Connect with us

В Україні

Україна передала до ЄСПЛ докази у справі по Криму

Опубліковано

Україна передала до Європейського суду з прав людини докази у справах проти Росії щодо анексії Криму та перших «гарячих подій» на Донбасі, заявив 29 березня міністр юстиції України Павло Петренко.

Як повідомляється, міністр також зазначив, що Україна очікує в 2018 році на активізацію цього процесу. «Ми передали щодо двох вели­ких справ наші юридичні позиції. Це справа щодо Криму — незаконна анексія, порушення прав людини, вбивства, викрадення і втрата майна українськими громадянами на території півострова», — сказав П. Петренко.

Другий позов стосується перших «гарячих подій» на Донбасі. «І з цього приводу ми та­кож подали до ЄСПЛ відповідну юридичну позицію з доказами і показаннями свідків, — зазначив міністр. — А ще раніше, наприкінці минулого року і в 2018-му, ми вкотре звер­нулися до ЄСПЛ з проханням, щоб вони ви­ значили процесуальний графік розгляду цих справ. Зараз це питання перебуває на розгляді в Європейському суді й ми очікуємо, що такий графік буде визначено у 2018 році: як допиту­ ватимуться свідки, чи будуть вони допитані на території України відповідною колегією суддів, яка сюди приїде, чи буде організовано допит свідків безпосередньо в Страсбурзі, як дослі­джуватимуться докази тощо», — додав очільник Мін’юсту.

За словами міністра юстиції, після того, як Україна отримає від ЄСПЛ процесуальний графік розгляду цих справ, можна буде спрог­нозувати, коли орієнтовно будуть винесені остаточні рішення.

Зазначимо, що загалом Україна подала до Європейського суду з прав людини п’ять позовів щодо дій Росії в Криму і на неконтрольо­ваних Києвом територіях Донбасу.

Джерело: Юридичний вісник України

Продовжити читання →
Натисніть, щоб прокоментувати

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.