Connect with us

В Україні

Українці переконані, що вибори наразі не на часі

Абсолютна більшість українців вважають, що загальнонаціональні вибори варто проводити після закінчення війни, а нині вони не на часі.

Про це свідчать результати опитування Київського міжнародного інституту соціології, проведеного 30 вересня − 13 жовтня. Як заявляється, «станом на жовтень 2023 року 81% респондентів вважають, що вибори мають проводитися після війни, зараз вони не на часі. Позицію, що вибори мають проводитися попри війну підтримують 16% українців». Соціологи також відзначили, що в усіх регіонах України настрої схожі — більшість населення виступають проти проведення виборів під час війни. Водночас більшість українців вважають за доцільне відкласти проведення виборів на період після війни, але при цьому 88% наполягають, що в Україні має будуватися розвинена демократична система відповідно до норм Європейського Союзу. За обмеження прав громадян на період відновлення після війни виступають лише 7% респондентів. Проти обмежень на період відновлення виступає абсолютна більшість опитаних у всіх регіонах України.

Читайте також: Зарплати держслужбовцям виплачуватимуть по-новому

Додамо, що дане дослідження тривало з 30 вересня до 13 жовтня. Методом телефонних інтерв’ю на основі випадкової вибірки мобільних номерів було опитано 2 007 респондентів, що проживають у всіх регіонах України (крім АР Крим). Опитування проводилося з дорослими (у віці від 18 років і старших) громадянами України, які на момент опитування проживали на території України (в межах, які контролювалися владою України до 24 лютого 2022 року).

Формально за звичайних обставин статистична похибка такої вибірки (з імовірністю 0,95 і з врахуванням дизайн-ефекту 1,1) не перевищувала 2,4% − для показників, близьких до 50%, 2,1% − для показників, близьких до 25%, 1,5% − для показників, близьких до 10%, 1,1% − для показників, близьких до 5%. За умов війни, крім зазначеної формальної похибки, додається певне систематичне відхилення. Але соціологи переконані, що отримані результати все одно зберігають високу репрезентативність та дозволяють досить надійно аналізувати суспільні настрої населення.

Читайте також: Формування нації триває

Нагадаємо, цієї осені мали би завершуватися повноваження Верховної Ради, а навесні — Президента України.

Джерело: Юридичний вісник України

Читати далі

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2023
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.