Connect with us

В Україні

В Україні запрацював Антикорупційний суд

Вищий антикорупційний суд України розпочав свою діяльність.

Як відомо, на Вищий антикорупційний суд уже чекають понад 200 гучних справ, причому більшість із них стосуватимуться саме топ-корупції. «Є проблема, яку ми дійсно ще не встигли вирішити — це питання з межами підсудності. Раніше дехто, не буду згадувати прізвища, на законодавчому рівні постарався, щоб усю вашу роботу можна було заблокувати, іншими словами — завалити тисячами дрібних справ. Хтось дуже хотів би, щоб ви щодня займалися такими справами, коли якийсь сільський голова, якось не так витратив 200 гривень, — і таких справ дуже багато», — заявив В. Зеленський, звертаючись до суддів.

За його словами, це все робилося для того, аби дійсно гучні справи корупціонерів залишалися «в тіні», «в довгому ящику», але в його команді працюють над розв’язанням цього питання. «Ми будемо вам допомагати й на законодавчому рівні зробимо все можливе в цьому плані. Я знаю, що ви очікуєте понад 200 гучних справ з розкрадання щодо корупціонерів — топ-чиновників. І ми допоможемо, щоб ви вільно розглядали ці справи та всі ці люди дійсно були покарані», — наголосив Президент.

Нагадаємо, 7 червня 2018 року Верховна Рада ухвалила президентський закон про Вищий антикорупційний суд. Ним встановлюється, що даний орган є постійно діючим вищим спеціалізованим судом у системі судоустрою України. Одинадцятого квітня цього ж року судді ВАКСУ та його Апеляційної палати склали присягу. А 7 травня Олену Танасевич було обрано головою цього суду, її заступником — суддю Євгена Крука.

Джерело: Юридичний вісник України

В Україні

Верховний Суд розпочинає відео-оповіді про розгляд важливих справ

Верховний Суд започаткував новий формат комунікацій.

Тепер, щопонеділка ВС буде ділитися відеосюжетами з короткими оглядами рішень, ухвалених касаційними судами та Великою Палатою, і анонсувати цікаві справи, розгляд яких призначено на поточний тиждень.

Переглянути відеосюжет від 24 лютого 2020 р. можна за цим посиланням.

Читати далі

В Україні

Зарплату в декларації слід зазначати включно з податками і зборами – НАЗК

Національне агентство з питань запобігання корупції роз’яснює, що в розділі 11 «Доходи, у тому числі подарунки» декларації необхідно зазначати відомості про отриману заробітну плату, включно з податками і зборами, а не фактично отриманий дохід.

Інформацію про загальну суму заробітної плати за відповідний період можна отримати у роботодавця або в особистому електронному кабінеті Державної податкової служби України.

У довідці із загальною сумою заробітної плати має бути деталізація за видами виплат, розміри і підстави відрахувань із заробітної плати, сума заробітної плати, що належить до виплати.

Таким чином, із загальної суми заробітної плати фактично й відбуваються відрахування, у тому числі нараховується, утримується та сплачується податок на доходи фізичних осіб.

Читати далі

В Україні

Контролювати будівництво і ремонт доріг можна онлайн

Укравтодор презентував комплексне веб-рішення «Інтерактивна мапа Укравтодору», основним завданням якого є надання актуальної та достовірної інформації про ключові логістичні артерії України – дороги державного значення.

Можливості Інтерактивної мапи Укравтодору:

  • контроль за дотриманням програми будівництва і ремонтів (Дорожня стратегія 2020). Наразі на мапі вже можна побачити усі ділянки, що будуть відремонтовані за базовим сценарієм оновлення доріг у цьому році. Служби автомобільних доріг у регіонах додаватимуть на мапу актуальні ділянки, коли з’являтимуться нові постанови Кабінету Міністрів України щодо запуску дорожніх робіт;
  • відкриті комунікації – громадяни можуть отримувати об’єктивну й актуальну інформацію щодо стану проїзду (ремонтів, ДТП, перекриття руху, ускладнення руху), про об’єкти придорожнього сервісу, розташування паркінгів та аварійно-небезпечних ділянок, погодних умов на дорогах тощо;
  • модуль звернення – це функція мапи, за допомогою якої можна надсилати до Укравтодору інформацію про існуючі проблеми, які перешкоджають комфортному проїзду (незадовільний стан доріг, перешкоди руху, події на дорогах тощо).

Детальніше ознайомитись з презентацією «Інтерактивної мапи Укравтодору» можна за цим посиланням.

Соціальний ролик присвячений «Інтерактивній мапі Укравтодору».

Читати далі

В тренді

© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.