Connect with us

В Україні

Вступна кампанія — 2021: юристи знову попереду серед гуманітарних спеціальностей

Опубліковано

Щороку в один і той самий день, в одну й ту саму годину всі дорослі юристи цікавляться одним і тим самим питанням: як там у дітей — майбутніх юристів зі вступом на навчання в ЗВО. Й це питання витісняє на цей день інші, здавалося б важливіші для країни справи: про президентське відрядження до США, про «Кримську платформу», про «Північний потік-2», про з’ясування питання, хто ми є тощо.

Так, ми розуміємо державну важливість цих питань і пов’язаних з ними справ. Але ментально практично всіх юристів у цей день цікавить лише одне: чи дійсно моє чадо здало документи до майбутньої Аlma mater. Життєвий досвід та філософія батьків подумки робить з ними одну й ту ж справу: нехай дитя поступить, а там хоч трава не рости, якось воно буде.

Читайте також: Вступна кампанія 2021: відеороз’яснення від МОН

Цього року в «юристи пішла» чимала кількість випускників. Рейтингові списки абітурієнтів у всіх навчальних закладах України публікуватимуться на численних сайтах. Це робиться з метою забезпечення відкритості та прозорості при проведенні прийому до ЗВО та інформування абітурієнтів, їх батьків, освітніх експертів та інших зацікавлених осіб про перебіг вступної кампанії. Тут публікуються дані за кожною спеціальністю окремо в період, коли відбувається подання заяв про вступ до закладів вищої освіти та зарахування вступників на навчання. При цьому в рейтингових списках зазначаються конкурсні бали, результати вступних іспитів та сертифікатів ЗНО, інша інформація, необхідна для повного інформування про перебіг вступної кампанії. Найповніша інформація, що розміщена на сайті інформаційної системи «Освіта», отримана з Єдиної державної бази з питань освіти на підставі укладених договорів із Державним підприємством «Інфоресурс». Добре, що на сайті розміщена інформація про всі заклади вищої освіти в Україні, що здійснюють прийом абітурієнтів на навчання для здобуття ступеня молодшого спеціаліста, бакалавра та магістра. І по кожному ЗВО надається інформація про спеціальності та освітні програми, за якими здійснюється підготовка фахівців, контактна інформація тощо. Абсолютним лідером в освітньому процесі загалом цього року є, безумовно, Київ. В столиці сумарно подано понад п’ятсот тисяч заяв на навчання, з яких більше половини — на бакалаврів, десята частина — на магістрів, решта — на молодших магістрів. Традиційні студентські столиці Львів, Харків, Одеса — теж досить популярні серед молоді.

Читайте також: Вступна кампанія 2021 року: на спеціальності «Право» та «Міжнародне право» за заочною формою не прийматимуть

Водночас це не стосується бажаючих поступити на спеціальність «право» — у них свої нюанси. Тут першим за кількістю поданих заяв на цю спеціальність опинився Харків. Як ми дізналися, до Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого подано майже чотирнадцять тисяч заяв на вступ; до Харківського університету внутрішніх справ — трохи більше трьох тисяч. Другим за цими показниками є Київ. Серед юридичних навчальних закладів популярними є Інститут права КНУ імені Тараса Шевченка, Академія адвокатури, Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана, юридичний факультет Національного авіаційного університету, юрфак Київського національного торгово-економічного університету, Національна академія внутрішніх справ. У Львові до Національного університету імені Івана Франка (юридичного факультету) також подано багато заяв. А до Національного університету «Одеська юридична академія» надійшло аж дванадцять тисяч заяв. Та феноменом вступної кампанії цього року є вибух популярності юрфаку «Могилянки», яку обрала величезна кількість вступників.

Звісно, це лише початок і цьогорічна вступна компанія додасть ще чимало несподіванок. Скажімо, популярності на Поділлі набуває юрфак Стусівського ДОННАУ. Тут серед поданих 6 330 заяв абітурієнтів понад п’ятисот — на бакалаврські освітні програми, але й на магістерські подано 1 300 заяв. Окрім того, 30 заяв подано до аспірантури й докторантури, що загалом свідчить про значну довіру до ЗВО з підготовки по праву, адже ці показники є значно вищими за минулорічні.

Які з усього цього можна зробити висновки? По-перше, спеціалізовані на праві заклади вищої освіти тримають звичний курс і високі набори випускників, хоча вони поступово й зменшуються. У цьому плані «класичні» ЗВО в більш вигідному становищі, бо в них, як завжди, високий набір на спеціальність «право», хоча юрфаки відіграють тут більше роль донорів для цих освітніх закладів. По-трете, популярність права не зменшується — на перші курси юридичних факультетів загалом подано майже п’ятдесят тисяч заяв. А це значить, що є запит на нових юристів — грамотних майбутніх захисників держави, її Основного Закону та прав людини.

Віктор КОВАЛЬСЬКИЙ

Джерело: Юридичний вісник України

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.