Connect with us

В Україні

Від української «Мрії» до злітної смуги, або Про що мав би сказати Президент

Дата публікації:

Писати про складні відчуття після останньої великої прес-конференції Президента України Володимира Зеленського в добу маси резонансних подій справа невдячна. Нашу увагу вже привертають події останніх днів: професійне досягнення українського гурту GO_A на Євробаченні, авіапіратство Лукашенка, різка зміна позиції американської влади в питанні будівництва Nord Stream-2 тощо. Та не будемо поспішати з висновками, мовляв, про що там можна ще говорити. Ну завершилася перша половина президентської каденції та й годі. А далі буде.

Виявляється, є про що і поміркувати, і писати, бо те, про що говорив та недоговорив, доводив та не довів Володимир Зеленський, стосується нас усіх, всієї України, а не окремої частини людей. Звісно, що за минулі дні своїми думками про прес-конференцію глави держави поділилися практично всі впливові аналітики та суспільні авторитети. Й здебільшого нічого доброго в їх «одкровеннях» особисто я не побачив. Практично все зводилося до проявів некомпетентності і недалекоглядності, самозакоханості та зосередженості влади на самій собі. А майбутнє, ймовірно, побачимо в розриві «гнійника», що накопичується в суспільстві як наслідок взаємодії вказаних вище проявів.

LEX.ЮРИСТ

Сучасна онлайн-платформа для юриста.
Оновлення щоденно.

ДОКЛАДНІШЕ

Після цього почуваєшся незатишно й тривожно. А хочеться все ж побачити світло в кінці тунелю, власне наш рух уперед. Хоча дехто вважає, що рухаємося ми в напряму тоталітарної системи на чолі з героєм серіалу про слугу народу. Що доброго встиг зробити пан Президент за ці два роки?

У цьому плані згадується мудрий Омар Хайям, який свого часу сказав, що «в людини немає можливості робити добро всім, проте в неї є можливість не причиняти нікому зла». Для головного політичного лідера країни ці слова як ніколи актуальні. Як на мене, то краще за все зрозуміти, що саме досяг Президент і його команда в юридичному сенсі, який мав би бути для нього і мовою, і суттю справ, і результатом дій. Буду відвертим, значимих результатів поки не бачу. Жодного, бо все, як мовиться, в процесі поки що, в намірах. Ідеться про ринок землі, очищення України від корупціонерів, контрабандистів, олігархів, злодіїв в законі тощо. Та головна особливість нинішнього Президента — його очевидна юридична слабкість. Попри те, що за освітою він юрист, жодне питання, яке йому адресувалося під час прес-конференції, не було ним аргументовано з правової точки зору. Перед нами був філософ, психолог, педагог в одному обличчі. Але не юрист-державний діяч, юрист-прагматик. У своїй вступній частині, а особливо відповідаючи на запитання, він проголосив пріоритети, успішність яких є вельми сумнівною.

Підписуйтесь на LexInform в Telegram. Найважливіші юридичні новини

Поставити питання Президентові особисто мені не вдалося — слова не дали. А воно було наступним: «Чи розумієте Ви, пане Президенте, що оголошуючи війну фізичним особам, малому бізнесу, ви, тим самим, наближаєте загальне невдоволення українців, черговий Майдан?» Бо розсудливі очільники держав у таких випадках обкладали податками, як правило, юридичних осіб, а фізичних осіб лишали в спокої, звісно, притягуючи їх до відповідальності за ті, чи інші проступки, але не обкладаючи санкціями.

Різниця між особами фізичними та юридичними, що активно діють у господарському обороті, є вельми суттєвою. Фізичні особи, ФОПи зокрема, будуть надто здивовані, якщо уважно переглянуть останні зміни до Податкового кодексу, які, нібито, спрямовані проти олігархічних структур, адже знайдуть вони там і «сюрпризи» для себе у вигляді прихованого збільшення податків для промисловості та сільських господарників, чергового підняття акцизів на тютюн та алкоголь. Юридичні особи, в першу чергу, керівники державних підприємств, цим особливо не заморочуватимуться. В гіршому випадку їх можуть зняти з посади, але один-два роки роботи на «хлібній посаді» дають можливість накопичити про запас на все життя. А от як жити далі малим підприємцям — це вже питання.

Отже, як висновок, щоб ділитися досвідом щодо того, як будемо жити в епоху «великого будівництва», проведення ковід-вакцинацій тощо й переконувати, хто кому став вироком та чому такою поганою є кадрова політика в президентському оточенні, треба бачити відповідний горизонт бачення всієї картини державного буття, а не окремих його фрагментів. Фрагментарність підходів, міркувань, переконань — це, мабуть, головна вада, про яку я дізнався з прес-конференції Президента. Для здолання її є ще два роки каденції. Можливо, в кінці її ми побачимо іншого Президента. Час, щоб дістатися від «мертвої мрії до злітної смуги», ще є. І Президент мав би сказати, що все в нас вийде. Але для цього потрібні конкретні приклади зробленого, запланованого, задуманого.

Віктор КОВАЛЬСЬКИЙ

LEX.ЮРИСТ

Сучасна онлайн-платформа для юриста.
Оновлення щоденно.

ДОКЛАДНІШЕ

Джерело: Юридичний вісник України

В Україні

4-й етап вакцинації проти COVID-19 розпочато

Опубліковано

on

Міністерство охорони здоров’я України інформує, що стартував 4-й етап вакцинації від COVID-19, на якому щеплять людей старше 60 років, а також людей віком 18-59, які мають супутні захворювання, ув’язнених та персонал закладів позбавлення волі та слідчих ізоляторів.

