Connect with us

В Україні

У ЄС нагадали Україні про рекомендації «Венеційки»

Опубліковано

Європейський Союз днями вчергове наголосив на необхідності врахування рекомендацій Венеційської комісії для вдосконалення процедури відбору суддів Конституційного Суду України згідно з нещодавно ухваленим законом.

Про це йдеться в коментарі речника Європейської Комісії Петера Стано, якого цитують ЗМІ.

Як було зазначено, ЄС вітає «значні зусилля України у зміцненні верховенства права» на тлі російської агресії, зокрема, призначення з’їздом суддів восьми нових членів Вищої ради правосуддя, а також реформу Вищої ради юстиції України.

Читайте також: Венеційка змінила думку щодо реформи КСУ, однак…

Разом із тим, «ЄС також уважно стежить за узгодженням реформи Конституційного Суду України з рекомендаціями, викладеними у висновку Комісії щодо заявки України на членство в ЄС, щоб забезпечити відповідність цього процесу рекомендаціям Венеціанської комісії», – додав П. Стано.

Він нагадав, що Венеційська комісія рекомендувала виключати кандидатів до КСУ на підставі професійної компетентності та збільшити кількість членів Дорадчої групи експертів із шести до семи, при цьому сьомий член має бути обраний за квотою міжнародних донорів. «Європейська комісія очікує, що Україна приведе своє законодавство у відповідність до цих змін. Їх впровадження не лише сприятиме просуванню України на шляху до членства в ЄС, але й підвищить довіру громадян України до судової системи», – підкреслив речник Єврокомісії. Між тим, днями в КМУ, розповідаючи про останні євроінтеграційні реформи, не згадали про сигнали Брюсселя із закликом змінити закон про процедуру відбору суддів КСУ так, щоб він враховував останні рекомендації Венеційської комісії.

Нагадаємо, 13 грудня парламентська більшість підтримала проект закону № 7662 про «вдосконалення порядку відбору кандидатур на посаду судді Конституційного Суду» без поправки про кількість членів Дорадчої групи експертів. Притому, що експерти у сфері судової реформи попереджали, що це може зробити КС підконтрольним владі, та просили парламент не ухвалювати закон у такому вигляді, а після прийняття – закликали Зеленського ветувати його.

Читайте також: Чергова «реформа» прокуратури

19 грудня Венеційська комісія опублікувала оновлений висновок щодо законопроєкту № 7662, рекомендувавши змінити його в тій редакції, за яку висловлюються громадські експерти у сфері судової реформи. Попри це, Президент 20 грудня підписав закон.

Джерело: Юридичний вісник України

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.