення щодо цього банку, НБУ діяв правомірно;
  • регулятор має право віднести проблемний банк до категорії неплатоспроможних у будь-який день протягом 180-денного строку;
  • міноритарний акціонер банку не має права за законом оскаржувати застосовані до банку, як юридичної особи, заходи впливу.

Як повідомляється на офіційному сайті НБУ, ПАТ «Банк Народний капітал» було віднесено до категорії проблемних у липні 2016 р. у зв’язку з невідповідністю його структури власності вимогам щодо прозорості. Банк не привів свою діяльність у відповідність до вимог законодавства, хоча Національний банк звертав увагу банку та його акціонерів на цю проблему ще з грудня 2014 р. У січні 2017 р. банк прийняв рішення про ліквідацію з ініціативи власників та подав документи до НБУ для отримання згоди на ліквідацію. Враховуючи, що банк на момент подання документів вже був віднесений до категорії проблемних, НБУ за законом не міг задовольнити клопотання банку та 19 січня 2017 р. відніс його до категорії неплатоспроможних.

Також на сайті поміщено інфографіку судових спорів НБУ з банками, яка свідчить, що регулятор веде в рахунку.

Продовжити читання →
Натисніть, щоб прокоментувати

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.