Connect with us

В Україні

Вступ України до Євросоюзу підтримують 59% українців

Опубліковано

Про це свідчать результати опитування, проведеного Центром Разумкова.

При цьому частка тих, хто дотримується думки, що Україні потрібно вступати до ЄС, перевищує частку тих, хто дотримується протилежної точки зору, у Західному регіоні (відповідно 84% і 8, 5%) та у Центральному регіоні (відповідна 63% і 19%). У Східному регіоні дещо більше тих, хто вважає, що не потрібно вступати (відповідно 38, 5% і 46%), а у Південному регіоні частки перших і других статистично суттєво не відрізняються (відповідно 41, 5% і 42%).

Цікаво, що молодші респонденти виявили більшу лояльність щодо вступу України в ЄС (частка таких зростає від 44% серед тих, кому 60 і більше років, до 76% серед тих, кому від 18 до 29 років). При цьому в усіх вікових групах частка тих, хто за вступ до ЄС, перевищує частку тих, хто проти.

У випадку проведення референдуму стосовно вступу України до ЄС, 59% серед усіх опитаних (або 80% серед тих, хто має намір взяти участь у референдумі) проголосували би за вступ, і відповідно 26% і 17% – проти нього.

Серед представників електорату партії «Європейська солідарність» 91% мають намір голосувати за вступ до ЄС (проти – 5%). Серед тих, хто на парламентських виборах має намір голосувати за партію «Слуга народу» – відповідно 78% і 13%, за ВО «Батьківщина» – відповідно 60% і 21%. Тоді як серед представників електорату партії «Опозиційна платформа – за життя» переважна більшість проголосувала би проти – відповідно 15% і 73%.

При цьому громадяни України зі стриманим оптимізмом оцінюють перспективи розвитку відносин України і Європейського Союзу на найближчі роки: частіше (39%) вони вважають, що ці відносини залишаться без змін, 26% дотримуються думки, що вони покращаться, а 10% – що погіршаться.

Частка тих, хто вважає, що вони покращаться, найвища у Західному регіоні (34,5%), нижча у Центральному (27,5%) і найнижча – у Південному (22%) і Східному (17,5%) регіонах. У цій же регіональній послідовності зростає частка тих, хто вважає, що вони погіршаться (відповідно 4%, 6%, 15% і 21%). Частка «єврооптимістів» тим вища, чим молодші респонденти (вона зростає від 19% серед тих, кому 60 і більше років, до 34% серед тих, кому від 18 до 29 років).

Найбільше «єврооптимістів» серед представників електорату партії «Слуга народу» (48%). Серед тих, хто на парламентських виборах має намір голосувати за партію «Європейська солідарність», їх 38%, за ВО «Батьківщина» – 23%, за партію «Опозиційна платформа – за життя» – лише 8%, повідомляють соціологи.

Дослідження проведене в березні 2021 року методом інтерв’ю «обличчям до обличчя» за місцем проживання респондентів. Було опитано 2018 респондентів віком від 18 років у всіх регіонах України, за винятком Криму та окупованих територій Донецької та Луганської областей за вибіркою, що репрезентує доросле населення за основними соціально-демографічними показниками.

Джерело: Юридичний вісник України

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.