Connect with us

В Україні

Україна може ввести біометричні візи для росіян

Міністр закордонних справ Павло Клімкін допускає можливість введення для росіян біометричних віз. Про це глава українського зовнішньополітичного відомства сказав в ефірі телеканалу «UA Харків».

Міністр заявив, що система біометричного контролю на прикордонних пунктах пропуску з РФ є ефективною. «Ми створюємо банк даних і прекрасно розуміємо, що можуть бути маніпуляції, як свідчить, відома історія з отруєнням Скрипалів в Англії — зміна ідентичності тощо. Якщо є біометричні дані, ми прекрасно знаємо, про яких людей ідеться, і просто зміна документів вже не допоможе», — заявив П. Клімкін.

«Цей банк буде напрацьовано. Далі проаналізуємо на його ефективність, але я вважаю, що цього мало. Нам потрібні подальші заходи, в тому числі й попередній запит, а мінімум — попереднє інформування російськими громадянами, що вони їдуть в Україну», — підкреслив П. Клімкін і додав, що з цього питання Рада національної безпеки і оборони приймала відповідне рішення.

«Не виключено, що нам потрібно буде спостерігати за їх (росіян) переміщенням на території України», — підкреслив П. Клімкін. Глава МЗС додав, що контроль за переміщенням росіян на території України зараз «здійснюється частково», а саме «стосовно осіб, щодо яких є підозри». «Але відслідковувати всіх, звичайно, досить складно. І як це спрацює в перспективі ще потрібно аналізувати. Звичайні візи з Росією нам не допоможуть», — переконаний міністр, додавши якщо цього виявиться недостатньо, потрібно буде думати над впровадженням біометричних віз.

Клімкін також заявив, що виключає можливість легалізації подвійного громадянства з Росією. «Хочу відразу сказати, я категорично заперечую й категорично проти будь-яких навіть ідей і думок про легалізацію подвійного громадянства з Росією, з агресором. Усі випадки отримання російського громадянства мають, відповідно, розслідуватися нашими спецслужбами», — зазначив міністр .

Разом з тим він припустив, що у випадку з іншими країнами питання легалізації подвійного громадянства може обговорюватися. «Українці переїхали в Канаду або в Сполучені Штати, вони зберегли свою українську ментальність, вони готові нам допомагати. Можливо, ми зможемо подумати над умовами, яким чином вони можуть, зберігаючи своє громадянство, отримати або тимчасово, або повністю й українське громадянство», — сказав П. Клімкін, повторив свою позицію, що Україні потрібен новий закон «Про громадянство».

Джерело: Юридичний вісник України

В Україні

Київ — лідер антирейтингу найкорумпованіших міст

Київ очолив антирейтинг українських міст за показниками корупції в будівельній галузі.

Про це свідчать результати щорічного дослідження рівня корупції в будівельній галузі України, проведеного «Українським клубом нерухомості» за підтримки «Конфедерації будівельників України», передає УНН.

Так, показник корупції в будівельній галузі в Києві становить 66,7% (проти 58% в 2019 році). На другому місці Одеса (з показником в 20%), на третьому — Львів (6,7%).

Повідомляється, що всього за рік у Києві корупція на стартовому етапі будівництва (отримання погоджень та дозволів) зросла в 1,5 раза: з 58,3% в 2019 році до 86,7% в 2020 році. «А з корупцією на етапі здачі об’єкта в експлуатацію учасники ринку в цьому році стикаються в сім разів частіше — 60% опитаних у столиці відзначили це в 2020 році, тоді як у минулому році про це скаржилися 8,3%», — говориться в дослідженні, яке було проведено в липні цього року способом анонімного опитування, в якому взяли участь забудовники житлової та комерційної нерухомості, учасники Українського клубу нерухомості та гравці ринку.

Джерело: Юридичний вісник України

Читати далі

В Україні

На протиепідемічні заходи під час виборів піде понад 37 млн грн

Як повідомив Департамент комунікацій Секретаріату Кабінету Міністрів України, на виконання постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 22 липня 2020 р. № 641» від 14 вересня 2020 р. № 846 у місцевих бюджетах передбачено 37,4 млн грн на здійснення протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, під час організації та проведення виборів 25 жовтня 2020 р.

Загалом з Державного бюджету України на підготовку і проведення місцевих виборів 25 жовтня 2020 р. затверджено видатки за бюджетною програмою 6741020 «Субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на проведення виборів депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів» в обсязі 2 252, 1 млн грн.

Читати далі

В Україні

Виборцям на самоізоляції рекомендовано голосувати за місцем перебування

Як повідомляє прес-служба Уповноваженого Верховної Ради з прав людини, о 20 годині 23 жовтня 2020 р. спливає строк для подання до дільничної виборчої комісії поштою або через інших осіб власноручно написаної заяви виборця з проханням забезпечити йому голосування за місцем перебування.

Порядок організації голосування виборців за місцем їх перебування визначається ст. 249 Виборчого кодексу України.

Дільнична виборча комісія надає можливість голосувати за місцем перебування виборцю, який внесений до списку виборців на виборчій дільниці, але внаслідок порушення здоров’я (у зв’язку з інвалідністю, тимчасовим розладом здоров’я, віком) не здатний пересуватися самостійно.

Виборець, який тимчасово не здатний пересуватися самостійно, поштою або через інших осіб подає дільничній виборчій комісії не пізніше 20 години останньої п’ятниці перед днем голосування:

– власноручно написану заяву з проханням забезпечити йому голосування за місцем його перебування із зазначенням місця перебування виборця;

– довідку медичної установи про стан здоров’я виборця.

На спеціальних виборчих дільницях, утворених у стаціонарних закладах охорони здоров’я, голосування за місцем перебування виборця проводиться на підставі власноручно написаної заяви виборця з проханням забезпечити йому голосування за місцем його перебування у зв’язку з необхідністю дотримання постільного режиму.

Виборцям, які підлягають самоізоляції, рекомендується здійснювати голосування за місцем перебування. У такому випадку також слід не пізніше 20 години 23 жовтня подати до дільничної виборчої комісії заяву (у довільній формі) з доданою довідкою медичної установи про стан здоров’я. Для громадян, які перебувають на самоізоляції через те, що позитивний тест на COVID-19 отримав член родини, алгоритм той самий.

Читати далі

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Facebook

TWITTER

Календар юриста

В тренді

Telegram