Connect with us

В Україні

Військова прокуратура вийде зі складу Міноборони

Військова прокуратура вийде зі складу Міністерства оборони та увійде до Генеральної прокуратури.

При тому військові прокурори розслідуватимуть ті ж справи, що й зараз. Про це заступник Генпрокурора — головний військовий прокурор Віктор Чумак повідомив в інтерв’ю інформагентству Міноборони «АрміяInform». «Військова прокуратура входитиме до складу Генпрокуратури, а не Міноборони. Всі види забезпечення прокурори теж отримуватимуть тут, за місцем роботи. А не так, як раніше: Міноборони їх забезпечувало, а прокурори його контролювали, що породжувало прямий конфлікт інтересів», — пояснив В. Чумак. Водночас він запевнив, що військові прокурори розслідуватимуть ті ж справи, що й зараз. Йдеться про військові злочини, злочини у сфері нацбезпеки й оборони, в оборонному комплексі, на держпідприємствах та у військових формуваннях.

Джерело: Юридичний вісник України

В Україні

Звітувати про спецвикористання води тепер можна онлайн

Тепер скористатися новою послугою онлайн-звітування можна через електронний кабінет водокористувача на сайті e-services.davr.gov.ua.

Із запуском модуля подання онлайн-звіту про використання води, водокористувачі отримали повний перелік електронних послуг зі спецводокористування, включаючи отримання, внесення змін та анулювання дозволу на спецводокористування, які доступні на сайті Держводагентства від березня 2019 р.

Наразі в Україні є понад 15 тисяч водокористувачів, які на початку наступного року мають подати звіти про використання води. Подання звіту в електронній формі дозволить їм зекономити час і кошти на логістиці.

Окрім цього, запровадження е-звітності дасть змогу:

  • мінімізувати кількість помилок у звітах. В онлайн-формі передбачено автоматичну перевірку формату та логічний контроль сум;
  • зробити процес подання звіту більш прозорим. Онлайн-форма звіту унеможливлює варіант, що якісь документи можуть загубитися. Крім того, заявник бачитиме всі етапи проходження свого звіту та його статус.

Водночас, запровадження онлайн-звітності стане першим кроком до публікації інформації щодо водокористування у форматі відкритих даних.

Читати далі

В Україні

Суддям мають доплатити понад 1 млрд 126 млн грн

Державна судова адміністрація України звернулася з листом до Прем’єр-міністра України та Голови Комітету Верховної Ради України з питань правової політики, в яких ідеться про виконання рішення Конституційного Суду України.

У листах зазначається, що положення ч.ч. 1 і 3 ст. 29 Закону України «Про Державний бюджет України на 2020 рік» визнані неконституційними і втратили чинність з дня ухвалення рішення Конституційним Судом України.

Рішення Конституційного Суду України стало підставою для численних звернень суддів, голів судів до ДСА України, її територіальних управлінь і відповідних судів з вимогою про здійснення компенсації недоотриманої суддівської винагороди. Такі вимоги надійшли не тільки від діючих суддів, але і суддів, що вийшли у відставку, звільнились з посади у цей період часу, і мають право на таку компенсацію відповідно до згаданого рішення КСУ.

Станом на 23 вересня 2020 р. у провадженні адміністративних судів перебуває понад 210 позовів суддів до територіальних управлінь ДСА України та судів про визнання протиправними дій щодо нарахування та виплати суддівської винагороди із застосуванням щомісячного обмеження її нарахування. Із них вже задоволено 25 позовів.

Кількість позовів з порушеного питання зростає, а, отже, ймовірно зростатиме й кількість задоволених позовів. За орієнтовними підрахунками в разі звернення всіх суддів місцевих та апеляційних судів (фактична чисельність – 5193 судді) з відповідними позовами та задоволення таких позовів, сума виплати суддівської винагороди, без врахування судових витрат та відшкодування моральної шкоди, складе понад 1 млрд 126 млн гривень.

Однак на законодавчому рівні не визначено механізму компенсації недоотриманих суддями сум суддівської винагороди за час дії ч.ч. 1 та 3 ст. 29 Закону України «Про Державний бюджет України на 2020 рік».

Відсутність такого законодавчого акту не є перешкодою для судів для постановлення відповідних рішень про донарахування та виплату недоотриманої суддівської винагороди на користь суддів – позивачів у відповідних справах.

За таких умов нагально необхідним є законодавче врегулювання процедури виконання рішення Конституційного Суду України і сприяння позасудовому вирішенню спорів стосовно компенсації недоотриманих суддями сум суддівської винагороди за час дії ч.ч. 1 та 3 ст. 29 Закону України «Про Державний бюджет України на 2020 рік».

З огляду на викладене, ДСА України звернулась до Прем’єр-міністра України з проханням доручити міністерствам, відповідальним за реалізацію державної політики в цій сфері, за участю ДСА України невідкладно опрацювати порушене питання та за результатами такого опрацювання розробити і подати на розгляд Кабінету Міністрів України проект законодавчого акту, спрямованого на врегулювання проблеми.

Голову Комітету Верховної Ради України з питань правової політики, як суб’єкта права законодавчої ініціативи, ДСА України просить розглянути можливість законодавчого врегулювання питання компенсації недоотриманих суддями сум суддівської винагороди за час дії ч.ч. 1 та 3 ст. 29 Закону України «Про Державний бюджет України на 2020 рік».

Читати далі

В Україні

Які предмети здаватимуть під час державної підсумкової атестації?

Міністерство освіти і науки опублікувало для громадського обговорення проект наказу «Деякі питання проведення в 2020/2021 навчальному році державної підсумкової атестації осіб, які здобувають загальну середню освіту».

Проектом запропоновано визначити перелік предметів, з яких в 2020/2021 навчальному році буде проводитися державна підсумкова атестація осіб, які завершують здобуття:

  • початкової освіти (у 4 класах закладів загальної середньої освіти);
  • базової середньої освіти (у 9 класах закладів загальної середньої освіти);
  • повної загальної середньої освіти (профільної загальної середньої освіти).

Також пропонується встановити, що в 2020/2021 навчальному році державна підсумкова атестація осіб, які завершують здобуття початкової освіти, базової середньої освіти, проводиться у закладі освіти в письмовій формі.

Ознайомитись з проектом можна за посиланням.

Зауваження та пропозиції до проекту приймаються до 12 жовтня 2020 р. з темою повідомлення «Громадське обговорення» на електронну адресу b_kudrenko@mon.gov.ua.

Читати далі

В тренді

Telegram