Українки можуть іти на пенсію в 50 років і навіть раніше... - LexInform: Правові та юридичні новини, юридична практика, коментарі
Connect with us

В Україні

Українки можуть іти на пенсію в 50 років і навіть раніше…

Дата публікації:

Про це йдеться в пункті 3 статті 115 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування».

Як зазначається, мова про певні материнські пільги та пільги для працівниць шкідливих професій.

Хто має право вийти на пенсію в 50 років? Це жінки, які народили п’ятьох або більше дітей; жінки, в яких діти є інвалідами дитинства; жінки, які працювали на шкідливих або небезпечних виробництвах.

Читайте також: Оформити пенсію можна, не виходячи з дому

Найважливіші юридичні новини. Підписуйтесь на LexInform в Telegram

Які виробництва вважаються шкідливими? До шкідливих або небезпечних відносяться професії, які стосуються: гірничих робіт; видобутку газу; рудної промисловості; хімічної промисловості та металургії.

А пенсію в 45 років можуть оформити: працівниці, зайняті повний робочий день на підземних роботах; працівниці, зайняті повний робочий день на роботах з особливо шкідливими умовами праці; працівниці, зайняті повний робочий день на роботах з особливо важкими умовами праці.

Пенсію в 50 років можуть оформити: працівниці, зайняті повний робочий день на інших роботах зі шкідливими та важкими умовами праці.

Особливості пільгової пенсії

Дострокова пенсія нараховується довічно. Її перепризначення з урахуванням досягнення загальновстановленого пенсійного віку законодавством не передбачено. При тому жінка, яка оформляє дострокову пенсію, повинна мати страховий стаж не менше 15 років.

Як дізнатися свій страховий стаж?

Зробити це можна на сайті Пенсійного фонду.

Пенсійний вік для жінок.

Нагадаємо, в Україні з 1 квітня 2021-го збільшили пенсійний вік для тих українок, які народилися після 1 квітня 1961 року. Вони зможуть отримувати виплати з 60 років.

Як змінилися вимоги?

У 59,5 років можуть виходити на пенсію ті жінки, які народилися з 1 жовтня 1960-го по 31 березня 1961-го; у 60 років можуть виходити на пенсію ті з них, які народилися після 1 квітня 1961-го.

В Україні пенсійний вік один з найнижчих в Європі. У багатьох сусідніх країнах вік виходу на заслужений відпочинок вже підвищили до 63—65 років.

Держбюджет-2021 і пенсії

П’ятнадцятого грудня 2020 року Верховна Рада прийняла законопроект про державний бюджет України на 2021 рік. Цього ж дня міністр фінансів Сергій Марченко, коментуючи запитання одного з депутатів про скорочення видатків Пенсійного фонду на 8 млрд грн при підготовці до другого читання проекту держбюджету, заявив, що в бюджеті-2021 достатньо коштів для виплати пенсій. Планувалося, що індексацію пенсій на 11% проведуть з 1 березня, як це й було.

Читайте також: Зміни при виході на пенсію з 1 квітня 2021 року

А починаючи з 1 січня 2021 року в Україні почали підвищувати пенсії окремим категоріям пенсіонерів. Зокрема, пенсії зросли на 300 грн — до 2 400, підвищення стосується тих, кому більше ніж 65 років і чий стаж становить 30 років — для жінок і 35 років — для чоловіків. Підвищення пов’язане зі зростанням мінімальної зарплати в Україні, яку вдруге підвищать з 1 грудня 2021 — відповідно, тоді пенсії зазначеної категорії пенсіонерів зростуть ще раз, з 2400 до 2600 грн.

Двадцять сьомого січня Кабінет Міністрів затвердив законопроект про індексацію пенсій для всіх пенсіонерів із 2022 року, який буде переданий на розгляд до Верховної Ради.

Пізніше, 17 лютого, уряд у ході засідання затвердив бюджет Пенсійного фонду України на 2021 рік. Крім цього, у 2021 році в Україні двічі підвищать мінімальну пенсію (в цілому на 9,3%) — відповідно зростанню прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.

Із 1 березня поточного року в Україні проведена планова індексація пенсій, яка склала приблизно 11%. Крім того, українці у віці від 80 років почали отримувати щомісячну доплату в розмірі 500 гривень (якщо їх пенсія не досягає розміру середньої заробітної плати в Україні, яка враховується для нарахування пенсій). Із 1 квітня в Україні було здійснено перерахунок виплат пенсій працюючим пенсіонерам з урахуванням стажу (або стажу і заробітку), придбаних після 1 березня 2019 року. З 1 липня 2021 щомісячну доплату у розмірі 400 гривень мали почати отримувати пенсіонери віком від 75 до 80 років (аналогічно, якщо їх пенсія не досягає розміру середньої заробітної плати в Україні, яка враховується для нарахування пенсій).

А в червні пенсіонерам повинні були видати підвищені пенсії та доплату за квітень і травень.

Також із 1 липня доплату отримали пенсіонери з інвалідністю, чий загальний розмір пенсії з урахуванням підвищень, компенсацій тощо не досягає 2,2 тис. грн. Сума надбавки буде дорівнювати сумі, якої не вистачає до зазначеного розміру. А анонсоване на 1 липня підвищення пенсій українцям, які досягли 75 років, було перенесено на 1 жовтня.

