Connect with us

В Україні

Волонтерська громада уповноважена заявити…

Опубліковано

Волонтерський рух перетворюється сьогодні у важливу складову боротьби з агресором. Практичність та винахідливість усіх поколінь українців стали вагомим фактором нашої боротьби, який здивував світ. І волонтери додають свій відчутний внесок у загальний результат.

Сьогодні щодня багато волонтерів-новачків розпочинають свою діяльність, як правило, не маючи відповідного досвіду для отримання очікуваного результату, дехто вже має волонтерський «стаж» і хоче допомога іншим і надалі, аби волонтерська спільнота стала міцнішою, а боротьба та очікувана перемога – реальними!

Читайте також: Іноземних волонтерів звільнять від адміністративної відповідальності за порушення правил перебування в Україні

Шостого травня декілька компаній, зокрема KOLO, iForum, Parimatch Tech та Help Lab International Charity Foundation об’єдналися задля доброї справи та запросили на Volunteering Nation – практичну онлайн-конференцію – волонтерів України, яка стала практичним звітом про роботу й акцією для інших волонтерських команд з усього світу (саме тому конференція транслювалася також і англійською). Говорили тут про наболіле – юридичні аспекти волонтерської діяльності, те, як виживати без грошей, підтримки й команди, як побудувати взаємини з «китами» цього руху й чому це важливо, як створити ефективний волонтерський проект з нуля та багато іншого. Добре в цьому те, що серед волонтерів немає конкуренції та корпоративних секретів. Волонтерська громада працює на спільне благо і тут важливо, аби цей рух був якомога масовішим і результативнішим. Серед спікерів конференції – Сергій Притула, Рей Астафічев (Co-Founder KOLO), Денис Довгополий (Unicorn Nest), Катерина Білоруська та багато інших відомих волонтерів. А модерував це дійство актор, телерадіоведучий та стендапер Володимир Остапчук.

Читайте також: Грошову допомогу у разі загибелі чи інвалідності призначатимуть волонтерам, які протистояють не лише російській агресії

Експерти поділилися власним досвідом і секретами, як грамотно й послідовно будувати волонтерські відносини та процеси, аби допомога була швидкою. Й хоча День волонтерів в Україні святкують, як відомо, 5 грудня, поінформованість суспільства щодо внеску добровольців у розвиток того самого суспільства ніколи не є зайвою. Загалом, як відзначалося, волонтерський рух сьогодні все чіткіше й свідоміше обирає соціальні проекти та ініціативи, які спрямовані на допомогу нужденним людям похилого віку, дітям груп ризику, людям з особливими потребами; розвиває проекти в таких соціально важливих сферах життєдіяльності як екологія, допомога тваринам, здоровий спосіб життя, є й чимало освітніх проектів. Слід також зазначити, що частка молоді, що займається активною громадською діяльністю, лише за рік (із 2021 по 2022) зросла практично вдвічі. Хоча, як свідчить статистика, ще в позаминулому мирному році дві третини молодих людей вказували, що їх взагалі не цікавить ця сфера (волонтерство). Війна змінила наш спосіб життя, орієнтири й цінності. Можна сказати, що волонтерський рух проходить своє відродження й наразі переживає організаційний етап. Проблема, мабуть, у тому, що існуючий правозахисний рух дедалі більше стає віковим, звісно, більшості з цих людей уже за сорок. Молоді люди, які частіше цікавляться стандартами екології, свободи слова, правами людини, не поспішають входити до правозахисних організацій. Певним трендом серед частини молоді стало мережеве об’єднання із запуском мемів, тік-токів і тусуванням навколо вічних питань, на кшталт, чому бідніємо, чому силовиків не можна ображати, чи корисний секс у молодому віці тощо, а питання про те, чи можна міняти права людини на дешевий газ та нафту, нехай цікавлять політиків. Тим не менше, процес правозахисного руху пішов. Зазначу, це вдруге за цей рік. І мета їх незмінна – привернути увагу до волонтерської діяльності. Сьогодні це архіважливо. Адже країна захищає нашу свободу й життя. Кожен на своєму фронті в ці дні повинен бути солдатом. А от владі слід подумати над змінами щодо регулювання волонтерства, забезпечення цієї діяльності цивілізованими договірними відносинами. Волонтер – не прихований безробітний. Це – важлива й потрібна суспільству особа, яка повинна мати свій правовий статус і повагу від держави, а не лише перелік обов’язків та завдань.

Віктор Ковальський

Джерело: Юридичний вісник України

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.