Connect with us

В Україні

Україна розраховує відсудити в Росії «дуже значну суму»

Опубліковано

Україна розраховує, що Міжнародний арбітражний суд ООН винесе рішення на користь України за позовом проти Росії про порушення Конвенції ООН з морського права.

Сума компенсації може сягати мільярдів, натякнув міністр закордонних справ Павло Клімкін. «Ми свідомо не називаємо суму, оскільки Росія продовжує порушувати права України, відповідно, вона за це заплатить. Суму визначить арбітраж. Сподіваємося, вона буде дуже значною… Це будуть не мільйони, не десятки й не сотні мільйонів», — сказав П. Клімкін на спільній прес-конференції з главою МЗС Албанії Дітміром Бушаті, який перебував із візитом у Києві.

Ідеться про порушення Росією прав України в Чорному, Азовському морях і Керченській протоці. «Це охоплює все: від того, що в нас забрали можливість видобувати на нашому шельфі й використовувати наш шельф, використовувати живі ресурси, до культурної спадщини», — уточнив дипломат.

Нагадаємо, що український меморандум, який був переданий до міжнародного арбітражу, містить обвинувачення в узурпації прав України як прибережної морської держави. Там наводяться всі порушення, пов’язані з Чорним і Азовським морями та Керченською протокою. Наприклад, такі, як видобуток корисних копалин (нафти і газу), вилов риби, підводна культурна спадщина, захист навколишнього середовища, навігаційні права й багато інших норм морського права. Окремим елементом позову є будівництво Керченського мосту. Україна вимагає від РФ припинити порушення своїх прав і компенсувати завдані збитки та наполягає, що Росія не має жодних правових підстав вважати своїм жодну із захоплених ділянок у Чорному й Азовському морях, а також проводити діяльність на шельфі. Крім того, РФ позбавила Україну не лише доступу до морських територій, а й права регулювати там свою активність.

Спір із Російською Федерацією щодо порушення нею Конвенції ООН з морського права Київ ініціював 14 вересня 2016 року. Двадцять другого грудня того самого року ООН сформувала трибунал, який почне розгляд справи. Дев’ятнадцятого лютого Україна подала до суду обвинувальний меморандум.

Джерело: Юридичний вісник України

Продовжити читання →
Натисніть, щоб прокоментувати

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.