Connect with us

В Україні

Відкривати рахунки у цінних паперах можна он-лайн

Національний банк України повідомляє, що учасники фондового ринку можуть здійснювати операції з державними цінними паперами для інвесторів через інтернет в режимі реального часу.

Зокрема вказано, що професійні учасники фондового ринку отримали можливість інтегрувати власні автоматизовані системи з депозитарієм Нацбанку для здійснення онлайн-операцій з облігаціями внутрішньої державної позики.

Впровадження API-технологій депозитарія дасть нові можливості налагодити прямі зв’язки між системою обліку учасників ринку та депозитарієм та запровадити наскрізні процеси для нових продуктів та послуг – сказали в НБУ.

Учасники фондового ринку матимуть змогу дистанційно здійснювати операції з державними цінними паперами для своїх клієнтів, відкривати рахунки у паперах, надавати інформаційні довідки, і т.ін. Клієнти учасників ринку отримуватимуть можливість здійснювати транзакції через мобільні додатки.

Використання нових сервісів є добровільним та не обмежене часовими рамками.

Детальніше про механізми взаємодії можна дізнатись в розділі «Корисні матеріали» системи «Депозитарій НБУ» на сайті НБУ.

В Україні

Коли запрацює нова митниця?

Нова митниця в Україні буде створена до кінця вересня.

Про це заявив голова Державної митної служби Максим Нефьодов. «У новій митниці я поки єдиний співробітник. Сама нова митниця буде створена десь до кінця вересня», — сказав він.

За словами М. Нефьодова, для майбутніх працівників нової митниці буде розроблений спеціальний курс адаптації, свого роду «курс молодого бійця», щоб підготувати їх до цієї роботи.

Нагадаємо, в грудні 2018-го уряд вирішив розділити Державну фіскальну службу на два відомства. Це — одна з вимог Міжнародного валютного фонду в рамках діючої програми stand-by.

Джерело: Юридичний вісник України

Читати далі

В Україні

Безкоштовних ліків побільшало на 78

Міністерство охорони здоров’я України повідомляє, що з 16 серпня 2019 р. діє нова редакція Реєстру лікарських засобів, які підлягають реімбурсації.

Зокрема, безкоштовних ліків за програмою «Доступні ліки» побільшало ще на 254 препаратів. Цілком безоплатних додалося 78, а інші 176 – з невеликою доплатою.

Як отримати доступні ліки можна дізнатись тут.

Також у МОЗ відреагували на факти продажу препаратів шахраями та нагадали, що ліки можна перевірити на їх законність та убезпечити себе від покупки неякісних препаратів.

Зокрема дозволено продаж ліків, які пройшли спеціальну перевірку та мають державну реєстрацію. Відповідно, перевірити наявність реєстрації препарату можна у Державному реєстрі лікарських засобів України.

Окрім того, перевірку можна здійснювати за допомогою мобільного додатку «Ліки Контроль», про який Міністерство вже інформувало.

Не варто купувати препарати на сумнівних сайтах, тим більше якщо ліків немає у реєстрі, з рук людей на вулиці або через поштову доставку, слід критично ставитися до різних акційних / спеціальних пропозицій, – радять у МОЗ.

Читати далі

В Україні

У школах вивчатимуть правила користування е-грошима

Міністерство освіти і науки України повідомляє, що з 1 вересня учні 10 та 11 класів Нової української школи вивчатимуть фінансову грамотність за новими підручниками.

Зокрема учні отримають посібник та робочий зошит «Фінансова грамотність. Фінанси. Що? Чому? Як?». Матеріали враховують зміни за останні 5 років у фінансовій галузі.

Посібник включатиме блоки щодо вивчення основних прав споживачів фінансових послуг, правил роботи з платіжними картками, криптовалютою, електронними коштами, тощо.

Як зазначають у МОН, навчальні матеріали будуть корисними для вивчення й батьками учнів.

Навчальний посібник та зошит можна завантажити тут

Читати далі

В тренді