Одночасно продовжується щеплення пріоритетних груп з попередніх етапів, а на підконтрольній Уряду території щеплюють громадян, які проживають на тимчасово окупованих територіях.

LEX.ЮРИСТ

Сучасна онлайн-платформа для юриста.
Оновлення щоденно.

ДОКЛАДНІШЕ

Нагадаємо, розпочалася вакцинація організованих колективів, які мають у своєму штаті понад 50 осіб, охочих щепитися.

Читати далі

В Україні

У Раді зареєстровано ініціативи з розвитку індустріальних парків

Опубліковано

on

У Парламенті зареєстровано законопроекти зі змінами до Податкового та Митного кодексів, що містять фіскальні стимули для індустріальних парків. Співавторами стали 29 народних депутатів різних фракцій. Ці ініціативи отримали реєстраційні номери 5688 і 5689.

Законопроекти передбачають можливість для учасників індустріальних парків отримати звільнення від сплати ввізного мита на обладнання, імпортного ПДВ на обладнання і від податку на прибуток на 10 років. Також пропонується надати місцевим владам право встановлювати пільги щодо місцевих податків для індустріальних парків та їх резидентів.

LEX.ЮРИСТ

Сучасна онлайн-платформа для юриста.
Оновлення щоденно.

ДОКЛАДНІШЕ

При цьому до одержувачів стимулів будуть встановлені вимоги з метою уникнути зловживань при використанні особливого податкового режиму. Так, учасником індустріального парку зможе бути окрема юрособа з видами діяльності, що відносяться до переробної промисловості і науково-технічну діяльність. Ввезене в пільговому режимі обладнання повинно протягом 5 років працювати виключно в межах індустріального парку – без права здачі в оренду, лізинг або передачу в користування третім особам.

Для отримання стимула з податку на прибуток учасник індустріального парку повинен знаходитися там не менше 10 років, і не повинен нараховувати та виплачувати дивіденди.

Підписуйтесь на LexInform в Telegram. Найважливіші юридичні новини

Разом з уже в процесі розгляду Парламентом законопроектом 4416-1 два нові законопроекти складають пакет ініціатив, покликаних запустити механізм індустріальних парків в Україні.

За словами одного з авторів законопроектів, заступника голови комітету ВР з питань економічного розвитку Дмитра Кисилевського, пропонований набір податкових і митних стимулів для резидентів індустріальних парків дозволить Україні конкурувати за інвестиції з сусідніми країнами.

“Без податкових, митних та фінансових стимулів індустріальні парки ніде не працюють. Є зрозумілий набір інструментів, випробуваний багатьма країнами, в тому числі нашими сусідами. Тому не треба винаходити велосипед. Треба просто дотримуватися того, що вони самі робили, щоб стати успішними”, – підкреслив заступник голови комітету ВР з економрозвитку.

Як приклад він навів Угорщину, де в 210 індустріальних парках створюється близько 30% національного ВВП.

LEX.ЮРИСТ

Сучасна онлайн-платформа для юриста.
Оновлення щоденно.

ДОКЛАДНІШЕ

При цьому в Угорщині під час заходу в індустріальний парк інвесторам пропонують податкову знижку до 80% на 5 років (за умови інвестицій понад € 350 тис.), А також 50% знижки на оплату соціальних внесків і державні субсидії в розмірі € 1300 за кожне робоче місце .

Кисилевський зазначив, що надання індустріальним паркам різних стимулів вигідно для держави – оскільки кожен $ 1 державних вкладень в парк дозволяє залучити $ 5-6 інвестицій. Крім того, один гектар площі індустріального парку створює за експертними оцінками близько 50 робочих місць.

Індустріальний парк – це ділянка землі промислового призначення, куди підведені інженерні мережі і дороги, можуть бути готові промислові корпуси. Інвестору достатньо встановити обладнання на почати працювати. У міжнародній практиці на території індустріальних парків діють спеціальні податкові режими, інвесторам надаються ряд компенсацій. Індустріальні парки є поширеним інструментом промислового розвитку, що спрямований на подолання сировинної структури економіки.

Читати далі

В Україні

Україна припинила співробітництво з РФ у галузі туризму

Опубліковано

on

Кабінет Міністрів прийняв постанову, відповідно до якої Україна денонсувала Угоду про співробітництво в галузі туризму. Також Уряд підтвердив намір не ставати учасником Угоди про Раду з туризму держав-учасниць Співдружності Незалежних Держав.

Повідомляється, що однією зі сторін цих Угод виступає Уряд Російської Федерації. У зв’язку зі збройною агресією Російської Федерації проти України фактичне співробітництво з Росією припинене, а перспективи налагодження такої співпраці, у тому числі в рамках згаданих Угод, надалі відсутні.

LEX.ЮРИСТ

Сучасна онлайн-платформа для юриста.
Оновлення щоденно.

ДОКЛАДНІШЕ

За результатами аналізу чинних міжнародних договорів в рамках СНД щодо їх відповідності національним інтересам Уряд вважає недоцільною подальшу участь України в Угоді про співробітництво в галузі туризму, вчиненій 23 грудня 1993 р. в м. Ашгабаті, та Угоді про Раду з туризму держав-учасниць Співдружності Незалежних Держав, вчиненій 30 травня 2012 р. в м. Ашгабаті.

Співробітництво з усіма іншими країнами-сторонами цих Угод забезпечується в рамках двосторонніх договорів.

Підписуйтесь на LexInform в Telegram. Найважливіші юридичні новини
Читати далі

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Facebook

TWITTER

Календар юриста

В тренді

© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2021
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.

Telegram