Джерело: Юридичний вісник України

В Україні

Новий порядок розслідування експлуатаційних подій на атомних станціях

Опубліковано

on

От

Державна інспекція ядерного регулювання повідомила, що 1 січня 2022 р. набере чинності нове Положення про порядок розслідування та обліку експлуатаційних подій у роботі атомних станцій, яким, зокрема:

– знижено поріг звітності про експлуатаційні події на АЕС;

– уточнено та приведено у відповідність з сучасними міжнародними вимогами основні визначення;

– уточнено ознаки категорій експлуатаційних подій;

Найважливіші юридичні новини. Підписуйтесь на LexInform в Telegram

– встановлено більш чіткі вимоги до оцінки експлуатаційних подій за впливом на безпеку та за міжнародною шкалою ядерних та радіаційних подій INES;

– встановлено загальні вимоги та представлено (у вигляді додатку до нормативного документа) методику виконання кількісної імовірнісної оцінки експлуатаційних подій;

Читайте також: Укренерго отримає кредит на модернізацію 8 підстанцій

– переглянуто вимоги до аналізу експлуатаційних подій, що повторюються;

– деталізовано та уточнено вимоги до звіту з розслідування експлуатаційної події та впровадження коригувальних заходів;

– встановлено порядок звітування про результати аналізу досвіду експлуатації від експлуатаційних і малозначних подій;

– переглянуто та доповнено словник кодів (зокрема розширено коди корінних причин).

Водночас, визнано таким, що втратив чинність наказ Державного комітету ядерного регулювання України від 1 грудня 2004 р. № 184 «Про затвердження Положення про порядок розслідування та обліку порушень в роботі атомних станцій».

«До 1 січня 2022 року експлуатуюча організація атомних станцій України повинна привести у відповідність до нових вимог свої внутрішні нормативні документи щодо розслідувань та ведення обліку експлуатаційних подій у роботі АЕС», – йдеться у повідомлені.

Нагадаємо, плату за доступ до об’єкта електроенергетики розподілятимуть між усіма операторами

Читати далі

В Україні

Компенсацію за ліки, які не в програмі «Доступні ліки», можна отримати в разі добровільного страхування

Опубліковано

on

От

У Рівному, Сумах, Запоріжжі, Одесі, Харкові та Києві впроваджуються пілотні проекти із фармакологічного страхування. Відповідний меморандум, який має відкриту форму, для їхнього запуску підписали у Міністерстві охорони здоров’я.

«Є ліки, що не входять до програми «Доступні ліки», та вартість яких не відшкодовується за програмою реімбурсації, і саме завдяки добровільному страхуванню можна отримати компенсацію на ліки, які призначаються під час амбулаторного лікування», – прокоментував Міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко.

Читайте також: Що потрібно знати пацієнту, щоб отримати лікарські засоби безкоштовно

За його словами, для того, щоб взяти участь у проекті, пацієнт має придбати страховий поліс та сповістити про це свого лікаря. Пацієнт сплачуватиме 120 грн на місяць та отримає можливість використати страхову суму у 20 000 грн у разі призначення ліків, що не входять до програми «Доступні ліки», та вартість яких не відшкодовується за програмою реімбурсації.

Найважливіші юридичні новини. Підписуйтесь на LexInform в Telegram

Щоб отримати ліки за страховкою у разі хвороби, пацієнт приходить до лікаря, обстежується, отримує рецепт на ліки. Препарати, які входять в програму фармакологічного страхування, автоматично бронюються в аптеці. Пацієнт отримує повідомлення з інформацією про аптеку, де можна забрати ліки. Оплата ліків страховою компанією відбувається автоматично, без залучення пацієнта або лікаря.

Рецепти виписуються лише на міжнародні некомерційні назви препаратів (МНН), вибір торговельного найменування автоматизований та діє за принципами доступності та ціни, а умови проекту роблять неможливим призначення ліків, які не передбачені клінічними протоколами.

Нагадаємо, в опорних медзакладах, де лікують від COVID-19, вироблятимуть власний кисень.

Читати далі

В Україні

Програми підтримки бізнесу зібрали на одному порталі

Опубліковано

on

От

На порталі «Дія.Бізнес» з’явився новий розділ – «Маркетплейс фінансових можливостей для бізнесу», у якому підприємці можуть обрати для себе необхідну фінансову програму, прочитати детальні умови отримання фінансування та звернутися безпосередньо до банківських та інших установ.

«У розділі зібрана інформація про понад 60 фінансових програм і можливостей для бізнесу. Вже зараз підприємці зможуть знайти для себе інформацію про кредитні програми, лізинг, альтернативне фінансування, державні програми підтримки, грантові програми та інші типи підтримки. Банківські установи та міжнародні донори зможуть долучитися до маркетплейсу та запропонувати свої сервіси й фінансові можливості для бізнесу», – додали у Мінцифри.

Нагадаємо, все про земельну реформу – на одному порталі.

Читати далі

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

В тренді

© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2021
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.

Вже йдете? Перш ніж Ви підете ...

Запрошуємо до нашого каналу Telegram

Не варто пропускати жодної актуальної новини ;)
close-link