В Україні
Вступ до ЄС підтримують більшість українців
Шістдесят дев’ять відсотків українців виступають за вступ України до Європейського Союзу, 13% — проти.
Такі дані соціологічного дослідження презентував директор Центру стратегічного розвитку територій Андрій Орлов під час прес – конференції. «На сьогодні 69% населення України готові і підтримують вступ до ЄС, 13% — проти цього і 18% — не змогли визначитися зі своєю позицією», — сказав він, додавши, що найбільше євроінтеграцію підтримують на заході України, а найменше на Донбасі.
Водночас експерт зауважив, що якщо порівнювати нинішні дані з даними опитувань за 2012 рік, то за цей час кількість українців, які підтримують вступ до ЄС, зросла на 27%.
Орлов також розповів, що 63% респондентів у цілому довіряють ЄС як партнерові України, 21% — не довіряють, 16% не змогли визначитися.
Від інтеграції з ЄС українці очікують передусім розширення простору власних можливостей, кращу освіту, краще працевлаштування, кращу медицину.
Крім того, за даними дослідження, гарантії безпеки є одним із ключових питань, які непокоять українців і які має забезпечити євроінтеграція.
При цьому експерт додав, що серед внутрішніх перешкод інтеграції України до Євросоюзу респонденти назвали високий рівень корупції, проблеми на Донбасі та неефективність системи державного управління. Серед зовнішніх викликів, які можуть стати перешкодою для євроінтеграції, українці назвали можливе розчарування європейських партнерів в євроінтеграційних можливостях самої України, зміну й розподіл балансу сил у світі, відсутність дієвих міжнародних гарантій для України.
«Українці все одно чекають від євроінтеграції якихось покращень особисто для себе, але сам євроінтеграційний процес вони перекладають на державу, високопосадовців або просто виносять за межі власного життя, власної свідомості», — резюмував Андрій Орлов, коментуючи результати опитування.
Своєю чергою, віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Іванна Климпуш-Цинцадзе уточнила, що вказане соціологічне дослідження було проведено на державне замовлення. «Для нас важливо розуміти наскільки і наша робота з інформування громадян, і загальносуспільні настрої відображаються на розумінні українцями європейської інтеграції, Європейського Союзу, НАТО», — підкреслила вона.
Джерело: Юридичний вісник України