Connect with us

В Україні

Відбір в ДБР проводитиметься спеціально створеною комісією

Положення про конкурсну комісію з проведення конкурсу на зайняття посад в ДБР було затверджено за допомогою наказу №177 вищевказаної структури, виданим 26 липня 2019 року та зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 19 серпня поточного року. Норми Положення спрямовані на врегулювання роботи всього складу конкурсної комісії. Обов’язок створення і затвердження складу комісії покладається на Директора ДБР. До комісії має увійти 5 осіб і велика частина з них (не менше 3-х осіб) повинні бути представниками ДБР.

Завдання конкурсної комісії полягають в:

 1. Обробці документів кандидатів на посади в структурі ДБР. Мається на увазі перевірка документації на предмет відповідності вимогам чинного законодавства, відповідно до порядку проведення конкурсів. Також під час перевірки документації, комісія встановлює відповідність кандидатів до вимог для відповідних посад, на які вони претендують.
 2. Складання і затвердження списку тих кандидатів, які відповідають висунутим критеріям за підсумками перевірки документів і які допущені до проходження наступного етапу – складання кваліфікаційного іспиту.
 3. У разі відмови кандидата від участі в конкурсі, в комісію надсилається письмова заява. На підставі цього документа члени конкурсної комісії ДБР приймають рішення про повернення поданих документів кандидатові.
 4. Узгодження і визначення часу і місця де буде проводитися відбірковий кваліфікаційний іспит також покладено на конкурсну комісію, так само як і планування дати і часу проведення співбесід.
 5. Провести підготовку і організувати процес складання іспиту на кваліфікацію для кандидатів.
 6. Розмежувати бали, отримані в ході проведення тестування і тих, які кандидати отримують за проходження практичних завдань з установкою прохідного балу для обох варіантів оцінки знань.
 7. Посилаючись на рівень знань кандидатів, проявлений під час проходження тестування на предмет знань законодавства України, члени комісії повинні приймати вмотивоване рішення щодо допуску таких кандидатів до виконання практичних завдань.
 8. У разі виникнення спірних ситуацій, в яких кандидати подають апеляційну скаргу, на конкурсну комісію покладається обов’язок розгляду таких скарг і прийняття відповідних рішень.
 9. Створювати рейтинги кандидатів, спираючись на отримані ними бали в ході проведення відбіркових етапів.
 10. Співбесіди з кандидатами, з метою уточнення професійної придатності до проходження служби на посаді, на яку вони претендують.
 11. Подача рекомендацій Директору ДБР на затвердження кандидатів, які за підсумками конкурсу найбільш підходящі на посади в службі.

З метою забезпечення прозорості процесу проведення конкурсу, після затвердження складу робочої групи (підтверджене внутрішнім наказом служби), всі рішення комісії протоколюються і публікуються на офіційному сайті ДБР. Термін, встановлений для публікації протоколу після його підписання, становить 1 робочий день. Рішення можуть обговорюватися не більше 3-х робочих днів.

В Україні

Верховний Суд розпочинає відео-оповіді про розгляд важливих справ

Верховний Суд започаткував новий формат комунікацій.

Тепер, щопонеділка ВС буде ділитися відеосюжетами з короткими оглядами рішень, ухвалених касаційними судами та Великою Палатою, і анонсувати цікаві справи, розгляд яких призначено на поточний тиждень.

Переглянути відеосюжет від 24 лютого 2020 р. можна за цим посиланням.

Читати далі

В Україні

Зарплату в декларації слід зазначати включно з податками і зборами – НАЗК

Національне агентство з питань запобігання корупції роз’яснює, що в розділі 11 «Доходи, у тому числі подарунки» декларації необхідно зазначати відомості про отриману заробітну плату, включно з податками і зборами, а не фактично отриманий дохід.

Інформацію про загальну суму заробітної плати за відповідний період можна отримати у роботодавця або в особистому електронному кабінеті Державної податкової служби України.

У довідці із загальною сумою заробітної плати має бути деталізація за видами виплат, розміри і підстави відрахувань із заробітної плати, сума заробітної плати, що належить до виплати.

Таким чином, із загальної суми заробітної плати фактично й відбуваються відрахування, у тому числі нараховується, утримується та сплачується податок на доходи фізичних осіб.

Читати далі

В Україні

Контролювати будівництво і ремонт доріг можна онлайн

Укравтодор презентував комплексне веб-рішення «Інтерактивна мапа Укравтодору», основним завданням якого є надання актуальної та достовірної інформації про ключові логістичні артерії України – дороги державного значення.

Можливості Інтерактивної мапи Укравтодору:

 • контроль за дотриманням програми будівництва і ремонтів (Дорожня стратегія 2020). Наразі на мапі вже можна побачити усі ділянки, що будуть відремонтовані за базовим сценарієм оновлення доріг у цьому році. Служби автомобільних доріг у регіонах додаватимуть на мапу актуальні ділянки, коли з’являтимуться нові постанови Кабінету Міністрів України щодо запуску дорожніх робіт;
 • відкриті комунікації – громадяни можуть отримувати об’єктивну й актуальну інформацію щодо стану проїзду (ремонтів, ДТП, перекриття руху, ускладнення руху), про об’єкти придорожнього сервісу, розташування паркінгів та аварійно-небезпечних ділянок, погодних умов на дорогах тощо;
 • модуль звернення – це функція мапи, за допомогою якої можна надсилати до Укравтодору інформацію про існуючі проблеми, які перешкоджають комфортному проїзду (незадовільний стан доріг, перешкоди руху, події на дорогах тощо).

Детальніше ознайомитись з презентацією «Інтерактивної мапи Укравтодору» можна за цим посиланням.

Соціальний ролик присвячений «Інтерактивній мапі Укравтодору».

Читати далі

В тренді

© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.