В Україні
Україна знову опустилася в Індексі сприйняття корупції
Україна наразі посідає 122 місце серед 180 країн в Індексі сприйняття корупції-2021, опустившись у рейтингу на 5 пунктів порівняно з минулим роком, коли вона займала 117 сходинку.
Про це повідомляє Transparency International Ukraine. Як вказується, «32 бали зі 100 можливих отримала Україна в Індексі сприйняття корупції за 2021 рік. Наш показник знизився на один бал, і тепер Україна у CPI посідає 122 місце з 180 країн».
Читайте також: Нова Типова антикорупційна програма юридичної особи
За словами виконавчого директора Трансперенсі Інтернешнл Україна Андрія Боровика, це зниження в межах похибки свідчить про період застою. Влада затягує виконання багатьох важливих антикорупційних обіцянок. «З одного боку, відновлено суттєву частину антикорупційної реформи після рішення КСУ у 2020 році та прийнято базові закони для перезапуску ВККСУ та ВРП. А з іншого, досі присутні негативні практики, які нівелюють досягнення — наприклад, втручання у справу Татарова, затягування з обранням керівництва САП, виведення певних публічних закупівель до річниць Конституції та Незалежності з-під дії профільного закону. Ми маємо пам’ятати, що відхилення від антикорупційного порядку денного грає на руку як внутрішнім, так і зовнішнім ворогам України», зазначив він.
Із-поміж сусідів Україна знову вище лише за Росію — країна-агресор також втратила 1 пункт і тепер з 29-ма балами посідає 136 місце. Також знизилися бали Угорщини — 43 (-1 бал, 73 місце) та Білорусі — 41 бал (-6 балів, 82 місце). А от Польща свої показники не змінила й залишилася лідеркою серед наших сусідів — 56 балів і 42 місце. Словаччині, Румунії та Молдові вдалося за рік покращити свої бали.
Читайте також: Клептократія і незаконні фінансові потоки. Міжнародний антикорупційний форум напрацював нові стратегії для глобальних викликів
Лідерами рейтингу незмінно залишаються Данія та Нова Зеландія (по 88 балів), також цього року до них приєдналася Фінляндія (також 88 балів) — ці три країни ділять першу сходинку. В кінці списку залишаються Сомалі (13 балів), Сирія (13 балів) та Південний Судан (11 балів).
Джерело: Юридичний вісник України